ПРОБЛЕМ С МАЛКА КОРЕЛА

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

SLO
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 22:44:10    Заглавие: ПРОБЛЕМ С МАЛКА КОРЕЛА Отговорете с цитат

Здравейте, нова съм във форума влизам с ника на мъжа ми.
От първото ми влизане се налага да питам за проблеми.
Имаме първо люпило на КОРЕЛИ малките стават днес на 25дни.Но днес забелязах че мъжкия много старателно почиства едното малко така ,че му отскубва пера! Притеснявам се да не би нещо да се случва с перата или кожата на малкото ,което да кара мъжкия да му ги отскубва?!КАКВО МОЖЕ ДА Е ТОВА? разгледах малкото нямя буболечки но забелязах малко балонче което ми се струва пълно с някаква течност под перцата. Да не е някаква инфекция ?МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ! Ако някой се е сблъсквал с нещо такова дайте съвети какво да направим?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 22:44:10    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 23:41:38    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен няма нищо сериозно с времето сигорно тва балонче ще се разорбира (но това е само моето мнение )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 0:06:19    Заглавие: Re: ПРОБЛЕМ С МАЛКА КОРЕЛА Отговорете с цитат

SLO написа:
Здравейте, нова съм във форума влизам с ника на мъжа ми.
От първото ми влизане се налага да питам за проблеми.
Имаме първо люпило на КОРЕЛИ малките стават днес на 25дни.Но днес забелязах че мъжкия много старателно почиства едното малко така ,че му отскубва пера! Притеснявам се да не би нещо да се случва с перата или кожата на малкото ,което да кара мъжкия да му ги отскубва?!КАКВО МОЖЕ ДА Е ТОВА? разгледах малкото нямя буболечки но забелязах малко балонче което ми се струва пълно с някаква течност под перцата. Да не е някаква инфекция ?МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ! Ако някой се е сблъсквал с нещо такова дайте съвети какво да направим?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Миличка, този форум е за това-да си помагаме-проблеми или радости питаш смело! Казваш таткото се престарава в чистенето на малкото? Скубе му перата? 25 дни ,значи остава около 5 дни до излизането на малкия(та), т.е. има вероятност да се подготвя второ люпило...някаква възможност да качиш снимка на това мехурчо? Течността която се задържа може да е най-обикновена течност(мастна тъкан), но може и да е индикация за проблем (инфекция)
1.Извади малките.
2.ЩАТЕЛНО почисти гнездото (измий с топла вода и сапун)
3.Обработи с препарат против въшки за животни -май се казваше Тапован, има я във всеки зоомагазин
4.Върни малките, като преди това  внимателно ги почистиш с памук  натопен в топла вода  от разни  засъхнали курешки, храни  и пр.
5.Старай се да намалиш контакта с пиленцата до минимум, но не се притеснявай, родителите им ще ги приемат.
6.Опитай се да работиш  максимално  бързо, за да намалиш времето, през което птиците са  разделени-НО не се плаши- не  е  фатално!
7.През времето което малките са навън ги огледай внимателно за кокошинки (малки бели бубулечки), ако видиш че има, напудри ги с пудрата и тях.
За това се сещам в момента.Опитай да качиш снимка и ни дръж в течение за развоя.Ванко може да е прав, че няма нищо, но когато се съсредоточат върху едно от децата си, това може и ДА БЪДЕ някаква по-сериозна индикация.
BTW колко са пиленцата?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

SLO
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 0:25:39    Заглавие: Отговорете с цитат


http://www.picvalley.net/u/143/35701_466.JPG

Ето това е пилето,ясно се вижда къде го е ускубал баща му.А във червеното квадратче се вижда въпросното балонче.

Иначе бебетата са 2,от снесени 4 яйца се излюпиха 3 а едното почина още на втория ден

Помагайте,не искам да изгубим още едно пиленце
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 0:38:36    Заглавие: Отговорете с цитат

SLO написа:


Ето това е пилето,ясно се вижда къде го е ускубал баща му.А във червеното квадратче се вижда въпросното балонче.

Иначе бебетата са 2,от снесени 4 яйца се излюпиха 3 а едното почина още на втория ден

Помагайте,не искам да изгубим още едно пиленце

даааааааа много е оскубано.Мерхучето ми се види абцес на мене, намажи го с някакъв дезифектант-йодасепт, риванол.ОБезателно прегледай за въшки.Ако няма, като гледам вече се храни само, отдели го от родителите и го захранвай с бебешка каша, леко навлажнена, до като не започне (ако не е )да се храни със зърно. Ако има-пудра, татко му просто се престарава да го чисти.нека позная-този е изтърсакът?дай му водоразтворими витамини във водата, ако го отделиш-на него, ако остане със родителите-на тях, те ще му ги дадат.Не ми се е случвало, честно пиша само какво мисля, че може да бъде.Причините могат да са и други, на мен тези ми се виждат логични.
BTW Отслабнало ли е пилето? Как го хранят?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

SLO
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 1:04:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е последното от излюпените пилета и съвсем малко изостава в развитието си от първото.Мъжкия ги храни през 10-15мин. основно с  варени яйца бисквити , иначе със храна за средни папагали (най-различни семена и витамини ) купих я с повече Йод,че ми казаха че била по -добра,ябълки , салата,моркови,магданоз, варени картофи и варена юфка.
Последните два три дни започнаха и те да чоплят сами от зърнената храна.
Но забелязах че мъжкия предпочита да ги храни с яйцето, отбягва морковите, картофите, и ябълките.Аз исках да им разнообразя менюто, но явно не са съгласни с мен.
Забелязах че и другото пиле има подобно мехурче от същата страна,което ме успокоява донякъде.
Забелязвам че много бързо изяждат кредата която им слагам, последно беше със зелена ябълка,и една с комплексни плодове.купих им отделно витамини които се поръсват върху храната "vogel-doktor"-vitakraft-10лв струваше.
Поразгледах мъниците немога да вида да имат каквито и да било гадини.Но таткото почиства толкова старателно само по- малкото.И това оскубаното е само от днес малкото беше цял ден в къщата и реших да погледна как е,?!
Много благодаря за отговорите донякъде ме успокоявате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 1:15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

SLO написа:
Това е последното от излюпените пилета и съвсем малко изостава в развитието си от първото.Мъжкия ги храни през 10-15мин. основно с  варени яйца бисквити , иначе със храна за средни папагали (най-различни семена и витамини ) купих я с повече Йод,че ми казаха че била по -добра,ябълки , салата,моркови,магданоз, варени картофи и варена юфка.

Може просто да е място, където ще поникне ново перо, не се вижда добре(мехурчето).Познах че е изтърсакът, значи тате за това се престарава. Но не би трябвало да го скубе така, изчакай още малко (~30-35 дни да станат) и ги отдели, ако нещата не се влошат. Тате знае най-добре с какво да ги храни, винаги подбират яйцето,но приеми съвет-не давай картофи.Нищо че са варени, дори най-малкото зеленясало местенце може да ги отрови. Чудесно хранене си им осигурила браво!Костта-нека я ядта имат нужда от калций за да растат!Ябълките и морковите-давай  за да се научат.Не е трябвало да даваш моркови, до като са съвсем малки, но вече е отминало.Имай го предвид в бъдеще, до като навършат 10 дни -каротина влияе на оцветяването, но мъничките пиленца не могат да го усвояват и не е желателно. Скоро и други от форума ще дадат мнението си, така че ще добиеш по пълна представа.Честито и здраво поколение и не забравяй да ни държиш в течение за развитието им!Личи си че се грижите добре за птиците си!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

SLO
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 1:29:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря.Аз се бях притеснила и тези витамини които им поръсвам върху храната да не би да не е трябвало толкова рано да ги давам.Ще ви държа в течение задължително, и ще се радвам на всякакви мнения и отговори.
Другото което искам да питам е дали корелите са моногамни?
искаме да създадем следващо поколение "живот и здраве естествено"с другата ни женска и със същия мъжки, дали ще стане или мъжкия ще я отхвърли.
Много се радвам ,че има такива хора, и форум, и за в  бъдеще ще се радвам да стана част от вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 7:54:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е рано и немога да мисля Very Happy, но само на мен ли ми се струва, че това е част от гушата на пиленцето? Провери под перата дали не продължава надолу. Съжалявам, ако съм се объркал, но на мен така ми изглежда на снимката...
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 10:54:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:
Много е рано и немога да мисля Very Happy, но само на мен ли ми се струва, че това е част от гушата на пиленцето? Провери под перата дали не продължава надолу. Съжалявам, ако съм се объркал, но на мен така ми изглежда на снимката...

Боже Ентел.....иде ми да потъна в земята от срам...На мен ми се виждаше, че пиленцето е с главата надолу, т.е.мехура се пада към коремчето му.По всичко изглежда че си прави това наистина е гушата му (вероятно), снимката е добра но участъка е малък, може би трябва да снима той. В такъв случай обаче, защо мислиш, таткото така се амбицирал да го скубе? Ти имаш опит в отглеждането на малки, кажи своето мнение.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 14:23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
Ти имаш опит в отглеждането на малки, кажи своето мнение.


Аз опит почти нямам - баща ми има...  Доколкото знам при папагалите е често срещано това "опасване" на перата на малките. Незная дали това е нещо като занимавка за родителите или го правят защото подготвят следващо люпило, просто го правят. Виждал съм пиленца, които са "опасани" още преди фуликолите на перата да се разпукат напълно. За това немога да дам сто-процентов отговор. Моя съвет е да не се бърза с отделянето на малкото, защото още не е прояло само.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 2:06:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за момента наистина съм съгласна ,че най-вероятно е част от гушката защото и двете пиленца имат балончета от една и съща страна на едно и също място. но просто другото е по-добре оперено и не се вижда на пръв поглед трябва да го търсиш за да го откриеш.
Но днес таткото го е "опасал" така че неможе да се познае много е плешиво ужас направо.Незнам колко е редно но с едно памуче с топла вода ги почистих малките ,пак ги гледах 100% нямат никакви буби .това е развитието за момента ще ви държа в течение и пак мерси, за помощта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2008, 12:14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

МАЛКИТЕ ОТ МЕСЕЦ СА ВЕЧЕ НАПЪЛНО САМОСТОЯТЕЛНИ    ОТДЕЛЕНИ СА ОТ ТАТКОТО КОЙТО ГИ ПОЩЕШЕ.СЕГА ПИЛЕНЦАТА СА СЪС СЪВСЕМ НОРМАЛНО ОПЕРЕНИЕ И СА СТРАХОТНИ ЛЕТЦИ, НЕ ВИЖДАМ НИЩО НЕРЕДНО, ПОХАПВАТ СИ СТАБИЛНО!
ОТНОВО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети