Болна канарка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Декември 2007, 11:12:52    Заглавие: Болна канарка Отговорете с цитат

Хора помагайте, нещо го закъсах с едната си канарка, незнам какво да я правя! От около месец хич не е добре, диша учестено и все е накокошинена. Какво ли не и давах-Дор Нов, Промотор, антибиотик-нищо не помага! Съмнявах се в ХРБ, но това че не се повлия изобщо ме разколеба. Иначе си яде пилето, къпе се с удоволствие, но няма енергия и не пиука а по-скоро грачи.Други симптоми няма-никакви изтечения, диарии или подобни не съм забелязала. Незнам вече какво да я правя. Преди време имаше проблем с крачетата и я водих на ветеринар, толкова тежко го преживя, че вече не смея и да опитам, за да не хвърли топа...Имал ли е някой подобен проблем? Помогнете!

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Декември 2007, 11:12:52    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Декември 2007, 22:23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление при чинковите в повечето случай респераторните заболявания преминават в хронични.Трудно се повлеават от медикаментозно личение.Дори и видимо здрави тези птици са потенциални заразоносители.Можеби звучи грозно но отърви се от тази женска не рискуваи останалите си канари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2007, 11:00:32    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
За съжаление при чинковите в повечето случай респераторните заболявания преминават в хронични.Трудно се повлеават от медикаментозно личение.Дори и видимо здрави тези птици са потенциални заразоносители.Можеби звучи грозно но отърви се от тази женска не рискуваи останалите си канари.

някак си усещах че ще кажете такова нещо.значи все пак е ХРБ....Не бих могла да се отърва от нея, тя ми е слабост, но е отделена от останалите. знаеш лии колко време може да живее с това и дали не бих могла да и помогна някак си?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2007, 19:09:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да живее и размножава но респираторния хроничен бронхит е следствие а не причина за заболяването.Ако причината е някъква мимолетна истинка тогава няма проблем но ако е примерно респираторна микоплазмоза ще заразява птиците около себеси ще дава заразено поколение и така на татък.Такива птици имат нисък имунен статос и са предпоставка за други болести.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2007, 19:15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Може да живее и размножава но респираторния хроничен бронхит е следствие а не причина за заболяването.Ако причината е някъква мимолетна истинка тогава няма проблем но ако е примерно респираторна микоплазмоза ще заразява птиците около себеси ще дава заразено поколение и така на татък.Такива птици имат нисък имунен статос и са предпоставка за други болести.

о няма да я разножавам! тя ми снасяше яйца без черупки и ми провали сезона, явно още тогава е имало индикация за проблем.имам си млада и здрава канарка, на която възлагам много надежди, знам че тази болест се пренася на поколенията. просто...исках да знам че ще живее
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2007, 23:21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам ти успех.Аз небих рискувал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2007, 1:57:11    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Пожелавам ти успех.Аз небих рискувал.

Тоест????Не мога да я пусна да отлети или да и направя нещо. Иначе щях да гледам само декоративни растения. Обичам птиците.И най вече моите...
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2007, 22:55:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв антибиотик даваше?
Отдели я!Вземи Родотиум 45  и Окситетрациклин от ветеринарната аптека и ги смеси.Един грам от тях разтвори  в един литър вода и сложи да пие . Всеки ден изхвърляй  тази вода и слагай от въпросния литър и не и давай друга освен тази с лекарството.Така - една седмица.Пък да видим какво ще стане.Меката черупка на яйцето е от липсата на калций
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2007, 23:31:10    Заглавие: Отговорете с цитат

nikigeen написа:
Какъв антибиотик даваше?
Отдели я!Вземи Родотиум 45  и Окситетрациклин от ветеринарната аптека и ги смеси.Един грам от тях разтвори  в един литър вода и сложи да пие . Всеки ден изхвърляй  тази вода и слагай от въпросния литър и не и давай друга освен тази с лекарството.Така - една седмица.Пък да видим какво ще стане.Меката черупка на яйцето е от липсата на калций

Родотиум 45 давах, ефект-никакъв и витамини и ДОр НОв, абе нищо. Ще пробвам това което казваш, дано помогне нещо.....Черупки от яйце, креда и сепийна кост, пясък- винаги са имали в клетките, особено по време на размножителния сезон. Благодаря ти!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2007, 23:53:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Родотиума и окситетрацикилна при смесването образуват тетрамутин ,който пък е с друго действие.Дано да помогна
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 10:03:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес сутринта я намерих мъртва. Рязко се влоши и за два дена си отиде. Горкичкото ми пиле....Незнам дали беше ХРБ или микоплазмоза, но не се повлия от нито един антибиотик. Вероятно нещата са били много напреднали. Жалко....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivelinski
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Окт 2007
Мнения: 2
Местожителство: jambol

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 12:50:30    Заглавие: за БОБОЛИНА Отговорете с цитат

Съжелявам за загубата ТИ. Най-много ме боли и аз ,като си загубя някоя птичка и не съм успял да и помогна.
Аз също имах 2 канарчета болни от ХРБ, пробвах какви ли не ветеринарни елачи, но не се подобряваха и един стар МАЙСТОР канарчия ми каза да обеля една глава лук и да я смеся с калии перганманат и чесно, се оправиха за около 5-6 дни.
_________________
Търся оргинална песен на "МАЛИНОА-ВАСТЕРЛО" БЕЛГИЙСКО КАНАРЧЕ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 12:56:38    Заглавие: Re: за БОБОЛИНА Отговорете с цитат

ivelinski написа:
Съжелявам за загубата ТИ. Най-много ме боли и аз ,като си загубя някоя птичка и не съм успял да и помогна.
Аз също имах 2 канарчета болни от ХРБ, пробвах какви ли не ветеринарни елачи, но не се подобряваха и един стар МАЙСТОР канарчия ми каза да обеля една глава лук и да я смеся с калии перганманат и чесно, се оправиха за около 5-6 дни.

наистина ми е адски тежко....не мога да свикна да преживявам леко подобни неща. Това за лука не го знаех, но нейното състояние беше доста тежко.Въпреки това, ще си запиша съвета ти, човек никога незнае.....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 17:22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко за смъртта й .. Се пак си пробвала да й помогнеш,но не винаги успяваме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 23:00:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за загубата ти bubulina! С такива неща не може да се свикне,особено ако се отнася за нещо скъпо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 23:03:36    Заглавие: Отговорете с цитат

michondi64 написа:
Съжалявам за загубата ти bubulina! С такива неща не може да се свикне,особено ако се отнася за нещо скъпо

благодаря на теб и lam3r за съчуствието. Много сте мили.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

icoto
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Яну 2008
Мнения: 8
Местожителство: Plovdiv

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Януари 2008, 16:44:05    Заглавие: Re: за БОБОЛИНА Отговорете с цитат

bubulina написа:
ivelinski написа:
Съжелявам за загубата ТИ. Най-много ме боли и аз ,като си загубя някоя птичка и не съм успял да и помогна.
Аз също имах 2 канарчета болни от ХРБ, пробвах какви ли не ветеринарни елачи, но не се подобряваха и един стар МАЙСТОР канарчия ми каза да обеля една глава лук и да я смеся с калии перганманат и чесно, се оправиха за около 5-6 дни.

наистина ми е адски тежко....не мога да свикна да преживявам леко подобни неща. Това за лука не го знаех, но нейното състояние беше доста тежко.Въпреки това, ще си запиша съвета ти, човек никога незнае.....
pri ptitsite nai vajna e profilaktikata ,4ist kafez zelena hrana, 4isti hranilki ,presna voda .Tova e razboleilise q otpi6i

Админ: Правила! 1.1. Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Ако нямаш кирилизатор, форума си има - долу вляво при писане на мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Януари 2008, 16:56:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е важно, но не мисля, че щом се разболее птичката вече е умряла. Може да са малки животни и трудно да им се помага, но въпреки това ако не е сериозно може да оздравее.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 24 Януари 2008, 18:16:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Януари 2008, 17:13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Това е важно, но не мисля, че щом се разболее птичката вече е умряла. Може да са малки животни и трудно да им се помага, но въпреки това ако не е сериозно може да оздравее.

Съгласна съм напълно с теб!Винаги трябва да се опитваме да помогнем!!!!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2008, 22:35:38    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление опита ми показва че при канарите личението е трудно и не ефективно.Оптималните условия на живот ,правилното хранене,и своевременната медикаментозна профилактика са единственната гаранция за здрави пилци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети