Странно поведение

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 17:13:32    Заглавие: Странно поведение Отговорете с цитат

Женската ми корела застава с леко разперени криле, изпъва шията напред и опашката на зад. Мисля че очите и са малко изпъкнали. Не изглежда все едно се задушава.Просто си седи и немърда. Днес започна и да издава звук като пъшкане. Объркана съм, досега не се е държала така. Някой да има идея защо го прави?
Също така двата папагала застават в различни краища на клетката и се обръщат с главата надолу , разшерват криле и опашка.Досега не го бяха правили едновремнно.
Някакви идеи?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 17:13:32    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 17:30:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с висенето с главата надолу може просто случайно да е съвпаднало. Мойте го правят всеки ден. Но какво се случва с женската ти корела просто нямам идея.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 17:49:09    Заглавие: Re: Странно поведение Отговорете с цитат

jo написа:
Женската ми корела застава с леко разперени криле, изпъва шията напред и опашката на зад. Мисля че очите и са малко изпъкнали. Не изглежда все едно се задушава.Просто си седи и немърда. Днес започна и да издава звук като пъшкане. Объркана съм, досега не се е държала така. Някой да има идея защо го прави?
Също така двата папагала застават в различни краища на клетката и се обръщат с главата надолу , разшерват криле и опашка.Досега не го бяха правили едновремнно.
Някакви идеи?

АКО, пак повтарям АКО си абсолютно сигурна, че не се задушва или не се е задавила с нещо, много е възможно просто да флиртува с таткото.Моите също нещо се свалят напоследък и са едни целувки ум да ти зайде... принципно е хубаво да се размножават от март месец нататък, но те не го знаят и могат да си правят каквото и когато си искат. Мисилиш или са и изъпкнали очите? Качи снимка да добием по-ясна представа!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 18:13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя не го прави постоянно. Ще я дебна за снимка, но по принцип е много срамежлива и необича да се снима. Ще проверя теорията за свалката, въпреки че той не я харесва. Ще им сложа къщичка и да видим какво ще стане.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Didka
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Ное 2007
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 23:40:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти съм сигурна,че е флирт.Имах корели,и моята женска така правеше,два пъти си имахме малки папагалчета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 1:50:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей.

Тази промяна може би се дължи на това че е настъпил размножителния им период (развити са, и искат да се чивтосат).
Това поведение според мен е напълно нормално, те просто флиртуват - любовна игра се казва при птиците .
След като разперва крила и опашка няма съмнение, тя иска да привлече вниманието на мъжкия... би трябвало да е обратното, но настъпват аномалий, особено като се отглеждат в изкуствени условия с друг климат различен от природния.

Например:
Има  едни  птички, не знам дали си чувала за тях. Казват се червенужки от разред чинкови,.. както и да е. Исках да ти кажа че тяхното любовно поведение твърде много се доближава като това на твойте птици.
Интересни са: Каквото прави птицата, партньора  я  имитира. Разпъват крила заедно, стоят на едно краче, пеят заедно въобще в този период, правят всичко в синхрон.
Мисля че поведението е напълно нормално
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 14:02:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че Галя наистина се сваля с Чочо, обаче той нали е малко....''задръстен'' определено не схваща.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 14:03:39    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Мисля че Галя наистина се сваля с Чочо, обаче той нали е малко....''задръстен'' определено не схваща.

Ще схване, ще схване...И в природата, както при хората, няма случай мъж да си е пропуснал шанса....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 14:08:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Неискам да си обиждам пилето но, от една година го чакам да прояви интерес към нея. Все пак ми е странно как така не я харесва.Тя е като гълабче и е много хубава.

пп.Днес гледах корелска любов в един зоомагазин.Продавача твърдеше че всичките му корели са мъжки са на 6 месеца.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 11:31:12    Заглавие: Отговорете с цитат

При нас беше по същия начин купихме мъжка корела за нашата сладурана те постоянно се караха и си личеше , че не си допадат !гледахме кой каквото ни каже за да познаем мъжкия.Много се радвах като застават на една пръчка и не се карат, мислех че вече са свикнали един с друг. НО има едно голямо НО! След близо година при нас изведнъж се оказа че и двете пилета по един и същи начин "чарчорят" и се нагласят да бъдат галени по гръбчето и издават едни специфични звучи.Просветна ми че вместо мъж сме си купили още една женска.А ние си мислехме че мъжкия е задръстен.Ти сигурна ли си ,че имаш един мъжки и един женски папагал,можеби това че нямат интерес един към друг да е затова , че са от един пол?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 11:33:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Взехме мъжки назаем оказа се, че нашето мъжко пиле всъщност женско и сега си имаме малки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 12:08:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо обича да се гали.Като коете нагаждасе и застава такаче дабъде погален.Преди когато беше сам позволяваше галене по корема и гърба, сега обаче не дава. Предполагам че просто ми е позволявал а не му е било приятно.Много обича да го галят по бузите и перчема. Крилата също ги намества. Даже бяхме стигнали на фаза прегрътка. Преди една година се оказа ,че нямам много време за него.2 години живя сам и сигурно затова не прие Галя. Аз исках само да има компания. Все пак друго е да си има приятелче. Галя го хареса, но той явно не се възприема като папагал или и аз незнам какво. Преместихме ги в по голяма клетка.Тя дори прави опит за летене вътреSmile Догодина ако вскичко върви по план ще живеят в стайна волиера.
И на мен поведението и ми прилича на любовно, но той продължава да не реагира. И аз се съмнявах че е женски но човек развъждат корели потвърди че е момче, а тя момиче.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

koko/4
Напредва
Напредва


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2011
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Декември 2011, 19:03:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте група Smile Извинявам се, че в тази тема пиша, но просто ми се стори най-подходяща. Имам проблем с моите корели и  моля за помоща Ви. Пилетата са ми 4 и едното днес снесе яйце, от както е снесла ако не лежи на яйцето гони и хапе едното от другите пилета. Нещо е много агресивна към него, а до сега нямаше проблеми. Моля дайте съвет какво да ги правя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2011, 11:58:11    Заглавие: Отговорете с цитат

След като снесе яйце не трябва да има други птици вътре в клетката освен мъжката. Тя си защитава яйцето, защото може някой друга птица да го изяде.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

BebsiBebz
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2013
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2013, 22:56:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте Случайно попаднах на този сайт и реших да си направя регистрация преди няколко дена. Видях, че има тема, озаглавена така, както бих озаглавила и аз моята (отново става въпрос за странно поведение) Дано не е проблем, че пиша тук.
А сега по темата: На 12.02 тази година си взех корела - казва се Рики и е на 6 месеца Smile Все още не е свикнал съвсем с мен и на моменти се плаши, което е нормално. Клетката му е върху един гардероб и сутрин винаги я свалям, за да мога да сменя водата на птицата. И тук идва проблема - като остане на земята или на дивана (в зависимост от това къде сложа клетката) става неспокоен и започва да пищи и да щъка из клетката... и така около 5-6 минути Като го върна върху гардероба спира и започва да се държи нормално. Как смятате - още не е свикнал с обстановката ? Стресира се като е на ниско ? Иска да избяга ? Или е нещо друго... какво ? Благодаря и съжалявам за глупавото обяснение Дано сте ме разбрали Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2013, 21:37:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би от всичко по малко. Предполагам, че се чувства несигурен, в опасност, и иска се опитва да избяга от клетката. Наблюдавай, да не би нещо конкретно да го плаши. Единият ми папагал още от магазина като го взех, изпадаше в паника, когато вляза в стаята с метла.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

BebsiBebz
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2013
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2013, 16:01:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Пак съм аз Рики вече не се притеснява толкова като е на ниско - май донякъде овладяхме положението. Сега обаче възникна друг проблем... станал е агресивен (до някаква степен). Всяка сутрин като го открия започва да съска и чак се нахвърля (като някое куче), след това, сякаш осъзнал се, спира и се държи нормално. Също така вчера баща ми си подаде пръста и Рики го клъвна и то два пъти. На моменти просто ей така се дразни и не мога да разбера на какво се дължи... Друг проблем е, че отдолу му застилам вестник - преди не му правеше впечатление, но сега го яде Защо прави така ? Не съм го оставяла гладен или жаден... Разбрах, че има нужда от съдче с пясък. Добре, но какъв трябва да е ? Все пак за първи път гледам птица и има някои неща, които са ми неясни
Единственият напредък с Рики досега е това, че взима храна от ръката ми, даже съм си оставяла пръста, той съвсем леко го хваща с човката, но после пуска и това е.

П.П. - Благодаря за отговора. Явно е било от стрес (както и предполагах).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2013, 10:00:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Съскането мисля, че е признак на страх. Що се отнася до вестника, нормално е. Всичките ми птици го разкъсват. Имам чувство, че или им доставя удоволствие или него дразни вестника на пода. А може би е започнал да го яде, защото вече е свикнал с обстановката и не се страхува да слиза на пода. Все пак е птица и нормално в природата, когато е на земята, го дебнат много опасности и е доста по-уязвим.
Пясъка най-лесно можеш да намериш в някой зоомагазин. Там поне би трябвало да е чист. Да търсиш из града не е оферта, защото не знаеш какво има в него. Ако живееш на морето, можеш да пробваш с морски, но разбира се след като го почистиш.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети