Червеночел какарики
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юни 2008, 9:31:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер Smile Малко по малко ще свикне и ще идва и извън клетката Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юни 2008, 9:31:06    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юни 2008, 18:29:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми същия ден не го пусках от клетката, но на другия ден го пуснах и не се поколеба да дойде да си вземе от ръката ми. Но не стъпва на нея и не ми дава да го пипна.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юни 2008, 8:04:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Имай търпение, всичко по реда си Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lo
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2008
Мнения: 2
Местожителство: Shumen

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2008, 12:52:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
От малко по-малко от месец имам папагалче КАКАРИКИ с червено челце. strichauge никога не съм предполагала, че е такова щастие да си имаш крилато приятелче. Като един пълен лаик в света на папагалите искам да ви помоля за помощ, защото нищо свързано с тяхното здравословно отглеждане не ми е понятно... Като прочетох постовете в темата, понаучих, че мога да го храня освен със храната, която ми дадоха в магазина, и със сварено яйце, ябълки, моркови и....? притеснява ме, че нещо му се бели човката, което според мен е липса на калций в храната... не се сещам кого да питам, дали мога да му сложа таблетки калции във водата, за да съм сигурна, че ще ги приеме напълно... Другото странно нещо, е че от няколко дни с мъжкия живее и неговата женска, с която са били заедно, преди да ми подарят мъжкия. купих я, защото от магазина ми казаха, че не било хубаво да живее сам. работата е там, че сега нещо никак не ми изглежда щастлив и жизнерадостен, а тя, макар и по-малка, ми изглежда доста свирепа. чудя се дали не съм направила грешка с купуването и. общо взето май никак не се справям с отглеждането им и за това, ако може да ми помогнете с малко повече информация, от опит, ще ми помогнете много. Поздрави!
Ло
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Октомври 2008, 1:41:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз на моето какарики успях да се порадвам само 8 месеца. Сутринта като станах за работа си играх със него, даже се разкряка, беше си жизнерадостен, абе всичко си му беше наред. Прибирам се от работа и наще ми викат Додо умря. Направо бях потресен. От дума на дума си изплюха камъчето. Баща ми се възползвал от топлото време и го изкарал на терасата на пряката слънчева светлина и го забравил и легнал за следобедна дрямка. Твърди че не е имало слънце, а аз днес в почивката (13:30-14:00х) като излизах, така ме напече яко слънцето, толкова беше силно.... Представям си какво му е било на папагалчето. На 2-3 пъти лятото ми се случи да го забравя и аз така, но на време се сещах и го прибирах на хладно. Единия път даже го заварих във ваничката с водата. Днес тази ваничка я намаше и може би затова не е оцелял. Имам и други съмнения. Сестра ми доста често го пускаше да лети и хване на някъде и го остави така без надзор, така се е случило и днес.  Да не би да я ял нещо, което не трябва? Бяхме му купили някакви витамини за оперение на Vitakraft, да не би от тях нещо да е? Купих го с оскубана опашка, тъкмо му израстна и му се кефех адски много. Другото което е, аз хубаво си го държах в мойта стая и никой не го закачаше освен аз, но последния месец изкара в хола, а там се пуши. Според мен 90% е от слънцето. Изрично бях предупредил всички да не го излагат на пряка слънчева светлина, защото един колега от форума ме посъветва така. Така и той си изгубил своето какарики. Направо още немога да повярвам, че вече го няма. А баща ми с цялата си наглост го, забележете: ИЗХВЪРЛИЛ!!!!!! Това ми бше най-"готиния" подарък за рожденния ден.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lo
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2008
Мнения: 2
Местожителство: Shumen

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2008, 12:11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, помагайте. Незнам какво се случва вече и ми се струва, че всичко е извън контрол. Бях ви казала, че след като получихме мъжкия за подарък, отидох до магазина и му купих женската. Когато я взех от магазина, перушинката по гърдичките и коремчето и, беше много рошава и настръхнала... от магазина обясниха, че е в период, в който птичките си сменят перушинката и за това е така. след около седмица, обаче забелязах, че тя сама си скубе перцата. ей така, покатерва се на някой ъгъл на клетката, провира си главичката между решетките и се движи нагоре надолу, сякаш да се почеше. блокирах всички ъгли на клетката с клонки. но тя продължава да се скубе сама. водих я на лекар, а той каза, че това е поведенчески проблем, който се наблюдава само при птички, които са в плен, т.е. в клетка. Обясни, че може да се дължи на стрес или депресия, причинени от първоначалната и раздяла с мъжкия, а после смяната на обстановката, когато съм я купила, може допълнително да е влошило стресовото и състояние. Предписа ми някакви витамини за добро оперение, които се слагат във водата, като точната пропорция, не е много ясна. от време на време им слагам витамините в поилката, като сама съм си избрала пропорция на цяла поилка, две-три прашинки от витамините, като намокрям връхче на клечка за зъби, топвам я във витамините и след това я потапям във водата. работата е там, че не помагат особено. След като докторът каза, че може да е поведенчески проблем, я наблюдаваме ежедневно. Общува си страхотно с мъжкия, храни се добре, наблюдавам изпражненията за някакви други симптоми. старая се да и говоря и да се занимавам с нея, за да и дам сигурност и да се почувства спокойна. ОБщуването с нея помогна много, заслушва се в гласа ми, когато съм около клетката се кетри и подскача пред очите ми и се закача по всякакви начини. бърбори, пее...  не се заседява на едно място. движи се. изглежда активна и спокойна. с мъжкия се закачат много. нещо си бърборят, гушкат се, мъжкият я храни. изглеждат много добре, въпреки, че на нея коремчето и съвсем се е оголило. само, че тя продължава да се скубе самичка. в чужди сайтове прочетох, че скубането на перушинката може да е сигнал за някакво сериозно заболяване, а както знаете, повечето заболявания при птиците са или труднолечими и съвсем нелечими. Тази сутрин като тръгвах за работа забелязах, че очичките и са зачервени и сълзят. явно нещо я сърби, защото търка главичка на кацалката, в областта около очите. беше се наперушинила и ми изглеждаше зле. Тъй като в Шумен, вече обходих двама лекари, от които единият ми каза, че това било съвсем нормално, а другият каза, че е поведенчески проблем, на което съм склонна да м повярвам, защото и аз прочетох такава информация, ми се иска да я заведа някъде, където някой от вас е ходил и лекарят му е наистина професионалист. разбира се би било добре, ако е в района около Шумен - североизточен регион - Варна, Търново .... Ще съм много благодарна и на съвети. Скоро ще пусна и снимки. Опитът ми в отглеждането на пернати сладури е почти никакъв, а знанията ми се градят основно на прочетени статии в Интернет и опитът от два месеца съжителстване с птичките, така че всеки съвет, идея и препоръка, ще ми помогнат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 21:27:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Lo написа:
Хора, помагайте. Незнам какво се случва вече и ми се струва, че всичко е извън контрол. Бях ви казала, че след като получихме мъжкия за подарък, отидох до магазина и му купих женската. Когато я взех от магазина, перушинката по гърдичките и коремчето и, беше много рошава и настръхнала... от магазина обясниха, че е в период, в който птичките си сменят перушинката и за това е така. след около седмица, обаче забелязах, че тя сама си скубе перцата. ей така, покатерва се на някой ъгъл на клетката, провира си главичката между решетките и се движи нагоре надолу, сякаш да се почеше. блокирах всички ъгли на клетката с клонки. но тя продължава да се скубе сама. водих я на лекар, а той каза, че това е поведенчески проблем, който се наблюдава само при птички, които са в плен, т.е. в клетка. Обясни, че може да се дължи на стрес или депресия, причинени от първоначалната и раздяла с мъжкия, а после смяната на обстановката, когато съм я купила, може допълнително да е влошило стресовото и състояние. Предписа ми някакви витамини за добро оперение, които се слагат във водата, като точната пропорция, не е много ясна. от време на време им слагам витамините в поилката, като сама съм си избрала пропорция на цяла поилка, две-три прашинки от витамините, като намокрям връхче на клечка за зъби, топвам я във витамините и след това я потапям във водата. работата е там, че не помагат особено. След като докторът каза, че може да е поведенчески проблем, я наблюдаваме ежедневно. Общува си страхотно с мъжкия, храни се добре, наблюдавам изпражненията за някакви други симптоми. старая се да и говоря и да се занимавам с нея, за да и дам сигурност и да се почувства спокойна. ОБщуването с нея помогна много, заслушва се в гласа ми, когато съм около клетката се кетри и подскача пред очите ми и се закача по всякакви начини. бърбори, пее...  не се заседява на едно място. движи се. изглежда активна и спокойна. с мъжкия се закачат много. нещо си бърборят, гушкат се, мъжкият я храни. изглеждат много добре, въпреки, че на нея коремчето и съвсем се е оголило. само, че тя продължава да се скубе самичка. в чужди сайтове прочетох, че скубането на перушинката може да е сигнал за някакво сериозно заболяване, а както знаете, повечето заболявания при птиците са или труднолечими и съвсем нелечими. Тази сутрин като тръгвах за работа забелязах, че очичките и са зачервени и сълзят. явно нещо я сърби, защото търка главичка на кацалката, в областта около очите. беше се наперушинила и ми изглеждаше зле. Тъй като в Шумен, вече обходих двама лекари, от които единият ми каза, че това било съвсем нормално, а другият каза, че е поведенчески проблем, на което съм склонна да м повярвам, защото и аз прочетох такава информация, ми се иска да я заведа някъде, където някой от вас е ходил и лекарят му е наистина професионалист. разбира се би било добре, ако е в района около Шумен - североизточен регион - Варна, Търново .... Ще съм много благодарна и на съвети. Скоро ще пусна и снимки. Опитът ми в отглеждането на пернати сладури е почти никакъв, а знанията ми се градят основно на прочетени статии в Интернет и опитът от два месеца съжителстване с птичките, така че всеки съвет, идея и препоръка, ще ми помогнат много.
  Лекарят който ти е обеснил ,че това е поведенческа проява е прав. Това се случва често с какарикитата. Някой даже им казват папагал коза заради особенното подскачане което извършват.Често извършват повтярящи се движения които  донакъде напомнят на малоумни тикове.  Много от тях се покатерват в ъгъла на клетката ,застават на ''шпагат'' и стоят с часове така. други пък се самоускубват. Това наистина е депресия и се случва най често когато папагалът е живял във широка волиера след което е затворен на тясно място. Проблемът е най общо казано психичен и механичен но може да доведе до някои  лоши последствия. Пробвай да го отделиш в друг кафез с по големи размери. Аскорбиновата киселина има антидепресионно действие. УСПЕХ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tedity_sf
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юли 2010, 18:15:52    Заглавие: Re: Червеночел какарики Отговорете с цитат

здравейте!имам един въпрос.имам папагал какарики,женски,и реших да й купя другарче-мъжко.в зоомагазина ми казаха като купувам,че е купувам мъжко,но мисля че е женско,защото днес издаваше такива звуци,каквито издаваше другото ми папагалче,когато беше разгонено.въпросът ми е дали ще има някакъв проблем,че двете са в една клетка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lari
Нов
Нов


Години: 25

Offline
Регистриран на: 21 Авг 2010
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Август 2010, 13:34:47    Заглавие: Отговорете с цитат

moq pak ne izliza sigorno 6tot o6te se pritisnqva

Админ: Правила: 1.1. Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Август 2010, 22:45:21    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
  Лекарят който ти е обеснил ,че това е поведенческа проява е прав. Това се случва често с какарикитата. Някой даже им казват папагал коза заради особенното подскачане което извършват.Често извършват повтярящи се движения които  донакъде напомнят на малоумни тикове.  Много от тях се покатерват в ъгъла на клетката ,застават на ''шпагат'' и стоят с часове така. други пък се самоускубват. Това наистина е депресия и се случва най често когато папагалът е живял във широка волиера след което е затворен на тясно място. Проблемът е най общо казано психичен и механичен но може да доведе до някои  лоши последствия. Пробвай да го отделиш в друг кафез с по големи размери. Аскорбиновата киселина има антидепресионно действие. УСПЕХ.


    
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

moki-95
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Дек 2013
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Декември 2013, 22:54:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте имам проблем папагала ми какарики почна да оплешивява и да издава странни звуци моля помогнете ето и снимка от папагалчето ми ако някои знае как да го оправя кажете!!!  това е парвата ето втората и третата !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети