Папагалчето ми е доста страхливо

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

creepz
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Окт 2012
Мнения: 2
Местожителство: Varna

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2012, 16:20:02    Заглавие: Папагалчето ми е доста страхливо Отговорете с цитат

Здр. Папагалчето ми е в нас от 5 дена , но незнам дали е нормално да го е страх от мен,ако може някакви идей как да го накарам да преодолее страха,ще съм ви много благодарен.
_________________
!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2012, 16:20:02    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2012, 18:38:04    Заглавие: Отговорете с цитат

На първо време, пробвай да им даваш нещо, което обичат (хляб, някакъв зеленчук или др.) от ръка! Приближавай се бавно и спокойно! Ще бяга от теб. Не го гони, не го преследвай! Просто бъди упорит и за няколко дни ще започне да те допуска по-близо и накрая ще се престраши да вземе от ръката ти. Целта е да свикне с  теб и да разбере, че не си опасен. Разгледай и тази тема! Wink
Опитомяване на вълнисти папагали
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

creepz
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Окт 2012
Мнения: 2
Местожителство: Varna

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2012, 19:38:07    Заглавие: Отговорете с цитат

охохохо мерси ако има напредък ще пиша тук Smile
_________________
!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ивайло
Нов
Нов


Години: 24

Offline
Регистриран на: 21 Окт 2015
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2015, 14:03:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам двойка вълнисти папагали опитах това с хляба ядат хляб но когато го оставя в клетката а иначе не искат и да се доближат до ръцете ми .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mihaela.nedyalkova
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 15 Фев 2018
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2018, 12:58:51    Заглавие: Re: Папагалчето ми е доста страхливо Отговорете с цитат

Най-важното е да мине известно време. Бъди търпелива и не се опитвай ти да определяш темпото, а по-скоро остави папагала да определи темпото.Много стопани в желанието си да имат гальовен домашен любимец СЕГА и ВЕДНАГА променят тази постановка и започват те да определят темпото. Интелектът на папагалите освен всичко друго ги прави и силно приспособими същества. Ако не ги притискаме в процеса на приемане на новите неща и ги оставим да преминат през всеки един етап от натрупването на опит с темпото, което е присъщо на отделната птица тогава освен, че те ще приемат новостта по естествения за тях начин, ще натрупат опит и по отношение на това, че ние сме техни приятели, че уважаваме техните чувства и в края на краищата ще спомогне за изграждането на така желаното ДОВЕРИЕ между папагала и човека.  Веднъж изградено доверието дава на папагала знанието, че до нас те са в безопасност.  Smile


SEO оптимизация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети