Странна подутина

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Канарчетата : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:40:10    Заглавие: Странна подутина Отговорете с цитат

Здравейте, едното ми мъжко канарче има проблем, изглежда при поникването на нови пера някое перо се е възпалило и е станала страшна буца и цялото място се е подуло,  не съм го бил видял просто ми е седяло обърнато на здравата му страна, кажете какво мога да сторя, благодаря предварително


ще потърся каде да кача снимки за да се види.





Модератор:Заглавията на темите трябва да съдържат част от проблема, да са свързани с него. За това променям заглавието.


Последната промяна е направена от shikata на 30 Януари 2008, 20:36:09; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:40:10    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:48:01    Заглавие: Re: Помощ имам проблем Отговорете с цитат

shikata написа:
Здравейте, едното ми мъжко канарче има проблем, изглежда при поникването на нови пера някое перо се е възпалило и е станала страшна буца и цялото място се е подуло,  не съм го бил видял просто ми е седяло обърнато на здравата му страна, кажете какво мога да сторя, благодаря предварително


ще потърся каде да кача снимки за да се види.

позволявам си да променя заглавието на темата. Не можеш да сигурен,че е перо, нали?твърда или мека е буцата? не че има голямо значение. Със сигурност, трябва да го види ветеринар!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:56:08    Заглавие: Отговорете с цитат

буцата е твърда и това накрая седи като сплъстена перушина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:56:29    Заглавие: Отговорете с цитат

От кой град си?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:58:47    Заглавие: Отговорете с цитат

От Благоевград съм ako ако има значение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 19:05:58    Заглавие: Отговорете с цитат

В  Кюстендил  има  човек, който би могъл  да ти  помогне, но  ти  е далеч.  Намажи мястото с йодасепт  като за начало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 19:09:13    Заглавие: Отговорете с цитат

за кой точно човек става въпрос с какво се занимава и как му е името иначе мерси за съвета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 19:19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Единия е  Краси но  той май замина  в Англия,  а  другият се казва Тони и  гледа всякакви птици!
Моля за подобен род съобщения да използвате ЛС!(лични съобщения)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 21:46:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Това нещо на ставата ли е?Или така ми изглежда? Моя съвет е да потърсиш ветеринар. По снимка и най-големия специалист неможе да ти помогне. Нужно е да се прегледа.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 0:38:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам че е киста от перо, което не е успяло да пробие и расте отдолу под кожата. Среща се може би по-често при липохромните отколкото при меланиновите канарчета, както и при фигурните с по-гъсто, меко и обемно оперение като глостер, норуич и подобни. В много от случаите след врем кистата сама "пада", но се случва и да се появи отново при следващото или по-следващото линеене. Може и да се отстрани оперативно.
Снимката е на анестезирано канарче на което ще се премахва киста. Някъде бях виждала и "по-хубава", но за беда не мога да я намеря, за да сравните вашия случай дали е такъв.

Като основна причина се смята неправилното кръстосване на силно неинтензивни (В) птици (с широки и по-меки пера), а съм срещала като мнение и недоимъчното хранене.
Но може и да греша, така че ще е най-добре да се консултирате с ветеринар.

Допълнение: "Изрових" още малко снимки с описание на проблема:
http://www.rione.it/canarini/lancashire/lumps_it.htm





http://norwich-gloster.skynetblogs.be/archive-month/2006-09



и една статия за недоимъчното хранене, като причина за появата на кисти (Feather Lumps):
http://www.robirda.com/flock79.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 22:40:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което видях е наи обикновенна киста.Ас процедирам по следния начин.Намазвам обилно с йод за вет. употреба .След 24часа намазвам пак с бръснарско ножче росцепвам буцата нодлъжно и изчовърквам съдаржанието.Това го правя 2 3 пъти зощото с 1 път нестава.Задалжително исползвувам йод а на йодасепт защото тои обгаря никротизирещата тъкан и тушира раната.Случва се и да кърви затова натупвам с прах за рани.Таз годин успешно махнах киста колкото лешник.УСПЕХ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 23:27:16    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа, моите поздравления! За процедурата се искат здрави нерви.
Предупреждение - снимките нагледно показват как се прави, но не са приятни за гледане:
http://www.apdcanari.com/index.php/?p2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 23:50:00    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
христо топа, моите поздравления! За процедурата се искат здрави нерви.
Предупреждение - снимките нагледно показват как се прави, но не са приятни за гледане:
http://www.apdcanari.com/index.php/?p2

Чудесно е ,че сред нас има толкова специалисти, които да си заложат главата на това, че става въпрос за киста.И дават съвети на любители, как да я остстранят сами!Браво! А ако е тумор, какво правим? Или всички сте ветеринари? Засрамете се! Хората са дали години от живота си, за да се обучават за нещо, а вие тук, просто и лесно, обяснявате как с бръснарско ножче да отстраним незлокачествено образувание!Според вас! ИЛИ сте толкова самонадеяни, че се смятате за по-добри, от тези, които са го избрали за професия?Не съм съгласна!Смятам, че птицата трябва да се види от ветеринар и той/тя да прецени адекватно решение!Дори да е киста, не смятам, че непрофесионалисти, трябва да се занимават с това!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 0:14:16    Заглавие: Отговорете с цитат


Вие ме накарахте да прозра смисъла в моето образувание. Това с макетното ножче и салфетката ме ... довърши! Някой да е чувал за септика и антисептика????
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 0:39:18    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina, не разбирам защо толкова се "пениш"? Щом човека е попитал тук, а не е отишъл на ветеринар, значи очаква някакъв отговор. Не виждам нищо лошо в това след като имаме такъв, да му го дадем. И все пак, за да сме напълно коректни, съм го предупредила:  
fridolina написа:
Но може и да греша, така че ще е най-добре да се консултирате с ветеринар.

Или си пропуснала това изречение?
МОДЕРАТОР:1.14. Нямате право да променяте редакциите направени от модераторите или администратора, също така не е желателно да спорите с тях. ПЕНИ СЕ ВЕРОТО.АЗ КАЗВАМ, ЧЕ ВЪПРЕКИ ПОСОЧЕНИТЕ "НАГЛЕДНИ МАТЕРИАЛИ",КАК С МАКЕТНО НОЖЧЕ СЕ ОТСТРАНЯВА КИСТА И ПОЗДРАВЛЕНИЯТА КЪМ ОПИТНИЯ  ПОТРЕБИТЕЛ, ХРИСТО ТОПА, ЛЮБИТЕЛИТЕ НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ПООЩРЯВАТ КЪМ ДЕЙСТВИЯ, КОИТО СЛУЧАЙНО ИЛИ НЕ, БИХА МОГЛИ ДА НАРАНЯТ ПТИЦИТЕ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 1:07:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
не разбирам защо толкова се "пениш"? Щом човека е попитал тук, а не е отишъл на ветеринар, значи очаква някакъв отговор. Не виждам нищо лошо в това след като имаме такъв, да му го дадем. И все пак, за да сме напълно коректни, съм го предупредила:  
fridolina написа:
Но може и да греша, така че ще е най-добре да се консултирате с ветеринар.

Или си пропуснала това изречение?



Аз немога да разбера едно. Тук четат и деца. Давайки съвети за самолечение обричаме птицата на гибел.Искам на някой от вас да му махнат киста с макетно ножче и салфетка. Манипулацията е много болезнена. Канарите са много чувсвителни птици. Как ще преживеят стреса?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 12:01:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Деца не правете това!
Нека ветеринаря го направи.
Така със скалпела по-професионално ли е:
http://norwich-gloster.skynetblogs.be/archive-month/2006-09

bubulina
, jo, съжалявам и се извинявам, че съм ви шокирала с отговора си.
Ситуацията се повтаря. Питат - аз отговарям и в последствие върху мен се изсипват мнения от типа: коя съм аз, че ще уча някой, как да си опитомява папагала, коя съм аз, че ще изказвам мнение по ветеринарен въпрос, че и да обяснявам какви теории има към момента за вероятните причини за проблема, че и да давам линкове към професионални канаровъдски сайтове с непрофесионално справяне с проблема. Коя - никоя. Прост канаровъд.
Занапред, ще оставя да дават мнение професионалистите и се надявам, по очевидни и сравнително често срещани проблеми при канарите като кистите, да е по-различно от "трябва да го види ветеринар" - този отговор и аз мога да го дам, както и правя, ако не сте забелязали!
И защо просто не забраните постовете на теми по ветеринарни въпроси. Или смятате за безопасни специално при канарите, съветите за медикаментозното самолечение?!? Знаете ли за какво са ги използвали в мините??
Веднъж стомна, два пъти стомна... затова занапред, няма да отговарям на каквито и да е въпроси - много "солено" ми излиза на нервната система! Ще съм само зрител.
Модератор: Това е офтопик. Не съм искала да обидя никого. Просто и аз имам право на мнение. Ти преценяваш, дали ще гледаш или ще пишеш. В мините с канарите са откривали отровни газове. Сега сме 21 век. Заключвам темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети