Любими автори

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 2:56:23    Заглавие: Любими автори Отговорете с цитат

Тръгнахме от тук http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=274
Понеже се разприказвахме в тема за запознанство, предлагам всеки да каже кой му е любимия автор или биолог абе изобщо човек дето го кефи. Почнахме с любимия ми Джералд Даръл.


nikigeen забрави да споменеш че си фен на Джералд Даръл. Незнам дали сме много тук, но сме поне двама.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2


Последната промяна е направена от jo на 26 Януари 2008, 19:14:42; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 2:56:23    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 10:51:32    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
nikigeen забрави да споменеш че си фен на Джералд Даръл. Незнам дали сме много тук, но сме поне двама.



О,да.Един от най-големите му.Имам почти всичките му книги,а сега последно си купих "Най-доброто от Джералд Даръл" ,събрано от жена му Лий Даръл
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 12:03:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:14:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 13:06:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Фрида марш към книжарницата. Аз израснах с неговите книги и сега си препрочитам някои. А онази за най-доброто да си призня нещо не ми хареса. Обаче Джери е върха.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 13:11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Фрида марш към книжарницата. Аз израснах с неговите книги и сега си препрочитам някои. А онази за най-доброто да си призня нещо не ми хареса. Обаче Джери е върха.

Моля модераторите да се намесят.Тук се заформя литературен кръжец. Аз пък харесвам Айзък Азимов. Но тъй като чета от 4 годишна (да знам, не ви се вярва, но мога да ви дам телефона на майка ми съм чела много книги и харесвам ужасно много автори. "Тримата мускетарими е любима книга от дете. Обожавам Тери Пратчет. Юго, Набоков, Мичъл, Вапцаров, Дебелянов, Артър Конан Дойл, Агата Кристи, Стивън Кинг.Ох по-добре да спра.А да, и Макиавели....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 26 Януари 2008, 19:24:49; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 17:09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе.Хайде сега пък.То и аз харесвам Азимов.Даръл освен ,че е майстор на перото ,както се казва ,чрез непринудения си стил е доста поучителен и може да се научи много за птиците и изобщо всички животни

Ето ако някой не знае кой е той ,да се запознае
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B4_%D0%94%D0%B0%D1%80%D1%8A%D0%BB

Несъм срещал негови книги в електронен вариант ,но ако знаете руски ,ето:
http://bestlibrary.ru/catalog/jd.shtml

Ако модовете и админа преценат ,че това не е за тук ,нека преместят поста ми.Предварително се извинявам за неудобството
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 1:56:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой може ли да ми помогне да намеря теорията на Дарвин за еволюцията. Само съм чувала за нея ,но никога не съм виждала разработка или нещо друго.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 10:15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Някой може ли да ми помогне да намеря теорията на Дарвин за еволюцията. Само съм чувала за нея ,но никога не съм виждала разработка или нещо друго.

Чичко Google каза ТУК
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 12:24:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща. След сесия ще почета.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2008, 22:11:16    Заглавие: Re: Любими автори Отговорете с цитат

jo написа:
Тръгнахме от тук http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=274
Понеже се разприказвахме в тема за запознанство, предлагам всеки да каже кой му е любимия автор или биолог абе изобщо човек дето го кефи. Почнахме с любимия ми Джералд Даръл.


Джералд Даръл и на мен ми е много любим! Особено книгите, в които разказва за детството си в Корфу.
Но един от авторите, които най-много са ми оказали влияние, е Уилям Уортън, не знам дали има негови почитатели тук! Разбира се най-вече "Пилето" и "Гордост"!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 14:38:09    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

И аз съм израстнал с книгите на Даръл, Сетън, Джой Адамсън, проф. Гжимек, Кусто- баща и син,  Джон  Хънтър и др.  В  къщи имам над  триста (спрях да ги броя)  книги  за животни!
Обожавам да ги пропрочитам когато имам време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 1:27:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Джой Адамсън, разбира се! Срам ме е, че я пропуснах! Като малки със сестра ми кръщавахме почти всички котета, които сме имали, с имена на лъвовете и гепардите от книжките й!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 0:07:43    Заглавие: Отговорете с цитат

на мене пък любимия ми автор е Дж.Роулинг ( хари потър)
_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети