изкривени крачета при малките папагалчета

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

ani160916
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2012, 11:59:37    Заглавие: изкривени крачета при малките папагалчета Отговорете с цитат

Здравейте,
имам проблем с едно от измътените папагалчета. На едно от тях краччетата му се разкрачиха, с другите няма проблем. Моля за помощ ако някой знае как да му помогна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2012, 11:59:37    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2012, 15:39:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен липса на ВИТАМИН Ca... Ако не си давал на родителите, почвай...!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

ani160916
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2012, 19:31:27    Заглавие: Отговорете с цитат

В клетката им непрекъснато има креда, минерали, витамини. Уфф незнам. Имам и Са течен да им давам ли допълнително? Но в момента имаме и малки вълнисти и мътещи ще е проблем ли ако им добавя допълнително?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2012, 20:03:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай! Нищо не губиш, нямам идея, но ще ти пиша след понеделник, да ти кажа, малко повече информация или предположения, какво и как трябва да се направи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

ani160916
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Декември 2012, 8:59:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти много
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ani160916
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Декември 2012, 9:03:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Снощи нов проблем в клетката две от женските се сбиха ама до кръв. Ужас. Едва ги разтървахме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2012, 17:03:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Агресията в този случай е нещо нормално. Когато са две женски в една клетка или пък два мъжки, често става така, ако имаш възможност раздели ги...
Колкото до предишния въпрос, за изкривените крачета, както ти обещах - питах!
Казаха ми първо, че може да е вродено или наследствено (на някой в родителите, на някой от прародителите и т.н назад във времето)... Друга причина може да бъде разположението и устройството на самото гнездо.Имайки предвид това, че след излюпването пиленцата наддават различно е възможно просто, ако някое от тях е по-едричко да е по-притиснало това с кривите краченца... Може и майката да го е натиснала
И последното предположение:
Както ти казах и аз, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Ca, но не течен както ти им го даваш, казаха ми, че нямало калции в течен вид, намери им храни обогатени на Ca, задължително креда им сложи в клетката, ако нямат... И още нещо, което ми казаха- натрошена черупка от сварено яйце, като преди да им я дадеш да я запечеш мъничко...( можеш да я смесиш с храната в хранилките)
Намери обогатена с витамини, калции храна и им я давай, пробвай може и да помогне, но нищо не се знае... ако е наследствено или вродено- няма как да му помогнеш, или поне така мисля аз!!!
Бъди внимателна с папагалите си, не забравяй, че са специални животинки, невинни и мили и само от теб зависи как ще се чувстват и в какво здраве ще са...
Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

ani160916
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Декември 2012, 19:43:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти благодаря за инфото. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети