Проблем с корела

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

roxydowsan
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Юни 2014
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2014, 12:05:31    Заглавие: Проблем с корела Отговорете с цитат

Здравейте! Преди 3 дни си взех корела, но от хора, които вече не искат да я гледат. Забелязах че и липсват летателните пера на едното крили и под крилата също има оголени места, но са започнали да растат нови. Папагалчето се храни и пие вода, купих му витамини, а дори не иска да ги приближи. Другото, което ме притеснява е, че започна да трепери, помислих си че може да е от стреса, защото не стои на течение и е топло. И последният проблем е, че не пее, нито пищи, крещи нищо, само когато остане само му чуваме гласа за малко и това е. Притеснявам се да не е болно, ще се радвам ако можете да ми дадете съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2014, 12:05:31    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2014, 21:55:56    Заглавие: Отговорете с цитат

За оголените места обикновено причините са две. Или има акари, или се скубе от самота. По-вероятно е да е второто, на няма място за притеснение, ако израстват нови и не продължава да се скубе. Леко потрепване е напълно нормално, особено докато си стои спокойно. Предполагам за това става въпрос.
А какви витамини си му взел? Най-ефективни са тези, които се разтварят във вода, защото тях няма как да ги избегне.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

val2107_
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2014, 17:08:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах същия проблем с папагалчето ми.Иди до ветеринарна аптека и му купи спрей против паразити или пудра.Папагалът ти според мен има перояди.След като вземеш спрея напръскай папагалчето, като внимаваш да не му пръснеш в очите.Изчисти добре клетката и напръскай и нея.Ако вземеш пудра може да я смедиш с някаква мазнина(мас или масло) и да намажеш ПОД КРИЛАТА.Тези перояди са доста гадно нещо,но ако вземеш мерки навреме няма проблем.Моето папагалче не можеше да лети, когато имаше перояди.Аз му купих спрей Arpalit Neo и се оправи след известно време.Да не забравя да кажа и че като го напръскаш след известно време трябва отното да го напръскаш - примерно след около 2 седмици.Дано съм помогнала Smile (ако имам правописни грешки моля да ме извиниш понеже бързам)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети