Стомашен проблем на канарче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2012, 9:51:35    Заглавие: Стомашен проблем на канарче Отговорете с цитат

Здравейте, преди седмица ми подариха мъжко канарче, купих му и момиченце и от няколко дни са заедно. Човека, от който купих момиченцето ми каза да им давам маруля, защото много обичали. Вчера им дадох за първи път маруля и явно съм прекалила с количеството, защото днес мъжкия има разстройство. Иначе е жизнен подскаа весело из клетката, но забелязах, че не яде сутринта. До сега не съм гледала канарчета и не знам какво да го правя?! Моля, ако някой може да ми каже трябва ли веднага да го занеса не лекар или и сам ще се оправи, след като вече няма зелено в клетката?

Иначе съм купила 2 вида смески за канарчета и всеки ден ги редувам. Водата я сменям всеки ден, както и хартия на пода на клетката. Имат пясък и нещо подобно на ситен чакъл (пак купено от магазин за канари), него съм го добавила към пясъка.

Много обичам птичките и не знам как да му помогна, моля дайте ми съвет какво да направя, за да се оправи по-бързо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2012, 9:51:35    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2012, 18:03:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се храни и е жизнен, няма за какво да се притесняваш. Нормално е, когато яде плодове или зеленчуци (които са почти само вода) и изпражненията му да са по-редки. Наблюдавай го, но би трябвало вече са се нормализирали. Ако има някакви проблеми, това обикновено дава отражение и върху храненето и поведението на птичката (както, между другото, е и при хората).
Не се притеснявай да им даваш плодове и зеленчуци! Разбира се, ако имаш домашно производство са за предпочитане. Smile Няма опасност да си прекалил. Те ще ядът, колкото им е необходимо.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2012, 9:22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ти благодаря за отговора! Макар, че мина повече от едно денонощие птичката няма подобрение. Изпражненията му изгледжат, като капчица вода. В момнета в който видях, че има такъв проблем (който със сигурност му стана от листенцето добре измита и подсушена маруля) веднага махнах всичко зелено и дори не съм давала ябълка, а само смеските за канари (2 вида, които редувам).
<xml><o> </o>
Иначе скача из клетката, но стои по пухкав (с леко настръхнали пера) и не яде само каца на хранилките и клъвва по няколко зрънца. Според Вас трябва ли да го заведа на лекар? При стомашен проблем предизвикан само от храна, колко е нормално да продължи това?
<o> </o>
Не съм добавила витамини все още, защото ги имам от няколко дни. Какво да направя, за да му се оправи стомахчето. Знам, че при птиците стомашните проблеми много често са фатални, ако не се излекуват на време, затова моля за съвет как да му помогна?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2012, 18:19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, щом е настръхнал и не яде, можеш да го заведеш на ветеринар. По принцип, когато не е добре, може да му се даде жълтъка от твърдосварено яйце. Можеш да го смесиш и с галета. Не съм сигурен, обаче, до колко е подходящо, щом проблемите са със стомаха. Все пак това е суха храна и би трябвало да няма проблеми. Ако отрия нещо друго, ще пиша по-късно. Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 06 Април 2012, 13:23:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2012, 9:16:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ти благодаря за отговора. Аз вчера ходих на ветеринар, но без птичката. Обясних му за проблема и той ми препоръчка твърдосварен жълтък и ми даде много силни немски витамини за водата. Обаче днес е още по-зле от вчера, защото не яде. Хапна само няколко зрънца. Сутринта изглеждаше, че стомашния му проблем малко се е пооправил, но след това пак изглеждаше като преди - само капчици вода. Сега съм го взела с мен на работа и ще в обедната почивка ще го занеса на ветеринар. Но от опит знам, че не виняги човек може да попадне на добър лекар, понякога във форумите може да ти дадът по-полезни съвети, затова ако можеш да ми препоръчаш още нещо с радост ще го приложа! Много Ти благодаря, че отделяш от времето си, за да ми помогнеш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2012, 13:31:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Яйце, храна, прясна вода, на топло и сухо, без течение... Общо взето това е. Не се сещам за друго. И витамините, които ти е дал лекарят, разбира се.
Не знам дали си му дал, но по принцип е добре да има пясък - помага за храносмилането. За да не се чудиш от къде да вземеш, а и ще трябва да го миеш после, най-добре си вземи от някой зоомагазин, но гледай да е опакован, а не в торбичка, защото този в торбичката и ти можеш да си го вземеш отвсякъде. Не се знае колко е чист. Друго, за което се сещам е креда и кост от сепия. Моето канарче така и не пробва креда, но обожаваше настъргана кост от сепия. Very Happy
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2012, 14:44:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Още веднъж много Ти благодаря за помощта. Има пясък даже 2 вида (нещо подобно на чакъл и ситен пясък) и 2-те неща съм ги купила от зоомагазин.

В магазина питах и за креда (защото преди съм гледала папагали и за тях виняги имах креда), но ми казаха, че канарите не ядели. Но това със сепията го чувам за първи път. Може ли да се купи от зоомагазините?! Как се дава?! (по колко). Наистина много ТИ благодаря за хубавите съвети и за помощта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2012, 17:37:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно за това не е искало креда. Но, пък, папагалите много си я гризкат. Very Happy
А за сепията, в магазина трябва да питаш за кост от сепия. Една продълговата бяла и лекичка е. По принцип върви в комплект с телче за закачане в клетката, но виждам, че им беше трудно на пиленцата я гризат с тези остри човки, и за това им настъргвам с нож около една лъжичка, така че да стане на люспи и и им я давам в една малка кръгла хранилка. Такъв пир настава! И канарчетата и амадинките много я харесват. Wink
Не знам колко често трябва да се дава. Аз им сипвах веднъж седмично.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2012, 15:20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ти благодаря за хубавите съвети. Още в понеделник ще му купя. Иначе го водих на лекър и ... каза, че не е необходимо да му дава антибиотик. Дали от стреса с пътуването и посещението при д-ра, но там взе, че яде. Уж е малко по-добре, но е вял, стои на кацалката и не мърда много, много. Слага си и главата под крилцето. Иначе му дадох и мед, много му хареса, на момиченцето също. И варен жълтък също хапна, но е вял и не подскача много, много. Понеже гледам за първи път канарчета и не съм много сигурна какво е нормално и какво не, но все пак си промени доста поведението. Ако имаш някакви други идеи какво още да му дам?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2012, 21:17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Изглежда му даваш най-важното - внимание и любов. Да ти е жив и здрав!
Можеш да го покажеш малко на слънце, да се порадва. Като се постопли го извеждай на вън, на чист въздух! Оставяй му и малко сянка, разбира се!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2012, 14:59:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Да непременно ще го извеждам и на чист въздух и ... остава да стискам палци да се оправи! Много Ти благодаря за хубавите съвети!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети