Малък Александър - Проблем !

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mariominev
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Фев 2013
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2013, 2:28:57    Заглавие: Малък Александър - Проблем ! Отговорете с цитат

Здравейте на всички!

От няколко дни имам малък александър, той е на няколко месеца настаних го в новия му дом но забелязвам нещо странно в поведението му. Прочетох доста теми относно александрите и имайки в предвид първоначалния стрес ми се струва, че има и нещо друго. Та нещото което ме притеснява е това, че той почти не се движи и стои някак си като "подбухнал" , разбира се ще спомена и факта ,че не спира да яде ;Д яде ябълки , моркови семки и храна за средни папагали. Моля някой с опит да каже мнението си, ако трябва ще кача и снимки.


                                                                                          Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2013, 2:28:57    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vili_4321
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2013, 12:08:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей ! Не съм опитна с тези птици , но мисля , че след по-малко от седмица всичко ще е наред ! Щом се храни значи не е болен . Според мен го остави да се адаптира в новата обстановка . Успех ! Пиши как е !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mariominev
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Фев 2013
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2013, 22:42:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Минаха се 2 седмици и той е далеч по-жизнен : ) Вече започна и да свирка сутринно време , дори ми позволява да седя до самата клетка без да се страхува , кажете каква да бъде следващата ми стъпка към него? Забелязах, че доста се страхува от ръцете ми. Прочетох доста теми по въпроса и почти навсякъде за следваща стъпка се определя взимането на храна от ръка... но питането ми е как точно да подходя , тъй като няколко пъти опитвах да му подавам ябълка през решетките на клетката но той се одръпва , чакал съм по половин час но без резултат. Да продължавам ли по този начин или да направя нещо друго? Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vili_4321
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2013
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2013, 20:33:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам ! Пробвай да сложиш в дланта на ръката си малко от храната която му даваш , а не плодове . Пъхни ръката си в клетката и се надявай да ти се довери . Също така когато пристъпваш към него му говори тихичко  за да не се стряска и за да свикне с гласа ти . Когато започне да се храни от ръката ти пробвай с плодове . Толкова за сега от мен. Успех ! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Peter217
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 35
Местожителство: Пазарджик

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2013, 14:11:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам нещо което папагалите много обичат и това са солетите.Е,поне моите ги обичат много.Все пак са вълнисти надявам  се и твоя да ги хареса.Подай им от решетките и той рано или късно ще пробва.Би трябвало или както каза Вили си дръж ръката вътре в клетката достаа дълго време <span>!!Ако много харесат солетите можеш дори и да ги караш да идват при теб<span><span>..Трябва храната или солетата да е близо до тях !
_________________
http://ourparrots.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2013, 21:41:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай със солети за деца, без сол. Много обичат и хляб.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mariominev
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Фев 2013
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2013, 1:04:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за съветите! Ще продължавам да опитвам, разбира се без да насилвам нещата пък да видим кога ще си даде ината ; )

Да ви се похваля вече се преборихме със страха , днес опитах да му сипя малко от храната му в ръката и я подадох вътре в клетката и той плахо плахо но започна да яде ^^. Подавах му я 3-4 пъти и той винаги идваше , дори последния път стъпи с едното краче на ръката ми. Надявам се това да е началото на нашето приятелство Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети