Проблем с амадина
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2007, 20:08:26    Заглавие: Проблем с амадина Отговорете с цитат

Преди месец ми отлетя една от женските амадини От тогава мъжкият изхвърля водата от поилката и незнам вече какво да го правя По четири пъти на ден му сипвам вода.Смятам,че ако му пусна женска ще спре с тия номера,но за сега са още малки и не мога да им определа пола.Ако някои знае друг начин да ми помогне ще съм много благодарен!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2007, 20:08:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2007, 20:14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

може да се чувства самотенпрекарваи повече време с него
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2007, 20:30:42    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
може да се чувства самотенпрекарваи повече време с него


И аз така мисля, но не съм сигурен. Да не би да се къпе?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Ноември 2007, 21:33:53    Заглавие: Проблем с амадина Отговорете с цитат

Пробвах и този вариант с къпането но на помогна.Явно иска дама но ще почака две седмици за да му избера наи красивата Благодаря ви,иаз съм на вашето мнение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 20:20:40    Заглавие: Проблем с амадина Отговорете с цитат

Проблема с амадината ми продължава Пуснах го при малките на което той много се зарадва.Два дни беше забравил да се занимава с водата,но за съжаление пак започна да я изхвърля Явно не го прави от самота.През ден им давам да се къпят,но се оказа ,че и това не е причината.Доста ме обърка този палавник Ако някой има някакви идей,предварително благодаря!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 22:34:21    Заглавие: Отговорете с цитат

просто може това да му е от любимите занимания
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 0:28:42    Заглавие: Re: Проблем с амадина Отговорете с цитат

michondi64 написа:
Проблема с амадината ми продължава Пуснах го при малките на което той много се зарадва.Два дни беше забравил да се занимава с водата,но за съжаление пак започна да я изхвърля Явно не го прави от самота.През ден им давам да се къпят,но се оказа ,че и това не е причината.Доста ме обърка този палавник Ако някой има някакви идей,предварително благодаря!!!

Наистина може това да е игра, не бива толкова да се притесняваш.Защо не пробваш да му закачиш огледалце и люлка, нещо с което да се занимава. По принцип това е по-характерно за папагалите, но канарчето ми също проявяваше интерес към една люлка...преди да види жена си... Също така смятам, че е добра идея да му намериш друга партньорка-станалото-станало, живота продължава! Пиши как се развиват нещата с амадината, стискам ти палци!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 17:38:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина огледалцето е любимо на вълнистити ми, които го ближат по цял ден и на корелите, които редовно надничат отзад търсейка папагала (себе си), а женкото ми канарчета ту се бие с отражението си, те го целува... На амидинките не съм се сетил да им сложа, но предполагам ще им е интересно и ня тях. Сложи им огледалце - ще си има повече занимания!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 19:56:41    Заглавие: Проблем с амадина Отговорете с цитат

Благодаря ви за съветите!Ще пробвам всички методи които ми предложите Момчето явно се изнерви като остана само,и смята,че това е начина с който да ми отмасти.Но все пак ние сме хора и можем да мислим.Така,че ще измислим как да го накараме да не върши повече глупости
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 18:08:47    Заглавие: Re: Проблем с амадина Отговорете с цитат

michondi64 написа:
Благодаря ви за съветите!Ще пробвам всички методи които ми предложите Момчето явно се изнерви като остана само,и смята,че това е начина с който да ми отмасти.Но все пак ние сме хора и можем да мислим.Така,че ще измислим как да го накараме да не върши повече глупости

как вървят нещата с амадината? купи ли му нова невяста, спря ли с номерата?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 18:32:26    Заглавие: Проблем с амадина Отговорете с цитат

Ами пуснал съм го при три малки,на които още незнам пола,за да си избере сам.Но като гледам много добре се разбират Колкото до проблема с изхвуърлянето на водата мисля,че съвета ви с огледалцето помогна.Днес водата в поилката се е задържала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dika
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 14:21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!
Искам да попитам нещо, ако е удобно, защото още съм твърде новобранка тук. Взехме си финки, но понеже много ме дразнят тези пластмасови кацалки, имам желание да им сложа някакво естествено дървено клонче в клетката, дали има значение какво е дървото или нещо подобно, защото където и да четох не видях такава информация.
Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Февруари 2008, 6:22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Избора е голям , и всеки може да ти каже различни мнения но аз съм за бреза ,върба и накрая акация според
мен и по атрактивно ще стоят с кората в клетката но незнам дано и някой по компитентен каже нещо по този въпрос!!!
Аз нямам финки имам канари но няма голяма разлика за мен в това какво дърво да полздаш,аз лично ползвам едно декоративно незнам даже как се казва но има в изобилие до нас и от него си набавям кацалките на канарите , да иползвам и бук ,чам и още с една дума разнообразие от който намеря по прави клонки ,че канарите обичат това ,а амадините обратното колкото повече чупки по добре Smile !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

djordino
Нов
Нов


Години: 49
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 11:04:15    Заглавие: проблем с амадина Отговорете с цитат

Имам проблем с финките си.Мъжкият дебне женската и постоянно я скубе.На какво може да се дължи това?Страх ме е да не я оголи съвсем.Снесоха си две яйца,но не се излюпиха пиленца.Дали това е причината?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 14:16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

От кога са яйцата? Лежат ли върху тях? Преди няколко месеца и моя мъжки я скубеше по врата и й го беше оголил, но спря.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

djordino
Нов
Нов


Години: 49
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 15:15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Снесоха преди две седмици.Лежаха върху тях,редуваха се.Преди два дни изхвърлиха едното яйце,беше счупено и черно,а другото май го изядоха-не се вижда в гнездото.Ако са го изяли дали ще продължат да си ядат яйцата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 15:47:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Така беше и с моите. Снесоха 2 яйца, мътиха ги, едното се излюпи, а другото го изядоха. Не се грижеха за бебето и то умра. От тогава снасят почти всяка седмица по 1-2 яйца и ги изяждат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

djordino
Нов
Нов


Години: 49
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 16:57:21    Заглавие: Отговорете с цитат

А могат ли да се отучат да си ядат яйцата?За първи път гледам финки и изобщо птички и много се зарадвах като видях яйчицата.Толкова се надявх,да имат малки..Дали изобщо ще могат,или ще трябва да си взема и друга двойка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 17:08:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали може. Но все пак са изяли само едно яйце. Може и да не си ядът другите. Пробвах и да им взема яйцата, и после да им ги върна 2-3 наведнъж. Започнаха да ги мътят старателно, но вечерта нямаше и следа от тях.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 13:10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
От тогава снасят почти всяка седмица по 1-2 яйца и ги изяждат.


Значи на теб кокошки не ти трябват майтап. Сега сериозно, едната ми двойка финки млади, красиви и здрави умряха изневиделица... занесох ги на ветеринар и той ми каза, че са били свърх сексуални (по 2 яйца на седмица в продължение на месец и половина) и това в повечето случай убивало пилетата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети