Едно жако ме съска...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 18:11:58    Заглавие: Едно жако ме съска... Отговорете с цитат

Вчера отидох в зоомагазина и там имаше едно нова жако и една амазона. Но жакото постоянно стоеше с главата на долу хванат за тавана на клетката и не се пускаше. Щом го погледна и започваше да ме съска. Който и друг да го поглеждаше не реагираше така. Каква може да е причината? В мен? Не съм го провокирал по никакъв начин, просто го гледах.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 18:11:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 19:13:38    Заглавие: Re: Едно жако ме съска... Отговорете с цитат

misho написа:
Вчера отидох в зоомагазина и там имаше едно нова жако и една амазона. Но жакото постоянно стоеше с главата на долу хванат за тавана на клетката и не се пускаше. Щом го погледна и започваше да ме съска. Който и друг да го поглеждаше не реагираше така. Каква може да е причината? В мен? Не съм го провокирал по никакъв начин, просто го гледах.

Изплашил си го с нещо, дрехи, прическа- ако си стоял по-високо от него самия. Моят мъжки непрекъснато крещи по приятеля ми, а мен не ме закача. Децата им пък се плашеха от него (той е 1,98/90кг), явно с нещо ги стряска внушителната му фигура. Много причини може да има, но съскането е страх.Може би след 1-2 пъти посещение ще спре да го прави.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 19:34:58    Заглавие: Re: Едно жако ме съска... Отговорете с цитат

misho написа:
Вчера отидох в зоомагазина и там имаше едно нова жако и една амазона. Но жакото постоянно стоеше с главата на долу хванат за тавана на клетката и не се пускаше. Щом го погледна и започваше да ме съска. Който и друг да го поглеждаше не реагираше така. Каква може да е причината? В мен? Не съм го провокирал по никакъв начин, просто го гледах.


Птицата най-вероятно е дива (уловена е от естествената си среда) и я е страх, за това реагира така. Може и друга да е причината - например имаме едно мъжко Жако, което съска само баща ми... Така че не се притеснявай!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 20:13:25    Заглавие: Отговорете с цитат

По-високо е от мен. Явно нещо се стархува.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 20:25:33    Заглавие: Отговорете с цитат

слушайно магазина да е в една пресечка на горната александровска и амазоната беше 1600 лв ?
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 20:28:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Магазина е зад магазин "Европа" на пазара. Жакото беше 1200, а амазоната -1500 (може и 1600 да е била - не помня).
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 21:16:49    Заглавие: Отговорете с цитат

там незнаех че са докарали жако и амазона тряаа да ида да вида дали има нещо интересно
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 1:35:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, има няколко причини поради които те съска.... Между другото животните имат много изострено убоняние, усобено птиците.
Едната от тях е че може би не те е харесало, може да си заприличал на човека който го е затворил в кафез например.
Обратния вариант също не е изключен, сигурно те е харесала птицата и  го е  показала  
в съскане
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 7:51:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, съска или беше по-скоро като ръмжене? Защото съскат патките, а жаката ръмжат. Ръмженето е свързано със страх, и е като предупреждение че ще нападне. Правят го само дивите жака, и ще е изключение питомно да се държи така. Може да ги провокира по-ярък цвят дреха, рязко движение около клетката им, или просто защото си скъсил разстоянието до нея.Може парфюма ти да е бил като на този дето го е затворил.Причини много.Жако ли е-всичко може да му е хрумнало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 12:10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-важното е че заключението е едно- каквото и Убоняние да имат Усобено птиците, те съскат, ръмжат, свистят и пр.само, ако се чустват застрашени/заплашени. От радост е изключено.Причините както разбра Мишо, могат да бъдат много и различни, не си го слагай на сърцето.То е като при хората, някои се харесваме, други не, понякога дори без особена причина.Така че спокойно. Случва се.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 13:50:09    Заглавие: Отговорете с цитат

хм, едната ми корела редовно хъска когато не е в настроение , не знам как е при жакото ,но едва ли има съществена разлика ,като го е страх си хъска и толкоз ,другата ми птица нито веднъж не е хъснала ,всеки си е башка луд  
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 16:28:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И мойте три корели много ме хъскат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mimi941005
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2008, 12:57:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам жако на 2 години и половина.Казва се Додо . Когато го взехме от един приятел той първоначално съскаше всичко което види ,но след 1 година живот при нас вече почна да свиква.Съскането на папагалите може да започне по 2 причини.1-во ако си го уплашил с нещо ,2-ро ако е взето от (неговата среда за живот) то тогава е сресирано  и докато се приспособи ще баде така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2008, 20:35:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиши като мине и проблема с хапането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети