Моля помогнете-Намерих малко врабче
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

east_girl
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Май 2012
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2012, 15:56:08    Заглавие: помощ! Отговорете с цитат

Хора, днес открих, че котарака ни е докопал едно врабче. Още е сравнително малко и има жълто около човката. Има рана под едното крило и не желае да се храни. Давах му вода с капкомер, но то не иска да я пие. Сварих и яйце и му намачках и размекнах жълтъка с вода, но успях да набутам само малко, колкото половината му човка, храна, защото не си отваря устата. Изкъка се малко от старах, може би, но не е както трябва - не е жълто-зелено с бяла ципа, а е почти черно с лека следа от ципа. Да не би това да е, защото вече яде насекоми???? Много ми е спешно! По-миналото лято се бях грижила за едно птиче (май не беше врабче) и не оцеля! Не искам да умира. Как да се погрижа за раната на крилото му и с какво да го храня??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2012, 15:56:08    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

дани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2012, 17:27:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Намерих врабче на терасата, евентуално е паднало от гнездо на покрива. Родителите му идваха с храна в човките и чирикайки  го викаха, но то се беше скрило и не се показваше. Реших да го прибера тъй като на вън е ужасно горещо. Вече е с пораснали перца, но все още не може да лети. Сложих врабчето в плетено панерче, а панерчето в клетка (имам две котки). Тъй като не искаше само да се храни се наложи да му отварям аз човчицата и чрез спринцовка му  давах пюрирана зърнена храна за птици, а после и водичка чрез капкомер. Още докато го хранех се изходи. Сега вече един час не е мръднало. Моля посъветвайте ме как да постъпвам  в бъдеще относно храненето и отглеждане.






Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2012, 21:16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Чудесно е, че си се погрижил за него. Мисля, че напътствията в тази публикация ще ти помогнат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

дани
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2012, 12:43:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Забелязах, че родителите продължават да идват на терасата и да го търсят, за това поставих долната част на клетката в плетен панер и отново изнесох врабчето навън. Както беше полуживо, щом ги чу то живна и започна да чирика, кацна на ръбчето на панера и от там родителите го хранеха. Прибрах всички предмети, зад които то може да се скрие (забелязах, че щом се скрие някъде спира да писука и родителите му не могат да го видят и съответно да го хранят) Разбирам, че трябва да му осигуря по-закътано местенце, но  все още не мога да го измисля какво да бъде точно. Цяла нощ малкото изкара навън, скрито между панера и пласмасовата част на клетката. Днес добрите родители продължават да идват и да го хранят. От храната съм оставила в чинийка до панера. Мисля, че това за него е по-добрия вариант от колкото да е затворено в клетка и хранено на сила със спринцовка. Притеснявам се само, че ще се опита да лети, а то все още не е укрепнало, но не ми идва на ум какво да направя за да го обезопася.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ei_hs zoo help
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Ное 2015
Мнения: 1
Местожителство: Разград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Ноември 2015, 20:59:52    Заглавие: Лекуваме диви животни Отговорете с цитат

Лекуваме диви животни и след като оздравеят ги пускаме на свобода в дивата природа ако има животно в беда или не можете повече да се грижете за него можете да ни ги дадете ние ще ги излекуваме и ще ги пуснем в дивата им природа
Град Разград
Телефон:0877364374
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети