проблем с корела

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

qwerradi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 21 Окт 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Ноември 2007, 12:53:33    Заглавие: проблем с корела Отговорете с цитат

Имам папагал корела. От известно време киха, чеше си ноздрите, а от няколко дена мисля, че не може да си поеме въздух и повдига криле и леко пиука.
Знам, че трябва да го заведа на ветеринар.
Кажете някой от вас имал ли е такъв проблем и как го е разрешил.
Благодаря!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Ноември 2007, 12:53:33    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Ноември 2007, 13:08:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Когато взех Галя(корелата ми) и тя имаше подобен проблем. Прегледа я лекар(за щастие той живее у нас). Разделих ме я от Чочо и започнахме да и даваме витамини и антибиотици. След седмица се пооправи и сега е добре.Като захладня пак се разкиха , но този път сме само на витамини. Знам че звучи банално и отнема време , но посещението при ветеринаря е най-удачно в твоя случей.
Пиши как е пилето и какво е казал лекаря.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Декември 2007, 15:16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера си взех корела (момче).На около годинка е .Много ми хареса как пее в магазина,но от както го донесах не се е хранил.Давам му всякакви лакомства,но той не им обръща внимание.Вече започвам да се притиснявам,щото не е хапвал повече от 25 часа.Доближавам храната до него,и не се плаши,но не иска да я погледне.
Ще му потърся дама,но ми се иска първо да свикне с мен.
Ако ми дадете някакъв съвет,ще ви бъда много благодарен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Декември 2007, 17:52:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай.Ще почне да се храни още не е свикнала с новия си дом.Все едно да отидеш на чуждо място без твое съгласие и веднага да се чувстваш идеално.Нужно е известно време и ще почне да се храни и пее. А щом пее се е развила и е готова за чифтосване . УСПЕХ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Декември 2007, 21:19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти благодаря!Това е първия папагал който си вземам,и за това се притиснявам.
Но сега разбирам,че папагалите са доста чуствителни птици
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 0:34:42    Заглавие: Отговорете с цитат

На всяка птица и сеттрянва време да свикне. След няколко дни ще усетиш разлика в поведението му/и.

ПП. Честито ново пиле.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 11:22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви ! Вече започна да се храни.Много е готин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 14:14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

едната ми корела напоследък няма особено здрав вид,по-конкретно-перата са по-разрошени от обичайното,а някои от малките перца върху главата са като сламчици и чупливи ,реших че му липсва нещо - витамин или минерал,много дълго имаше само кост от сепия в клетката (без креда )и понеже не се компенсира напълно липсата на креда от сепията, сметнах, че има нужда и от креда  взех им йод като добавка към храната,витамини и креда , въпросът ми е сещате ли се за нещо друго на което може да се дължи лошия вид на птицата ,физически се чувства добре
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 14:21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

mimi написа:
едната ми корела напоследък няма особено здрав вид,по-конкретно-перата са по-разрошени от обичайното,а някои от малките перца върху главата са като сламчици и чупливи ,реших че му липсва нещо - витамин или минерал,много дълго имаше само кост от сепия в клетката (без креда )и понеже не се компенсира напълно липсата на креда от сепията, сметнах, че има нужда и от креда  взех им йод като добавка към храната,витамини и креда , въпросът ми е сещате ли се за нещо друго на което може да се дължи лошия вид на птицата ,физически се чувства добре

може да линее по никое време, ако например температурата е по-висока и светлинния ден е по-дълъг. Пробвай да им дадеш витаминен комплекс "Промотор", много е добър, а и няма да навреди.Друг вариант е да има паразити някакви, ако забележиш- напудри го с противопаразитна пудра.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Декември 2007, 13:23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях чувала за витамини "Промотор",но ще ги потърся ,благодаря.  Наистина линее ,защото хвърля перушини навсякъде
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Декември 2007, 14:12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам дали линеят като канарчетата, но е нормално да си сменят перата. Малко късно ми се струва, но явно твоето пиле с особено мнение по въпроса. Малдите пилете сменят около 6 месечна възраст бебешката си перушина с постоянна и ако е младо корелче може да се касае за такава смяна. На каква възраст е пилето и какъв вид е?


ПП. Промотора е за кокошки по-пинцип, но съдържа много витамини и аминокиселини които усоряват процеса и действат благоприятно върху развитието на пилето.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Декември 2007, 16:01:48    Заглавие: Отговорете с цитат

не е малък ,гледам го точно от година ,а го взех уж на 5 месеца   . За вида не те разбрах ,ако питаш за вида му според окраската не съм сигурна ,ето снимка : http://i52.photobucket.com/albums/g26/gilya/P1050364.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети