Трихомоноза при канарите - Лечение!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Опасности : Болести
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2008, 12:43:58    Заглавие: Трихомоноза при канарите - Лечение! Отговорете с цитат

Здравейте на всички канаровъди и колегите от кафезната орнитология!Изпаднал съм в голямо притеснение!Преди няколко седмици забелязах,че на една от канарките ми,нещо очето,като чели и се оголва!Домомента все си е така и започнах да се притеснявам с всеки изминал ден за нея!Попринцип обръщам голямо внимание на канарите си и следя постоянно за тяхното здраве,но с този проблем все още немога да се справя!Споделих с един съфорумник за въпросния ми проблем днес,и той ми каза,че това заболяване е ново сред птиците!Веднага след като се прибрах в нас започнах да търся информация за това заболяване!Не разбирам почти нищо на италиянски и френски,но по подразбиране разбрах,че това заболяване е открито през 2005 година!Става въпрос,че явно вече го има и у нас с вкарването на птици от където и да било,а именно от чужбина!Говорих с много хора преди това и всички твърдят,че заболяването идва от чужбина!Досега не съм имал тъкъв проблем с канарите ми,и затова искам да го споделя и с вас,за да предпазите птиците си навреме,както и аз свойте!

Това,което подразбрах от тук от там,е следното - едно към едно с човека,който ми го каза днес:

Заболяването е на хронична основа!Просто птицата преносител го носи в себе си!Заболяването се "активира" пре висока температура и влажност!НЕ е индивидуално за птицата,а напротив - заразно е!Не се ле хване на време,следва висока смъртност при канарите,а незнам може би и при останалите видове птици!

Общо казано това,което разбрах,след като прегледах няколко сайта беше следното:Започва с опадане на перушинката около очето на птичката!Започва сълзене,след известно време на самото око,след като се мине още време окото започва де се подува и зачервява самата кожа,около него!Резултатите в краен стадии на заболяването,ако не се вземат мерки са следните!Очето на птицата се затваря изцяло и става много червено - все едно се съсирва кръв в него!Става точно като малко туморче-поне на мен така ми изглежда!Резултата е ясен:Смърт за птицата!Много по-добре щеше да е,ако заболяването беше индивидуално за самата птица и се вземат мерки за самата птица,но проблема,е че е хронично и вирусоносно и съответно се предава по другите птици!Не се ли вземат мерки на време,резултатите никак няма да са хубави и в полза на птиците!Приятеля,който ми каза за това заболяване ми препоръча за третиране,против това нещо,един антибиотик на някаква фирма Шевита и се казвало нещо от сорта на Трихо + (не съм сигурен за името)!

Колеги,ако някой знае,къде мога да го намеря този продукт било то в течен разтвор или на таблетки бързо казвайте да взимам мерки,докато е време!Надявам се да не е това заболяване,което си мисля,но не е лошо това нещо да се дава и профилактично!Предполагам,че си има някаква дозировка и срок на даване!Нека опазим птиците си здрави!Затова запомнете нещо от мен!Предполагам по-опитните канаровъди го знаят и го практикуват това нещо,но за начинаещите,ще е от полза:Когато си купувате,подаряват Ви,разменяте птици - ВИНАГИ,ама ВИНАГИ ги оставяйте да минат поне 2-3 месеца карантитен период на отделно място,далеч от  посещаващите Ви вече канари места,преди да ги пуснете при останалите Ви обитатели!

Ето едни потресаващи снимки на самото заболяване!Мен ме накараха да търся по най-бързия начин решение на проблема!
Чакам вашите отвори и коментари!
Нека опазим птиците си здрави!

http://lequeuth.com/54.html

П.С:Това не е заболяването,което е известно на хората,което се предава по полов път!Нестава въпрос за "Trichomonas vaginalis"
,а за друг вид заболяване,защото следствие,след като четох в няколко форума,създадени за птици,хора търсейки помощ против заболяването   в следствие получават отговор точно за този вид заболяване,а именно,че се предавало по полов път!

Желая Ви приятен ден!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2008, 12:43:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Юни 2008, 8:42:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е кошмарно
Като видях снимките и се сетих, за една съфорумничка, която имаше проблем с окото на вълнистото си папагалче....така и не разбрахме какво стана, но май е възможно да е същото заболяване. Ето снимката, която е качила:
http://i012.radikal.ru/0803/fa/9726579923b3.jpg
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Юни 2008, 22:26:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм сигурен дали птицата е болна от това заболяване,защото по снимката немога да преценя,но на мен ми прилича точно на трихомоноза!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2008, 9:36:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко, че стопанката му не влиза вече и не можем да й кажем Sad
А с твоята канарка какво става?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2008, 10:41:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо е лекуван от това заболяване, но нямаше ефект от лечението.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2008, 18:07:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Попринцип доколкото разбрах аз това заболяване е на хронична основа!Тоест птицата си го носи в себи си,разбира се,ако птицата е преносител!Купих цяла кутия прахчета на Шевита!Лекарството се казва Чеви - Кол +!От днес започнах да ум давам,като прахчето,което съдържа 5,0 грама!Това количество го разтварям в 2 литра вода(така пише,да се третира,ако е горещо времето,а на вън е страшна жега),иначе попринцип се разтваря в 1 литър вода!Ще видим какъв е резултата,надявам се,женската да се оправи!Все така си е,но мисля,че постепенно се влошава!Дано не съм закъснял,но едва вчера,ми го донесоха в магазина и то с поръчка!Една кутия съдържа 10 прахчета,а на упътването пише да се дава от 5 - 8 дни!Прахчето струва около 2,50,зависи на какви пари го намериш,но е от порядъка на 2 - 3 лв!На мен специално кутията ми излезна 25 лв!СЪщо така пише да се дава 2 пъти през годината за профилактика!Третират се не само болните,но и здравите птици!Попринцип лекарството е за спортни гълъби,но става и за канари,като се има на предвид и внимава дозировката,която се дава,защото освен на прахчета,лекарството го има и на капсули,но за тях специално,незнам как се процедира!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2008, 22:36:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво стана с канарката ти, има ли подобрение? Или е още рано да се разбере? Дано поне да не се влошава!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2008, 22:47:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Засега няма резултат!Поне не го забелязвам! Но хубавото е,че и не се развива,поне и това не виждам!Утре ще е 4 ден третиране с антибиотика на Шевита:Чеви - Кол +! В опътването пише да се дава от 5 до 8 дни!Аз реших да го давам общо 7!Утре ще е 4 - ти ден,занчи още 4 пъти и ще го спирам!След това вече ще чакам резултатите!Ще ви държа в течение!Приятна вечер на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юни 2008, 10:24:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Стискаме палци
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Duke
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 08 Дек 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2008, 18:06:10    Заглавие: с Отговорете с цитат

аз имам същия проблем "чарлито" малко му сълзеше едното око . ся пак няма пирошинка около него , какво да правия какво стана с това лекарство от каде мога да го купя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2008, 1:32:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си от София тук на сайта има и адрес на аптеката, в която се продават продукти на Чевита! Пише, че е за гълъби, но предполагам, че няма голяма разлика!
Дано да помогне!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2008, 2:30:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 2 месеца си купих канарчета.След 4-5 дни едната женска започна да сълзи.Заведох я на ветеринар,той веднага диагностицира-трихомоноза.Даде ми прахче за вода и капки за очи.Така лекувах 10 дена.Оправи се.
След няколко дни се влоши пак,птицата отслабна адски много,ходох пак при ветеринаря.Даде ми втори път капки за очи.Подобрение никакво.Ходих трети път.Даде ми ново лекарство-бял прах.Купих от аптеката хапчета ,които стрих на прах.Хапчетата са за човешката форма на трихомонозата-5 хапчета са 2 лв.
И сега тези 2 препарата ги слагам в конски дози директно в човката по веднъж на ден.Подобрение не виждам,но поне не се влошава.Жълтото прахче си го слагам във водата всеки ден.Междувременно ми умряха 2 амадини от това,за около 2 седмици и то в начален стадий,въпреки приложеното лечение.Отделих канарката преди седмица.Сигурен съм че е заразила и другите птици,но за сега не проявяват симптоми.Препаратът Чевикол поне по мое мнение е рекламен продукт залял пазара.По  мое мнение ще загуби ли толкова много птици ветеринар,който е председател на канарджиите в БГ ако имаше адекватно лечение за тази болест.Та този същия човек каза да експериментирам в името на науката.
Като препарати които се препоръчват са все от една група ,и по пътя на логиката предлагам да се комбинират:

-Ронидазол
-Метронидазол
-Диметронидазол

и всякакви подобни...За това когато имате болни птици,даваите от всичко в двойни дози.Което оживее оживее,което има потенциал да оживее  ще се справи с дозите.Другия съществен проблем е че преболедувалите птици не придобиват имунитет и редко стават за размножаване отново.Ще потърся чевикол и ще направя профилактика с него,макар че съм много скептичен честно казано.Ще споделям резултати от лечението,дано птицата издържи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

petrova149
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 22 Авг 2014
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Август 2014, 22:47:06    Заглавие: Отговорете с цитат


Здравейте, имам пиле на което едното му око е надуто. Снимката е направена на 22.08.14г. Към днешна дата то се разхожда и храни добре /за сега/. Притеснява ме факта, че преди 1 месец имахме друго с подобно надуто око. То беше омърлушено, настръхнало и след около 1 - 2 седмици , умря. Сега мисля да отделя въпросното пиле и на всички останали /и с болното око/ да давам във водата Doxy 200.  Моля дайте съвет, какво да предприемем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Септември 2014, 23:16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

petrova149 написа:

Здравейте, имам пиле на което едното му око е надуто. Снимката е направена на 22.08.14г. Към днешна дата то се разхожда и храни добре /за сега/. Притеснява ме факта, че преди 1 месец имахме друго с подобно надуто око. То беше омърлушено, настръхнало и след около 1 - 2 седмици , умря. Сега мисля да отделя въпросното пиле и на всички останали /и с болното око/ да давам във водата Doxy 200.  Моля дайте съвет, какво да предприемем.



Няма да си доволна от доксициклина.
Пробвай с трихомонацид или метронидазол (първото съдържа второто)
Възпаленото око не  значи обезателно че птицата е нападната от тази гъбичка.
Често причините СЕ ОКАЗВАТ ДРУГИ.
Например недостиг на вит А .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

petrova149
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 22 Авг 2014
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2014, 20:11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за вниманието.
Към днешна дата пилето си е добре, като изключим затвореното око. Не е надуто, както се вижда на снимката. За гореспоменатите лекарства ще имам в предвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети