Размножаване на канарчета
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2007, 15:09:06    Заглавие: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

Интересуват ме някои неща свързани с размножаването на канарчетата, но предпочитам отговорите да са от човек, който се е занимавал с това, защото са специфични и трудно може за се даде готов отговор. Мисля, че fridolina е моя човек, но разбира се приемам мнения и на всички останали.
1. С какво захранвате птиците преди пускането им за размножаване?
2. Кога започвате захранването и споделяте ли мнението,че мъжкият се захранва поне две седмици преди женската?
3. Вадите ли яйцата за да постигнете едновременно излюпване?
4. Разрешавате ли на женската да снесе втори път или оставяте мъжкия да доизгледа първите пиленца и махате женската?
5. Каква може да бъде причината за яйца без черупки (в клетката има поставени креда, пясък и сепийна кост) или ниска люпимост, от опит?
6. С какво захранвате малките пиленца (като съвсем лаик направих огромна грешка като захранвих родителите със зелена храна, до като пиленцата бяха съвсем малки и те умряха за съжаление  
Ами вероятно ще се сетя и други неща, но това ми хрумва в момента. ще съм благодарна за отговорите ви.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2007, 15:09:06    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2007, 19:27:06    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:20:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2007, 21:35:58    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

fridolina написа:
Надявам се да съм била полезна
Иска ли питане! Много ми беше полезна! Благодаря ти. Знам за витамин Д, но аз по време на размножаването винаги им давам витамини, защото процеса е изтощителен. Миналата година имах доста добро поколение, но тази напълно се провалих- всичките и яйца бяха без черупки. Повярвай ми аз се грижа за птиците си и се опитвам да правя всичко възможно за тях. Ти какви витамина даваш?Благодаря ти още един път
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2007, 22:51:21    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:21:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Ноември 2007, 0:07:27    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

fridolina написа:
Миналата година имах доста добро поколение, но тази напълно се провалих- всичките и яйца бяха без черупки.За една и съща женска ли става дума? На каква възраст е?

Точно в това се съмнявах, правилно разгада мисълта ми. Едно и съща е, купих я от магазин и уж беше млада, опръстена е , но така и не проверих (ще го направя). Точно възрастта и ме съмнява.... Може би в това е проблема.Имам млада женска тази година и ще опитвам отново. Ти мозаици продаваш ли? Влюбена съм в тях и си мисля за едно...макар че ми идват много птичките (обожавам ги). И все пак? Аз давам PROMOTIVE и съм доволна, има достатъчно количество от всички витамини. Клонките от върба... как да ги пропуснеш-те ги обожават (очаквам с интерес статията ти!), пъпките изчезват за миг...Ето ги моите сладури с единственото оживяло пиленце след провала ми с яйцата:

Гладничка е мамината:

стана момиче за чудо и приказ и си я запазих- опитва се да имитира татко си в песните...
много ти блягодаря, помагаш ми много, опита ти е по-важен от всичко което съм чела, ако се сещаш още нещо-кажи ми.
П.П от къде купуваш тези изкуствени яйца? аз залагам предишни неоплодени, но вече нямам
П.П 2 Правя им покълнали семена, но очаквам и твоята рецепта

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Ноември 2007, 1:05:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:21:33; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Ноември 2007, 18:56:47    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
За мен е удоволствие, щом мога да помогна.
Изкуствените яйца си ги купих от зоомагазин. Надявам се, като ми потрябват още, да не са свършили. Трябва да проверя. Предполагам и при вас ще има. Ако не, мога да ти купя и изпратя. Бяха по 10ст., но сега не знам. Мързи ме, да ги снимам - може би утре или другата седмица, като се върна от Пазарджик.
Мозайките вече ги продадох. Останаха само чифтовете за следващата развъдна година.
Статията вече я написах, но май ще е добре, да покълна малко семена и да снимам като илюстрация към текста.

май започнахме да флуудваме Днес цял ден търсих изкуствени яйца, но нещо не мога да намеря (аз дори храната меката която препойрчваш не мога!!!!) ебати зоомагазините. Сега тук наблизо строят нов зооцентър, където прредполагам че ще ги има тези неща, ако не, ще те помоля да ми ги купиш, всичко ще е за моя сметка разбира се!и наистина, ако се сещаш нещо важно за развъждането- сподели го, моля те, личи си че си човек с опит.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 12:47:07    Заглавие: Женското ни канарче строи гнездо в хр.за яйца ! Отговорете с цитат

Здравейте!
Купихме си две красиви канарчета от изложбата в Пазарджик и понеже бяхя подарък живеят в стаята на малката дъщеря. Там е топло (20 - 22 градуса) и денят им стана по дълъг (светят лампите) и понеже ги купихме от професионални канаровъди където са живяли на друг режим, предполагам че ги подведохме със смяната на условията и сега са готови за размножамане - какво да правим? Eто признаците :
Клетките им са една над друга и понеже женското е в рамножителна която е по-голяма когато се търсят то най-често стои в ъгъла горе (дори с главата надолу) и се опитва да зърне мъжкото а пък то е точно над него на оградата на неговата клетка. От няколко дни женското започна да къса от хартията на пода и от предпазния воал на клетката на мъжкото и да ги подрежда в хранилката за яйца. Много е старателно, от време на на време ляга отгоре за да пробва - но мисля че това е мъка за него.
Прочетохме, че размножителния период е след март и компромисен вариант е в края на януари, но сега е още декември. Какво да правим?
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 14:17:11    Заглавие: Re: Женското ни канарче строи гнездо в хр.за яйца ! Отговорете с цитат

Емо написа:
Здравейте!
Купихме си две красиви канарчета от изложбата в Пазарджик и понеже бяхя подарък живеят в стаята на малката дъщеря. Там е топло (20 - 22 градуса) и денят им стана по дълъг (светят лампите) и понеже ги купихме от професионални канаровъди където са живяли на друг режим, предполагам че ги подведохме със смяната на условията и сега са готови за размножамане - какво да правим? Eто признаците :
Клетките им са една над друга и понеже женското е в рамножителна която е по-голяма когато се търсят то най-често стои в ъгъла горе (дори с главата надолу) и се опитва да зърне мъжкото а пък то е точно над него на оградата на неговата клетка. От няколко дни женското започна да къса от хартията на пода и от предпазния воал на клетката на мъжкото и да ги подрежда в хранилката за яйца. Много е старателно, от време на на време ляга отгоре за да пробва - но мисля че това е мъка за него.
Прочетохме, че размножителния период е след март и компромисен вариант е в края на януари, но сега е още декември. Какво да правим?


определено са признаци на готовност за размножаване! най-добрия вариант е да ги разделите- поне за няколко дни да са в отделни помещения. тъй като едва ли можете да гасите лампите не по-късно от 19ч., завивайте клетките със стара калъфка от възглавница, например. би било добре и да намалите малко температурата, но ако не успеете, поне изпълнете горните две условия, в противен случай ще изтощите птиците и няма да дадат добро потомство на пролет.Успех!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Декември 2007, 14:22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много!
Ще преместим женската, а покриването е за намаляване продължителността на светлия им ден предполагам - и това ще направим.
Мисля да ги съберем в една стая в края на януари.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Декември 2007, 23:39:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!
това че е декември птиците немогат да го видят на календара.При t 22 градуса и висока продалжителност на деня за тях сезонът вече е започнал.Спорет мен наи добре е да се стимулират с горепосочените от колегите приоми и ги залагаи да вадят.Впротивен случаи рискуваш да ги объркаш,недаи боже и да хвърлят перо и няма да има малки бакърчета.А като извадиш ще транпим .За този сезон съм си спретнал 4 чфта бакърени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Декември 2007, 23:44:38    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Писането на кирилица е задължително!
това че е декември птиците немогат да го видят на календара.При t 22 градуса и висока продалжителност на деня за тях сезонът вече е започнал.Спорет мен наи добре е да се стимулират с горепосочените от колегите приоми и ги залагаи да вадят.Впротивен случаи рискуваш да ги объркаш,недаи боже и да хвърлят перо и няма да има малки бакърчета.А като извадиш ще транпим .За този сезон съм си спретнал 4 чфта бакърени.

мислех да го предложа, но се опасявам че не са захранени добре...вероятно може да ги форсира и средата на януари да ги остави да се размножат? не съм теглила сезон толкова напред, на теб случвало ли ти се е? какво се случва, наред ли е всичко?разкажи малко повече
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Декември 2007, 17:31:45    Заглавие: Разделихме мъжкото и женското в различни стаи Отговорете с цитат

Наистина не са захранени добре и освен това вече ги разделихме по първата препоръка на
bubulina
.Първия ден се търсеха постоянно, но мисля че вече се успокоиха.След като ги съберем в една стая отново след средата на януари ще Ви пиша за реакциите. Дано не допуснахме грешка и всичко да бъде наред, за да ни случи прекрасния момент с проследяването на целия размножителен цикъл и изхранването на малките.
Благодаря на всички за съветите!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Декември 2007, 19:58:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам си птиците в пристроика на двора без отопление.Затова никога не съм истеглял сезона на пред .Но имам колеги които за нова година имат яица.При положение че има възможност за отопление по късата зима не е проблем за птиците.Но така или иначе медекаментозната  профилактика и стимулиращото захранване е задължително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Януари 2008, 20:18:59    Заглавие: Захранване на канарчетата за разплод Отговорете с цитат

Започнах да захранвам канарчетата за подготовка за размножаване. Давам им мед, трохички хляб, ябълка,варeно яйце с черупка , но ! ! ! женcкото не иска да яде от яйцето (странно но ...) а е много лакомо даже му бях ограничил смеските за да не затлъстее. Много обича ябълки и трохички но ... знам че яйцето е най-важно. Все още са в различни стаи. Четох за специални храни за захранване но в Благоевград такива няма, ще ходя до София, и така как да накарам женската да яде яйце ?
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2008, 20:03:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:34:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2008, 23:19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

мисля че за развиването на птиците освен ячината смеска по голяма роля играят покълняците и прясно зелените храни .Меката храна никак не е за пренебрегване.Трябва канарите ти да се запознаят с нея .Зада я използваш при изхранването на малките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 13:05:54    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:22:17; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

канарейка
Нов
Нов


Години: 56
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 14:49:40    Заглавие: Отговорете с цитат

А има ли значение температурата в стаята в периода на подхранване?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 17:25:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Администратор:

Мнението е изтрито от автора (fridolina)!

Можете да прочетете част от отговорите в Списание "Птици" - Март 2008!


Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:32:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети