Искам съвет за Жако
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Didka
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Ное 2007
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2007, 18:32:26    Заглавие: Искам съвет за Жако Отговорете с цитат

Здравейте!Преди 2 седмици си взехме Жако,но нещо не можем да се справим с него!Минем ли покрай клетката започва да крещи,да ръмжи,ужас!Имам чувството,че се дразни от всяко движение.Спокоен е само като чуе прахосмукачката.Единствено тогава го чувам да подсвирква.Мен по ме търпи,но супруга ми не може да се завърти покрай него.Помогнете с някой съвет!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2007, 18:32:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

peter_m
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2007
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2007, 20:41:52    Заглавие: Отговорете с цитат

След като така се държи значи е диво. Ключовата дума при вас е "търпение". Никакви рязки движения, никакво дразнене, засега избягвайте бъркане в клетката ... Постепенно скъсявайте дистанцията. След време ще свикне. Но не правете нищо на сила.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2007, 22:12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

сагласен сам с мнението на petep_m "търпение"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Didka
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Ное 2007
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2007, 22:36:24    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз все това си повтарям,че трябва да съм търпелива.Толкова много го искахме,а като че ли почнах да се отчайвам.По някое време му се ядосвам,после ми дожалява за птичката...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Ноември 2007, 23:45:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак вие сте си го избрали от магазина да го вземете див, но споко, с повече упорство и лакомства все ще станете приятели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2008, 13:05:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят папагал жако е на две години.Когато го взехме от приятели много ръмжеше (това е типична черта при папагалите жако) не се притесняваи с търпение всичко се постига.Ние го гледаме 1 година при нас и вече се окопити свирка си мелодий,но не говори за жалост.Ако някои знае как да го научим моля ви да ми помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2008, 20:40:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Прави се сутрин най-добре. Изключи телевизори, радио и други дрънкалки за да чува само тебе. Застани така, че главата ти да е по високо от неговата. Започни да повтаряш ясно някоя дума/а не изречение/ многократно. Така всеки ден.Ако до седмица не каже думата, значи просто тази дума не му харесва.При жаката се наблюдава избирателност. пробвай друга дума. Ще ти кажа някой от любимите думи на нашия папагал които научи за по 1-2 дни.   Коко,Ало, Папагал, чао, Дай цунка, дай чаша, ей шшшшшшш педал.  Тези ги обича най много и най-лесно ги научи. Другите с повече повторения.почни първо от тези а после по-сложни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2008, 12:12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти благодаря за съвета нашия не ни хапе давани да го пипаме да го целуваме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2008, 16:09:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:36:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2008, 23:37:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря наистина си права не е нужно само да повтаря , а и да ги познава разбира се.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 0:18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледах филмче с едно какаду което можеше да каже какво иска. Искаше си царевица, ябълка , сок.... беше научило куп имена на неща за хранене и ги познаваше.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 10:40:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз сам го гледала много е сладко ,но сигурно е много трудно да се научи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 13:33:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога не знаем колко акъл има в техните главички. Не ги подценявай. Папагала ми Чочо (корела) знае няколко мелодии.Когато иска да види мен пее една на която аз го научих или подсвирва. Когато иска да види приятеля ми пее друга мелодийка. За огледалцето си има други звуци. Когато е гладен издава едно изтерично кряскане което никога немога да збъркам.
Жаката са като деца. Интелекта им много надхвърля този на корелите . ГОВОРИ МУ. Само така ще се научи и той да говори.
На моя позната Жакото вика кучето. Лае като него и явно осъщетвяват някакав контакт помежду си.Като види котка я лае.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 17:27:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ние много му говорим .Той когато види котката почва да мяучи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 18:06:29    Заглавие: Отговорете с цитат

mimi941005 написа:
Да ние много му говорим .Той когато види котката почва да мяучи.



За сега котешки, после и човешки...
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 19:27:06    Заглавие: Отговорете с цитат

А дано да е така.Много ще се радвам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 22:26:01    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Гледах филмче с едно какаду което можеше да каже какво иска. Искаше си царевица, ябълка , сок.... беше научило куп имена на неща за хранене и ги познаваше.


Да се гледа е лесно, да се постигне трудно и с много, много посветено на папагала време. На кой от папагалите в сайта собственика е постигнал същото?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 23:21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Права си много е трудно ,но с много приказка и любов може и да се постигне нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2008, 23:49:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika написа:

Да се гледа е лесно, да се постигне трудно и с много, много посветено на папагала време. На кой от папагалите в сайта собственика е постигнал същото?

Вероника всичко се постига с търпение и себеотдаване, нищо не става от само себе си! Моето канарче беше изпаднало в нервен срив от преглед при ветеринар, а я погледни тази снимка тук:

вярвам, че човек може да постигне всичко, ако истински го желае. Другото...е вятър работа и отбиване на номера. повечето от потребителите тук се занимават с размножаване на птици и рядко имат време да се занимават с обучението им. Останалите-работят по цял ден. Само истински щастливите могат да си позволят да отделят по 3-4 часа на ден за тренировки. и после да се хвалят с това.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2008, 15:36:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина си права bubulina. И аз като гледам какво са постигнали някой,немога да си представя колко труд са положили за такъв успех.Но те са професионалисти,и знаят най-прекия път.Докато ние се стремим да го отрием,и за това ни се получава по-трудно.И все пак в основата е търпение,воля и постоянство!
Преди две седмици си взех корела. Доста буйна,а и много хапеше.Но нека ви я покажа


Всяка вечер му отделям от времето си,и седмица по-късно вече бяхме приятели.
Сега целта ми е да го нуча някоя дума,но като гледам доста работа ще падне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети