Щиглец

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Кошче (ненужни теми)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 21:41:20    Заглавие: Щиглец Отговорете с цитат




Щиглец, Кадънка


Кадънката е на големина колкото полско врабче. Има крсиво пъстроцветнооперение. Предната част на главата е с широка червена ивица, бузите сабели, тилът и темето - черни. Гърбът е кафяв, кръстът - бял, долнатасртана на тялото - белезникава. Перата на крилата и опашката са черни сбели върхове. През средата на крилото минава широка жълта ивица.Женаската е с по- светла окраска. (Индивида на снимката е женски!). Младите индивиди имат кафеникава глава , по-бледо оперение по тялото итъмно кафяви петна по гърба и гърдите.
      Разпространена е в Европа, Северозап. Африка и Мала Азия. Всеверните части на ареала е прелетна. а в южните - постоянна птица.Северните популации зимуват в Юж. Европа и средиземноморските области.В България се среща в равнини и хълмести райони. Обитава окрайинини нагори, групи дървета, крайпътни насаждения, залесителни пояси, паркове иградини. През зимата образуват ята.
    Гнездовият период започва през април. Тогава мъжките през целия денпеят мелодичните си песни. Гнезди по короните на дърветата. Гнездото ес чашковидна форма; изградено е от трева, коренчета, лико, отвътре езастанало с вълна и растителен пух. Женската снася 4-6 бледосинкавияйца, изпъстрени с ръждиви, черно - кафяви и розови петънца и точки,които мъти 14 дена. Малките напускат гнездото след две седмици.
    Кадънката предпочита дребни семена на плевелни растения --магарешки бодил, дива лобода, репей и др... Понякога кълве дребнинасекоми и пъпки на дървета.














Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 21:41:20    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 21:45:46    Заглавие: Re: Щиглец Отговорете с цитат

Jokata написа:



Щиглец, Кадънка


Кадънката е на големина колкото полско врабче. Има крсиво пъстроцветнооперение. Предната част на главата е с широка червена ивица, бузите сабели, тилът и темето - черни. Гърбът е кафяв, кръстът - бял, долнатасртана на тялото - белезникава. Перата на крилата и опашката са черни сбели върхове. През средата на крилото минава широка жълта ивица.Женаската е с по- светла окраска. (Индивида на снимката е женски!).



Правила!
Уикипедия!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 21:53:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не е от уикипедиа. Провери сама ако искаш Май не си вършат работата както трябва някой хора. Не ме апострофирай без да можеш да се обосновеш.



ПРОВЕРИ ДАЛИ Е КОПИРАНО ОТ НЯКЪДЕ?

Не е възможно. Сам съм си водил записки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 22:04:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Jokata написа:
Това не е от уикипедиа. Провери сама ако искаш Май не си вършат работата както трябва някой хора. Не ме апострофирай без да можеш да се обосновеш.



ПРОВЕРИ ДАЛИ Е КОПИРАНО ОТ НЯКЪДЕ?

Не е възможно. Сам съм си водил записки.


За да няма такива проблеми пиши източник (ако ти си автор - кажи). А записки от къде си си водил?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 22:09:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекалено много практика имам , преди съм се занимавал с опръстеняване на птици.
Например отглеждал съм такава птица, дори съм развъждал голяма вулиера, ако знаеш какво е вулиера? Ако не кажи ми аз ще ти поясня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 22:29:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да се спрат тези словесни престрелки тук. Просто недей да споменаваш "многознайковци" непрекъснато. Премълчавайте си и уважавайте събеседника си. Престанете заяжданията ВЕДНАГА, за да не се стига до бан. Моля ви като човек! Това се отнася до всички!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Ноември 2007, 22:42:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Кадънката е по-дребна от полско врабче. Предната част на главата имаширока червена ивица, бузите са бели, а темето и тилът - черни. Гърбъте глинестокафяв, а кръстът - бял. Долната страна на тялото ебелезникава с охристокафяви гърди. Крилата са черни със зеленикавоттенък. Те имат широка светложълта ивица по средата и бели петна покраищата. Опашните пера са черни с бели петна по върхивете. Окраскатана женската е малко по-светла. Младите екземпляри имат кафеникава главас бледо оперение по тялото и тъмнокафяви петна по гърба и гърдите.
Източник:http://www.zoobg.hit.bg/ptici/ptici_k.htm



Кадънката е разпространена в Европа, Северозападна Африка, Азорскитеи Канарските острови, Мала Азия, Иран и Афганистан. У нас се среща презцялата година в равнини, предпланински райони и рядко високо впланините до 2000 м н.в. Обитава окрайнини на гори, овощни градини,паркове, дворове, залесителни пояси, крайпътни насаждения и единичнидървета в открити пространства. През зимата слиза в равнините и скитана ята, често с други пойни птици по открити полета и край селища.
Гнездовият период започва през април. Гнездото си строи по тънкиклони на високи храсти и дървета. То е дълбоко и закръглено. Изграденое от клонки, коренчета, суха трева, мъх и лико. Отвътре е застлано свълна и растителен пух. Строи го само женската. В началото на май тяснася от 4 до 6 бледосинкави или бледовиолетови яйца, изпъстрени сръждиви, червенокафяви и розови петънца и точки. Женската мъти впродължение на 14 дни. Малките нарастват бързо и на 14-дневна възрастнапущат гнездото. Отглежда по две поколения годишно.
Кадънката се храни с животинска и растителна храна — семена на различни плевели (магарешки бодил, дива лобода, репей и др.),
Източник:тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 9:20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Jokata написа:
Прекалено много практика имам , преди съм се занимавал с опръстеняване на птици.
Например отглеждал съм такава птица, дори съм развъждал голяма вулиера, ако знаеш какво е вулиера? Ако не кажи ми аз ще ти поясня

Да, няма да е зле, да ни поясниш, каква е тази "вулиера", която си развъждал.
Защото хората тук, а и по цял свят, обикновено си служат с волиери, чието наименование идва от френски език - "volière".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 20:28:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо трябва да говорим и да спорим за нещо без смисъл.

Това което намираш като метериал, няма нищо общо с това което съм написъл,... в смисъл думите не са същите. А искам да те светна. Че описанието на птицата съм го правил лично аз. То се прави чрез схема ( строго определена).
   Например: Как изглежда - форми, разцветки, размери, къде се срещат, размножителен сезон, люпене на млаки, гнездов период, период на обучение, храна, условия  и тн,... за това ти излизат подобни информации в интернет.
   Мисля че коментара ти е за кошчето и не си прави труда да ме апострофираш и да се опитваш да извъртиаш нещата, че все едно съм преписвал.


Желая ти приятно "лагеруване" в интернет, дано намериш същото което съм написал, но се съмнявам. Трябва ти  практика . За папагали не искам да споря, може и да разбираш нещо от тях,... но за пойните птици в България, по-добре ме остави да покажа някой неща на хората за да имат представа какви прекрасни птици имаме в страната.
О, забравих нали ми написа лично съобщение че все едно не съм те виждал,...
Защо пак ми превличаш вниманието?
Просто не искам да имам нищо общо с теб, все едно ме няма... Гледай твойте си проблеми, а аз ще гледам мойте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 20:59:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Jokata, лични съобщения не съм ти писала и нямам такова намерение и за в бъдеще.
Никъде не съм и споменавала, че това което съм цитирала е същото което ти си написал, НО НЕ си мисли, че хората посещаващи този форум, ако и да сме добри и понякога наивни, сме малоумни.
Нямам намерение да ти преча, да продължаваш, да се излагаш и да всяваш раздори във форума, ако наистина допринасяш за неговото обогатяване с информация.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 18:46:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина обърках се с твоита приятелака бубулина, но мисля че и двете сте един дол дренки.
Така че това което съм написал  се отнаса и за теб.

Админ: С това отношение няма да го бъде! Нарушил се вече толкова правила!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 19:02:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Jokata нали знаеш, че ако зависеше от мен вече щеше да си с Бан ИП ?

_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Jokata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 19:06:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да видим какво става,... те ме нападат а аз трябва да си тря. Това ли е отношението?
Незнам кой дразни лъва в клетака.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 19:18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Горкия ти.... Край!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 19:19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:
Jokata нали знаеш, че ако зависеше от мен вече щеше да си с Бан ИП ?

Ентел, мерси приятелю че ни защитаваш и нас и форума, но сега теб ще нарочат....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2007, 20:20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

модераторите да заключат темата че ми писна с тоя спам !!! ааа Jokata да си вземе 10 - 20 дена БАН и готово
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Кошче (ненужни теми) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети