Здравословен проблем при врабче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

papagal4e
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Апр 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Септември 2014, 14:21:58    Заглавие: Здравословен проблем при врабче Отговорете с цитат

Здравейте,

Предполагам, че вида птица, за който искам да попитам е най-близко до канарите, затова пиша в този форум.
Преди 2 години намерих врабче - беше чисто голо и съвсем, съвсем мъничко. Дори не бях сигурна, че е врабче. С много помощ от Зелени балкани успях да го спася и отгледам, но стана твърде питомен и щях да го обрека на сигурна смърт, ако го бях пуснала, затова го оставих и живее с мен. В момента обаче птичката има проблем и бих искала да помоля за помощ, защото е болен.

Симптомите му са: Перушинката му е леко рошава, най-важното СПРЯ ДА ПЕЕ (а пред го правеш по цял ден), не е активен и гушката му е леко уголемена, преглъща много често и пие много вода. Иначе се храни (спрях му меката храна и плодовете по препоръка на ветеринаря), също клюна му не е толкова блестящ, а сега е като на люспички) и в основата си клюна му е друг цвят (светло кафяв), предполагам, че е някакъв налеп.
До момента е пил 3 пъти антибиотик в рамките на месец и половина, без видимо да се подобри. Предположихме, че има възпалена гуша (т.к. му е видимо по-голяма), засега не се е повлиял от антибиотиците. Спряхме му меката храна.
Изследваха му гърлото (понеже не дадох да му бръкнат понавътре) за гъбички - според д-ра няма гъбички.

Ако някой може да предположи какво му е или да ме посъветвате с какво да го храня и какво да му давам ще съм Ви много благодарна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Септември 2014, 14:21:58    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2014, 14:53:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Сещам се за човек, който може би може да му помогне - https://www.facebook.com/falconesss (Любомила). Има опит с доста диви животни, включително птици, и вярвам, че ще се опита да помогне.
Пиши как е птичето! Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети