Канарката ми ръба решетките на клетката

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Януари 2008, 15:45:22    Заглавие: Канарката ми ръба решетките на клетката Отговорете с цитат

Здравейте на всички и за много години Та от скоро канарката ми почна да ръба решетките на клетка.Ей така от нищото ... има си креда ,ама даже не я е барнала .. ОТ какво може да е ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Януари 2008, 15:45:22    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 2:55:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами... не съм спец по канарите, но при папагалите е най-често от скука? Да си и сменял клетката?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 10:51:07    Заглавие: Re: Имам 1 въпрос ? Отговорете с цитат

lam3r написа:
Здравейте на всички и за много години Та от скоро канарката ми почна да ръба решетките на клетка.Ей така от нищото ... има си креда ,ама даже не я е барнала .. ОТ какво може да е ?

Скука, както предположи Jo е една от вероятните причини. Кажи ми, дали случайно не се опитва да втъкне нещо между решетките- парчета хартия или нещо подобно? Не съм чувала за подобно поведение на канарче, но ако е момиче, може и гнездо да се опитва да си строи
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 17:28:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:31:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 21:00:35    Заглавие: Отговорете с цитат

''Ръба'' си в буквалния смисъл .. не съм и сменял клетката .От скука да е Какво да й направя,че да спре ? Някоя играчка ?

п.С Сега видях ,че като е пусна да лети ,ръба и клетката на мъжкият


Последната промяна е направена от lam3r на 12 Януари 2008, 22:04:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 21:39:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да отговоря на въпроса но имам следната препоръка към авторите на теми във форума :
Важно е заглавието на темата да дава кратка информация за какво става дума - какво заначи извинявай  
lam3r  "Имам 1 Въпрос ?"

Имeновай темата например : "Канарката ми ръба решетките на клетката".


Дано не съм обидил някой.


Успех на всечки в захранването и размножаването !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 22:03:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо написа:
Не мога да отговоря на въпроса но имам следната препоръка към авторите на теми във форума :
Важно е заглавието на темата да дава кратка информация за какво става дума - какво заначи извинявай  
<A>lam3r  "Имам 1 Въпрос ?"

Имeновай темата например : "Канарката ми ръба решетките на клетката".





Дано не съм обидил някой.





Успех на всечки в захранването и размножаването !

Оправих я.И аз това помислих като видях темата.

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 16:40:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не се опитва да стигне до мъжкия?


ПП.Сега чета за изпити и незнам дали не съм повлияна от това което чета, но ако не намериш видима причина много ми прилича на ''извратен апетит''.Най-често се появява при неправилно хранене.Имало даже кокошки които го онаследяват, но незнам дали важи за канарите.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 17:57:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:30:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 18:38:09    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
Трябва да проверя дали се предлагат някакви минерали под по-удобна за даване форма, щото бях купила едни под формата на прах, който се добавя към меката храна, ама сега като не давам мека храна, не мога да ги използвам. Много вероятно е и при теб случаят да е подобен.

"
Промотор 43"във водата.Съдържа всичко необходимо.Знам, че въглищния прах е полезен за тях, но в по добрите храни го добавят.Мисля, че ти си осигурила всичко необходимо за твоето канарче, чрез креда, пясък и яйчени черупки. Това са най-важните минерали. А микроелементите, фолия, биотина и др.ги има в "Промотор43"Просто някои собственици не умеят да хранят птиците си и ги научават на ниско качествени или еднообразни храни. Доста по-трудно е да приучиш подобно пиле към правилно хранене.
Канарката на момчето с..на lam3r, би могла да е развила подобно поведение и заради липса на някой от елементите в храната, а дори и при проблеми с човката.Може да има остатъци от храна там или да е израстнала прекомерно.Не мога да определя причината.Може би ако успее да заснеме малко клипче, ще стане по -лесно.Или ако на някой от колегите се е случвало нещо подобно.Напълно съм съгласна с теб, че едва ли е от скука, поведение присъщо повече на папагалите.

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 18:46:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:29:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 22:02:48    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
bubulina, благодаря ти! И jo ме посъветва да използвам "Промотор". Изкушавам се да взема Opti-breed на Orlux, но и той се добавя към меката храна. Ще проверя какво точно съдържа Промотор-а и най-ветроятно ще послушам съвета ви.

Лина, знаеш, че Opti-breed е по-подходящ за размножителния сезон, макар,че като видях съдържа много полезни добавки.Промотор-а ще можеш да използваш и по време на линеене , болест или просто умора на птиците
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети