внезапна смърт на корелата ми

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 11:21:32    Заглавие: внезапна смърт на корелата ми Отговорете с цитат

Снощи едната ми корела внезапно умря   всичко беше наред двете си спяха спокойно , в един момент едното папагалче се хвърли на пода на клетката с един странен звук  сякаш киха или хъска много особено , получи нещо като гърч за няколко секунди , с широко разтворена човка ,сякаш нямаше въздух и загуби съзнание , всичко това се случи за няколко мига , баща ми го изкара, птицата не оказа никакво съпротивление , направи му масаж на сърцето ,тъй като не знаехме какво друго да направим,но беше безуспешно , папагалчето издъхна, не е боледувал, всичко беше наред, пет минути по-рано спеше съвсем спокойно на неговото си място.  моля ви дайте мнение . другата ми корела се изплаши страшно много, няколко часа обикаляше клетката и търсеше другарчето си и го викаше , не се спря на едно място , накрая изгасих лампата , за да заспи. дайте ми съвет , папагалът е на две годинки , да му взема ли ново другарче, друга женска птица, има ли проблем ако са на различна възраст. чували ли сте за подобна смърт ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 11:21:32    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 13:06:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам никакваидея от каквоможе да е починала корелата но ще е по добре да земеш другарче на другото така няма да осеща толкова много липсата на другото.Ако искаш 1 или 2 дена преди да вземеш новото отдели му повече внимание  говори му повече.Успех
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 16:05:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Канарчето ми умря по същия начин преди няколко месеца. Беше си много добре, а сутринта го намерих на пода. Баща ми го е чул как пада от клечката. Нямам идея от какво може да е.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Август 2008, 17:08:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко късно се включвам, ама да не би да се задавят с нещо тези пилета, че така става? Ужасно звучи
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Август 2008, 15:22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

И за задавяне помислих,но ми се стори  малко вероятно, след като спеше така спокойно,доста след последното си хапване. Отиде си хайванчето без никаква видима причина ,или поне аз не мога да открия , а много си блъсках главата,възможна е и естествена смърт, както при всяко живо същество. Другата ми корела е в отлично здраве и изглежда блестящо, взех му нова папагалка, тя още е в отделна клетка, уж под карантина , но то май няма много смисъл от това , след като са в едно помещение, изглежда здрава,жизнена е и вече си свикна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Август 2008, 16:20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам ти повече късмет с новото и дълги години да се радваш на сегашната двойка Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Sunny00
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Юли 2013, 14:21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, сутринта като се събудих намерих женската ми корела на пода на клетката починала. Вечерта когато си лягах и нямаше нищо имаше си апетит и всичко си беше наред. Дезинфекцирах клетката, за да не стане нещо и с мъжката, дали има възможност и той да умре от мъка, защото те са заедно от както са взети от зоомагазина преди 3год. Сега той е много уплашен, когато отворя клетката много се плаши преди не беше така. Чудя се дали да му взема друга женска или не. Може ли някой да ме посъветва. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети