Клонки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2013, 21:48:27    Заглавие: Клонки Отговорете с цитат

Здравейте, доста често чета информация оттук и сте ми доста полезни и искам да попитам нещо. Значи на папагалчетата ми им давам плодове , зеленчуци всичко си хапват , но доста рядко ги пускам на свобода да летят това пречи ли ? Също така им давам кост от сепия , черупки от яйца , креда и други глезотии, но клонки не съм им давал,какви точно мога да им дам?
В момента имам мъжко и женско...до преди 20 дни бяха 2 мъжки защото единия мъжки ми го подариха 2 месеца по рано..но моя стария умря може ли да е защото са станали 3 без да се запознават ? Иначе като цяло си живееха добре и папагалчето беше много живо и ведро .. Smile Мерси предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2013, 21:48:27    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2013, 21:52:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, и още нещо сега загасих светлините и ги оставих да си почиват SmileЗащо мъжкия си обръща главичката назад и си я навира под крилото почти..има ли му нещо ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2013, 10:25:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Хубаво е да ги пускаш от време на време да полетят из стаята. Имат нужда от движение. От към храна, изглежда им даваш всичко необходимо. Добра идея е да имат и някой истински клон в клетката, освен пластмасовите кацалки. Папагалчето няма да е умряло, защото не са се познавали. Явно е имало някакъв проблем.

GrigorDimitrov96 написа:
Ох, и още нещо сега загасих светлините и ги оставих да си почиват Защо мъжкия си обръща главичката назад и си я навира под крилото почти..има ли му нещо ?

Това е нормално. Така спят.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2013, 10:40:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Само мъжкия го прави затова попитах. Иначе благодаря. В момента имам клонки от дрян мога ли да им дам ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2013, 17:07:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, няма проблем. Ако намериш малко по-дебели ще е най-добре - горе-долу с дебелината на пластмасовите.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2013, 16:05:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи до сега не съм слагал гнездилка на моите но мисля че се харесват и ще им сложа. Сега може ли или да изчакам до март някъде ? И какво може да сложа на дъното на гнездилката , някъде мисля че бях чел че можело памук ? И от какво се нуждаят в размножителен период (ако "влязат" в гнездото)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2013, 19:47:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и сега, но и да изчакаш малко няма да сгрешиш. Съображенията са, че по-късно през зимата денят ще е по-дълъг и родителите ще имат повече време за хранене на малките. Денят вече расте, така че и сега да им сложиш, няма проблем. Докато я опознаят, докато снесат и измътят ще мине поне месец. Wink
Аз постелка не съм ползвал. Чувал съм, че може с дървени стърготини. В зоомагазините продават постелки. Преди бях взел „Морска трева“ (мисля, че така се казваше) и много я харесаха всичките ми пилета. Може би и късчета хартия ще харесат. Памукът не е добър вариант, защото малките се закачат лесно в него и могат да се наранят или дори задушат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Януари 2013, 22:23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо женската се качва върху гнездилката и я кълве ?  Това част от "проучването" ли трябва да е ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Януари 2013, 22:47:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би. Каква е гнездилката?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2013, 9:40:18    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.google.bg/imgres?q=gnezdilka+za+valnisti&um=1&...
Ето такава и тя каца отгоре и и я чупи буквално
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2013, 10:07:35    Заглавие: Отговорете с цитат

То си пише - за амадини и канарчета. Smile Вълнистите гнездят в хралупи сред природата. Трябва ти къщичка, като показаните отдолу дървени. Търси да е с диаметър на дупката около 4см. Може би някой като тази от 8.90лв, стига да е достатъчно голяма, че от снимката не личи много.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2013, 11:28:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами в магазина това  ми дадоха ..    Мерси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

GrigorDimitrov96
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 12
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2013, 12:45:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо от доста време папагалите ми не пипат костта от сепия ? Има ли значение къде е поставена или просто не им е нужна в момента ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2013, 16:29:20    Заглавие: Отговорете с цитат

може и да не им трябва сега [IMG]images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети