Развъждане на амадини
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 12:50:58    Заглавие: Развъждане на амадини Отговорете с цитат

Мишо, в архива от стария форум намерих тема, където разказваш за свръхпроизводството на твоята амадина и как си е ядяла яйцата.Какво стана после?Имаше ли резултат, опитвал ли си отново? Тук има човек (mishondi64)който ги развъжда и евентуално би могъл да ти даде съвет. Това ядене на яйцата възниква, ако храниш птиците си с не добре сварено яйце (яйцето трябва да се вари минимум 10 минути).
btw някои теми от архива не могат да се отворят, както и старите броеве на списанието.
Има някои теми там, които не мога да проумея как си търпял, впредвид прочетените постове...........
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 12:50:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 13:18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами продължиша в това темпо. Сега вече са с над 50-60 изядени яйца, вече им загубих точната бройка. От лятото насам снася по-рядко - на 2-3 седмици по 1-2 яйца. Поначало не съм ги хранил с яйца, после им дадх варени (добре сварени), но нямаше резултат. Пак стрях да им давам, а тя продължаваше да снася и да си ги яде. Сега е по-спокойно положението, но първите 2-3 месеца на 2007 снасяше почти през ден.

offtopic: За темите, които не могат да се отварят не мога да направя нищо - копието на стария форум е превърнато в HTML, защото от дата.бг не ми дадоха базата данни и сега заема 300 МВ. А и не мога да го направя наново, защото форума вече го няма. Имало и не много приятни изказвания, но то беше отдавна. Те си останаха в стария форум.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 13:28:17    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Ами продължиша в това темпо. Сега вече са с над 50-60 изядени яйца, вече им загубих точната бройка. От лятото насам снася по-рядко - на 2-3 седмици по 1-2 яйца. Поначало не съм ги хранил с яйца, после им дадх варени (добре сварени), но нямаше резултат. Пак стрях да им давам, а тя продължаваше да снася и да си ги яде. Сега е по-спокойно положението, но първите 2-3 месеца на 2007 снасяше почти през ден.

Тази птица не става за развъждане, по мое мнение. Няма да се оправи след като веднъж е започнала. Просто незнам какво да те посъветвам, след като снася дори при липса на гнездо. Не зная дали няма да е по-добре да я отделиш от мъжкия. Бабите на село колят такива кокошки, но тук говорим за декоративна птица, все пак. Много жалко.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 20:48:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Гнездото им не го махам. Пробвах, но нямаше полза. Те си спят лежейки в него един до друг всяка нощ. Иначе са много добрички и хапват яйцата дружно. Е, понякога се карат, но няма как.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 22:46:47    Заглавие: Развъждане на амадини Отговорете с цитат

Нека се включа и аз със съвет,дано помогне.Работил съм в птицекомбинат,няколко години.Птицата се научава да си яде яицата,като неволно счупи яице и от любопитство започне да го кълве.Това нещо преминава в навик,който трудно се изкоренява.Но аз смятам че за всичко има начин.Подменяй всяко снесено яице с изкуствено,което не може да се счупи.Нека полежи на тях няколко дни за да разбере,че немогат да се чупят,и едно след друго върни нейните.


Веднъж почистих гнездилката докато мътеха, и мъжкия изпотроши яйцата.Така,че бъркането в гнездо,трябва да става бързо и дискретно.

Вярвам,че ще се справиш-няма невъзможни неща
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 22:47:21    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:39:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 22:51:20    Заглавие: Развъждане на амадини Отговорете с цитат

Моля да ме извините,имах проблем с нета,изпрати го два пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 22:57:04    Заглавие: Развъждане на амадини Отговорете с цитат

Мисля,че има два начина за да спре да снася: да се махне гнездилката,или да започне да мъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Декември 2007, 10:38:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Както вече казах махането на гнездото не помогна. Снасяше, където и падне (дори в гнездото на канарчетата ).
А изкуствени яйца от къде мога да взема? Или трябва да си направя? Но в момента няма нужда. за последните 1-2 месеца е снесла само 1 път 2 яйца.
Още в началото, преди почти година тя беше снесла 2 яйца и си ги мъти много старателно. След това едното яйце се оказа развалено, но от другото се излюпи пиленце. но когато се върнах, то беше паднало от гнездото. Върнах им го, все още беше живичко, но те не му обърнаха внимание.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Декември 2007, 11:53:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом не помага номера с гнездилката,трябва да я принудиш да започне да мъти.
Това ще стане,като се задържи в гнездото повече от едно здраво яйце (изкуствеи ).
Ако няма по магазините,можеш да си направиш от нейните,като със спринцовка изтеглиш вътрешноста на яйцето,и по обратния път върнеш гипс.Стават много здрави.

Желая ти успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Декември 2007, 12:19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Както вече казах махането на гнездото не помогна. Снасяше, където и падне (дори в гнездото на канарчетата ).
А изкуствени яйца от къде мога да взема? Или трябва да си направя? Но в момента няма нужда. за последните 1-2 месеца е снесла само 1 път 2 яйца.
Още в началото, преди почти година тя беше снесла 2 яйца и си ги мъти много старателно. След това едното яйце се оказа развалено, но от другото се излюпи пиленце. но когато се върнах, то беше паднало от гнездото. Върнах им го, все още беше живичко, но те не му обърнаха внимание.

В зоомагазините трябва да намериш изкуствени яйца, но дори и за мен се оказа проблем (в София). На мен ми помогна човек от форума. Ако не успееш да си направиш, пиши, ще ти намерим и изпратим яйца.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2008, 3:38:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо какво става с амадината оправили се ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2008, 10:28:20    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Мишо какво става с амадината оправили се ?


Не! За сега рядко снася - 1, 2 пъти месечно, и веднага ги яде. Гнездото го ползват за лего - лягат един до друг и спят там.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 1:45:07    Заглавие: Отговорете с цитат

жалко но мисля ,че трябва да я оставиш съма някъде без нищо на по хладно да се проскубе и да спре да снася ,а през това време да вземеш нова невеста на мъжкият !!!
ТАКА ако дълго време няма яйца за ядене може и да забрави да ти кажа Smile успех Мишо от мен !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 12:29:32    Заглавие: Отговорете с цитат

За сега ще ги оставя да си живеят щастливо. Няма място в къщи за още птици.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 16:00:49    Заглавие: Отговорете с цитат

След, като проверих в повечето (че да не и във всички) зоомагазини в Бургас и ме препращха от един магазин на друг, най-накрая нразбрах къде има изкуствени яйца, и щом отидох продавача ми каза, че продал последните девет преди час.
Надявам се канарчетат ми да снасят яйца тази година, но какво да слагам, като им махам техните? Става ли да слагам от финки? И без това си ги ядът.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 3:03:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем но ако питаш мен ти си ученик вземи един тебешир и от него си направи Smile не е трудно !
гледаш на финките и по техните
нема значение дали ще е по - малко или по- голямо , аз лично миналата година не съм залагал изкуствени или други яйца
и бе една много добра година за мен Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 12:37:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали тебешира не може да им навреди? Ако започнат да го ядът?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 13:29:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:07:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 13:45:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, знам! Давам им креда, на всички.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети