Вълнисти му работи...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 20:15:32    Заглавие: Вълнисти му работи... Отговорете с цитат

Дол$р вечер !Искам да попитам каква е минималната температура,на която издържат вълнистите папагали?Питам ,защото единствената стая в която не се пуши ,няма отопление.А не искам да си взема пилета и да ми умрът от студ или от димки.Благодаря предварително за изчерпателната(надявам се )информация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 20:15:32    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 21:06:25    Заглавие: Отговорете с цитат

браво!22 прегледа и нито 1 пост , после защо във форума за екзотични имало повече хора...?!Най вероятно няма нищо общо с това ,че там всячески се опитват да ти помогнат с квото могат ,а не само да разглеждат темите за нещо полезно за тях самите...

Админ: Нарушени са точка 1.3 и 1.4 от ПРАВИЛАТА!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 21:11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

stefzeer написа:
браво!22 прегледа и нито 1 пост , после защо във форума за екзотични имало повече хора...?!Най вероятно няма нищо общо с това ,че там всячески се опитват да ти помогнат с квото могат ,а не само да разглеждат темите за нещо полезно за тях самите...
ейййййййй защо такава агресия бре!
Просто тук хората се активизират по-късно
До колкото знам, вълнстите са издържливи папагали, но едва ли биха понесли температури по-ниски от 18-20 градуса или поне не добре. Нямаш ли възможност да им включиш нещо да ги отопляваш? Иначе е по-добре от това с дима, ясно е
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 21:22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

няма агресия!извинявам се!просто от вчера търся из всякакви сайтове наши и чужди за температурата и все не пише.А искам да си взема такива пилета . Като прочетох тук във форума ,че могат да се теймват направо полудях защото като малак имах такива и незнаех че може.За нещастие не помня нито къде съм ги отглеждал нито при каква температура.В зоомагазините продават ли някакви отоплителни тела за птици , понеже не ми хрумва с какво мога да ги отоплявам.Извинявам се още 1 път за предния ми пост
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 21:50:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеби  няма да му е особено приятно на студено както и на някой друго живо сащество.Иначе най-лесно може да разбереш е тай: ако на теб ти е студено в дадена стая значина него му е още по студено там Сащо може да ги отопляваш с най обикновенна печка колкото да изравнява температурата,но това е само идея
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 21:55:30    Заглавие: Отговорете с цитат

stefzeer написа:
няма агресия!извинявам се!просто от вчера търся из всякакви сайтове наши и чужди за температурата и все не пише.А искам да си взема такива пилета . Като прочетох тук във форума ,че могат да се теймват направо полудях защото като малак имах такива и незнаех че може.За нещастие не помня нито къде съм ги отглеждал нито при каква температура.В зоомагазините продават ли някакви отоплителни тела за птици , понеже не ми хрумва с какво мога да ги отоплявам.Извинявам се още 1 път за предния ми пост

Мисля, че тези евтините печки с реостат ще свършат работа, колкото да подгряват въздуха. Плюс това едва ли са ти толкова студени стените, значи ще се сгрява бързо. А това теймват какво точно иде да рече???
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 22:23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ам значи утре ще купя стаен термометър и ще го поставя във въпроснатастая до неделя и ще го наблюдавам сутрин ,обед,вечер и 1 път през нощаще стана за да видя каква температура се потдържа без никакво отопление, за да разбера с колко градуса трябва да се вдига и по коевреме(доколкото разбрах 20 градуса е добре),понеже не виждам как ще седи включена печка по24 часа дори и само за зимата.А на тебе ако ти хрумват още идеи споделяй,попивам всичко
П.С. теймвам(англ - tame) - опитомявам , дресирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 22:28:41    Заглавие: Отговорете с цитат

stefzeer написа:
Ам значи утре ще купя стаен термометър и ще го поставя във въпроснатастая до неделя и ще го наблюдавам сутрин ,обед,вечер и 1 път през нощаще стана за да видя каква температура се потдържа без никакво отопление, за да разбера с колко градуса трябва да се вдига и по коевреме(доколкото разбрах 20 градуса е добре),понеже не виждам как ще седи включена печка по24 часа дори и само за зимата.А на тебе ако ти хрумват още идеи споделяй,попивам всичко
П.С. теймвам(англ - tame) - опитомявам , дресирам.

По принцип с английския сме на ти... но не бях срещала такова побългаряване на термин Оригинално няма спор! Печката не работи непрекъснато, изключва сама щом достигне желаната температура, но ще трябва да я наглеждаш. Задължително трябва и да проветряваш- чистия въздух е жизнено необходим, колкото и да е студено. Мисля че тук могат да ти помогнат повече тези от форума, които отглеждат вълнисти, аз съм по средните видове, но в общи линии правилата са едни и същи.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 22:37:25    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха ами във всички форуми се тръби:Кирилица тва , кирилица онова" ,и по тази причина трябва да се приспособяваме все някак хаха
П.С. щеше да е милиони пъти по практично и по-полезно ако Айнщайн вместо да измъдри теория на относителността,беше измислил вид нагревател или подово отопление за клетки .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Ноември 2007, 23:05:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеби така ще е най-добре - да си стоплиш стаята. Иначе и пушека и студа са лоши варианти.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Ноември 2007, 13:00:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Важно е да не са на течение.Като поставяш клетката много внимавай къде е. Понасят добре ниски температури(все пак в Лондон има популация от вълнисти папагали), но в определени граници.Все пак никой не иска да живее на минусиви температури..Мисля че ако температурата е на 15 градуса ще им е добре(но това да е нощем а през деня да е повече). Късмет с новите ти пилета и пиши като ги вземеш.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stefzeer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Ное 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Ноември 2007, 20:21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

тъкмо бях почнал да се отказвам и Fridolina ме окуражи ,като ми прати един текст на ЛС.Благодаря на нея и на всички други.Ще пиша като взема пилетата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2007, 0:34:51    Заглавие: Отговорете с цитат

вълнистите папагали и доста  видове издържат на минусови темперетури стига да се отглеждат в по просторни клетки /ВОЛИЕРИ/ но за размножаванетоим е необходима температура от15 до 18 градуса  . аз лично  отглеждам "стандартни" изложбени въпнисти папагали имного други видове
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 12:00:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние имаме корели, като задавах същия въпрос за да мога да им осигуря нормални условия за живот ми казаха: Най-важното е да не са на течение, както някой колеги вече ти казаха.За температурата ако това ще те успокои скоро си взехме назаем мъжки,  хората от които го взехме гледат най-различни пилета и папагалли в двора на къщата си в  голяма клетка, там имаха и две вълнисти папагалчета.Зима лято са отвън! единственото което правят е да покриват клетката за да не ги мокри дъжд, и отстрани така ,че да не са на течение!БЯХ МНОГО ИЗУМЕНА! как така корелите и вълнистите папагали са отцеляли зимата отвън, и то не една (мъжкия го имат от 4 години)?!Аз лично гледам да потдържам в стаята 20-23 градуса така че и на мен да ми е приятно.Моето мнение е, като на колегите пробвай да утопляваш  когато е необходимо!Забелязала съм че когато им е хладно по цял ден се сгушват някъде и се опитват да се стоплят и са ПАСИВНИ (не им се прави нищо).Наблюдавай ги и ще разбереш на каква температура им отговаря!Да си търсят занимание ,да "чарчорят" както ние с мъжа ми им казваме .УСПЕХ, И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ СПОРЕД МЕН СА КАТО МАЛКИТЕ ДЕЦА ,ВСИЧКИ БАБИ И ДЯДОВЦИ КАЗВАТ КАК Е НАЙ ДОБРЕ, НО ТЕ САМИ СИ ПОКАЗВАТ КАК ИМ ОТГОВАРЯ!НЯКОЙ ОБИЧАТ ТОПЛО ДРУГИ СТУДЕНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 18:35:29    Заглавие: ... Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:56:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 1:19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съгласен с теб затова  че папагалите в България могат да издържат миносовите темперетури . Мойте папагали с които не работя през зимата си живеят във външни волиери опаковани в нйлон .Птиците не се плашат от студ а от течение .Напролет веднага започват да снасят и излюпват добри пилета . Когато гледах канари цяла зима живиееха в неотпляема стая и на пролет правеха чудеса!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 13:46:48    Заглавие: Отговорете с цитат

..

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:55:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 14:34:31    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:
[
като си купих жако се разболя само от това че го пренесоха от входа до колата и вече киха....сега 1 месец не мога да го оправя.

Отдавна се канех да те питам, какво се оказа с Жакото ти? От какво е болно? Оправя ли се вече?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 16:10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети