Имам малки амадини

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2012, 15:22:52    Заглавие: Имам малки амадини Отговорете с цитат

Здравейте вчера забелязах ,че в гнездото на амадините ми има яйце и после видех че има и малко пиленце ,направих им смес и те си го гледат ,но днес докато чистих долу клетката видях едно малко беше паднало и умряло те ли са го бутнали ето го много ме хвана жал то беше толкова малко http://imageshack.us/photo/my-images/209/dsc3334d.jpg/   дали ще успеят да отгледат другото малко ,защото птиците са ми много млади на 7/8 месеца са им е първо люпило?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2012, 15:22:52    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2012, 18:44:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Времето ще покаже. Какво ще стане, няма кака да знаем. Не се знае какво му е имало. Най-вероятно са го изхвърлили след като е починало. Дано нещата се развият по-добре с другото яйце!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2012, 22:34:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз май не се изразих правилно те са бяха 2 излюпени едното е живо всеки ден проверявам дали мърда и да мърда и вдига и отваря човчица ,би трябвало да го хранят ,щом е живо още и по мои сметки пиленцето е излюпено на от 2 до 5 там някъде .Когато се излюпват веднага чисто голи ли са ,защото мъртвото имаше перушина ,а това в гнездото не го виждам много ,виждам само че има 1 перушина на главата,а кога ще си отвори очичките?
Сега гледах клипчета  http://www.youtube.com/watch?v=BxdXeSOkabA ето това вярно ли е че за 22 дни стават толкова значи моето е на 3/4 дни най много или не знам кажете ми ,за да знам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2012, 23:00:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко е както си го видял на клипа. Като се излюпят са съвсем безпомощни, голи, с 2-3 пухчета, които трудно могат да се нарекат перушина, и са все още слепи. Първите 1-2 дни издават съвсем тихичък звук, като през следващите дни викането им се засилва. Първо се „раздуват“ малко, проглеждат, започва да им расте перушината и т.н.
Не видя ли кой ден се е излюпило?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2012, 23:09:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега прочетох и това http://www.referati.org/polova-diferenciaciq-na-zebrovite-amadini/35635/ref  ,ми видях го на 18 ,но не знам може и предния ден да се е излюпило не може да е по-рано нали ?
Сега мога ли да проверявам още няколко дни дали е живо ? Защото им давам яйце (смеска там някаква ),но щом е живо още трябва да го хранят нали ,защото им слагам по 2 малки лъжички и до вечерта ги няма .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2012, 15:30:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Малкото расте ,минаха 3-те най-важни дни и то си е живо и здраво ,родителите го хранят  и се грижат за него мисля че всичко върви добре вече е на  5/6 дни пиленцето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2012, 21:40:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано всичко да е наред! И аз да се похваля, че моите амадинки също имат едно пиленце и днес вече прави 10 дни.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Октомври 2012, 17:33:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво ние растем и растем ,малкото е светло май ще е бяло или кремаво.
Вече му измислих име ако е момиче ще е Тиа ,ако е момче Тео.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Октомври 2012, 16:04:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Малкото наистина расте я вижте дали добре се развива според възрастта си вече е на 9 дни ето го е него успях да направя 2 снимки малко от далече ,но да не го притеснявам затова :

http://imageshack.us/photo/my-images/837/dsc3364p.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/838/dsc3363l.jpg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

rosko
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Ноември 2012, 12:22:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Малкото вече се опитва да излиза ,но май още го е страх вече е на 17дни ето го докато ги чистих реших да го снимам ,прилича много на майка си почти еднакви са   : http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc3397h.jpg/
                                      http://imageshack.us/photo/my-images/109/dsc3396a.jpg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети