Помощ !

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

vili_4321
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2013, 22:10:59    Заглавие: Помощ ! Отговорете с цитат

Привет на всички , нова съм във форума и ще ме извинявате ако темата не ми е на място .  Имам 2 вълнисти папагалчета-едно мъжко и едно женско . Женската от 1 ден я наблюдавам че се накокошинва,трепери и от време на време затваря очи . Пощи се , има нормално ако , не е с разтройство , когато се доближа до нея се оправя и после пак , като лети се държи нормално .  
Четох в подобна тема за такъв проблем . Надявам се моето папагалче да не е болно , защото живея в провинцията , а тук няма много опитни лекари по отношение на тези птици.Имам още едно съмнение от както сложих гнездилката тя от тогава започна да се накокошинва. Не е влизала вътре , иначе яде си , пие вода , абе всичко е нормално .   МОЛЯ ПОСЪВЕТСТВАЙТЕ МЕ !  
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2013, 22:10:59    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2013, 0:06:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен вариантите са три: ще снася, болна е или нищо ѝ няма. Наблюдавал съм подобно поведение преди снасяне (макар да беше при други птички - амадинки). Възможно е да има затруднения със снасянето. Огледай я добре! Преди години женската ми (вълнист) беше започнала да снася, но яйцето беше заседнало и се наложи да го пукна, защото просто не можеше да го доснесе.
Ако е болна, най-вероятно няма да яде. Ако и утре е все така, можеш да отидеш до ветеринара и да вземеш витамини и антибиотик. Обикновено ги дават в спринцовки и се слагат във водата.
Разбира се, възможно е нищо да ѝ няма. Често в облачни и мрачни дни птичките остават тихи и дремят почти целия ден.
Пиши как е!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vili_4321
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2013, 10:15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много ! Днес е много по-добре , хвърчат из клетката с мъжкия , гонят се , чуруликат . Всичко ми изглежда нормално.   Надявам се да не е болна !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети