Канарчета - условия на отглеждане (за начинаещи)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчета : Отглеждане и развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 23:39:36    Заглавие: Канарчета - условия на отглеждане (за начинаещи) Отговорете с цитат

Светлина: Независимо, че у нас през зимата денят е малко по-къс, а през лятото малко по-дълъг, отколкото на Канарските острови, продължителността и интензивността на слънчевото греене на нашата географска ширина, са напълно подходящи за канарчетата. Доосветяване от изкуствени източници е нежелателно. С други думи, не светвайте лампа при птиците си! А ако е наложително да го направите, изчакайте да се стъмни и птиците да се приготвят за сън, завийте клетките с покривало от плътна материя и след това включете осветлението. През нощта не забравяйте да го махнете, за да се събудят птиците ви с първите слънчеви лъчи.
Тъй като канарчетата са чувствителни към дължината на деня, изкуственото му удължаване може да предизвика ненавременно преминаване във фаза на размножаване.

Температура: Ако погледнем юлската изотермална карта , ще забележим, че Канарските острови се намират в същия температурен диапазон от 20-25°C в който се намира и България, т.е. през лятото температурите в родината на канарчетата са близки до тези у нас.
За разлика от зимата, когато температурата  на Канарските острови е около 15°C, което е видно на януарската изотермална карта.
Следователно температури от порядъка на 13-15°C ще са оптимални за презимуването на канарчетата. Многогодишният опит на канаровъдите показва, че при правилно хранене, птиците безпроблемно преживяват и по-ниски температури, дори близки до 0°C, докато по-топлият (t 18-20°C и по-висока) и сух въздух през зимата, може да предизвика нежелателно линеене (смяна на перата).
Неотопляваната стая или остъклена тераса са идеалното място за вашите канарчета през цялата година.

Автор: Елена-Капинчева Колева (fridolina)
Източник: Клуб на Любителите на Пойни и Декоративни Птици "ОДЕСОС" гр. Варна


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:10:39; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 23:39:36    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 10:08:24    Заглавие: Re: Канарчета - условия на отглеждане (за начинаещи) Отговорете с цитат

Супер статия! Ще очакваме още такива Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 1:14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

I АЗ съм съгласен за статията Елена много е добра но е добре да споделиш къде ги отглейдаш ти и прикакви условия зимуват.
Така ако всеки споделя за напълно новобранците ще е по лесно ,аз се сещам като започвах какъв ужас бе каквото намеря да прочета навсякъде мин. температура 15- 16 градуса и да няма големи отклонения от това .
Та аз все пак електроника учех тогава ,че релета и прочея е да имах пилета но ги обърках канарите да си призная .
На втората година пак същото и тогава разбрах ,че нещо не е на ред след като от 8 двойки имах само 4 пилета Sad .
Аз тази зима подчти не съм пускал нето да ги отоплява тази зима само когато бяха много студени дните тогавя няма как бяха малко слаби канарите и за това се наложи .
А и съм в северен апартамент само северни стай и трите ужас с една дума на 2 етаж студ голям в стаята където са те гори елвата и пак по стената лед има а термометъра на клетките показва над нулата.
Ами откъдето и да го погледна си е ужас но няма как като сами тръпка ,ще си ги гледам както мога само и само да са в нас . Та аз съм разговарял с канарджий и те викат и под нулата пада и няма проблем но за целта те ги хранят с много силна и калорична храна и така не усещат студеното с много от тях когато говорех викат поилката се пука от това ,че е замръзнала водата и пак няма проблем само да има яка храна , но аз все немога да направя това става трета година все номога да си намеря слънчоглед все някой ме орежда и накрая нищо . И така немога да ги засиля още от периода на линеене ужас с една дума ,но се справям та гледам ги днес повечето ми харесват , как са за сега ако така продълйава ще имам още на 8 март да събирам двойки.Някой казва може да не са развити и ще се бият да но ако някой от канарите е затластял ще отслабни Wink по-бързо .Е ако е много голяма войната може да се отделят но много е рядко това за три сезона съм събирал общо 25 чифта и няма проблем е малко се гонят, но няма как дамите са суетни все пак искат малко да се настоява Wink та това е за сега, че май многоо се от плеснах в разговори. Поздрави от мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 11:00:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз ти предлагам да си поръчваш слънчогледа предварително... Иначе трябва да чакаш, да се надяваш и от това губят само птиците Smile .

Поздрави, пожелавам ти тази година да извaдиш добри и здрави пилета Smile .


Последната промяна е направена от Руси.Атанасов на 05 Февруари 2008, 20:12:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 15:35:58    Заглавие: канари Отговорете с цитат

Да ами аз предварително но всеки път едно и също няма та си викам няма да се оставам вече!
Мерси много и аз се надявам да изкарам добри пилета да ти кажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Falcon9999
Нов
Нов


Години: 51
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Март 2009, 11:04:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам само открит балкон и се чудех ако ги гледам там дали ще оцелеят,дори и ако волиерата има  закрита част.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Vladimir
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Юли 2012
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2012, 15:21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
от скоро отглеждам канарчета, до тук добре , но след като ми подариха едно мъжко ПЕЕЩО аз реших да не е самотно и му купих женска! С пускането на женската в клетката мъжкото "занемя", няма я песента, няма никакви звуци. Доста четох по форуми, запознах се с линеенето при тези птици, но от Юни до сега би трябвало да е преминало този етап,ако е от това .
Скоро сложих и гнездилка, но резултат няма, няма и хубавите песни
МОЛЯ Ви, някой ако знае в каква е причината да ми каже.
_________________
Поздрави
Владимир Младенов
0895600034
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юли 2012, 9:17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато са заедно, не е ли нормално да спре да пее? Пеейки си търси половинка, а след като вече има... Не съм сигурен, че е така, но...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Отглеждане и развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети