финките ми снесоха 4 яйцаааааа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 19:39:51    Заглавие: финките ми снесоха 4 яйцаааааа Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:

да ви се похваля.финките ми най сетне снесоха  .след дълги кандърми (не искаха да ползват гнездото което им бях сложил) най сетне се престрашиха и женската снесе 1 яйце...след около седмица и половина снесе още 3 яйца.днес са 4 на брой и с мъжкия се редуват да лежат върху тях  .по мои сметки около 12 февруари и ако всичко е наред трябва да си имам потомство от тях.давам им яйчени черупки,които с много усърдие гризат,също и ябълки и просо.ако нещо пропускам кажете....


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:59:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 19:39:51    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2008, 20:49:19    Заглавие: Re: финките ми снесоха 4 яйцаааааа Отговорете с цитат

alex написа:
да ви се похваля.финките ми най сетне снесоха  .след дълги кандърми (не искаха да ползват гнездото което им бях сложил) най сетне се престрашиха и женската снесе 1 яйце...след около седмица и половина снесе още 3 яйца.днес са 4 на брой и с мъжкия се редуват да лежат върху тях  .по мои сметки около 12 февруари и ако всичко е наред трябва да си имам потомство от тях.давам им яйчени черупки,които с много усърдие гризат,също и ябълки и просо.ако нещо пропускам кажете....

Честито!!!И чакаме снимки на бебетата!Не мисля че пропускаш нещо, само не давай варено яйце, през периода на мътене. Когато се излюпят малките-може. Когато това стане-питай ако имаш нужда от помощ!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 21:17:16    Заглавие: финките... Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:

та аз сега какво съм направил...яйце не давам,но съм сложил в една саксийка семена от просо и царевица с цел да никне тревица.до няколко дни ги чакам да никнат.и  до 12-14-ти когато малките се появят ще имам свежа храна за тях.добре ли е това което съм направил???
като стане десетина сантиметра тревата ще им я сложа в клетката....


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:00:30; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 21:23:11    Заглавие: Re: финките... Отговорете с цитат

alex написа:
та аз сега какво съм направил...яйце не давам,но съм сложил в една саксийка семена от просо и царевица с цел да никне тревица.до няколко дни ги чакам да никнат.и  до 12-14-ти когато малките се появят ще имам свежа храна за тях.добре ли е това което съм направил???
като стане десетина сантиметра тревата ще им я сложа в клетката....

Знаеш ли, не съм отглеждала финки, но мисля, че на съвсем малки птичета, не трябва да се дава зеленина. michondi64 отглежда такива пилета, размножавал ги е и мисля, че той би могъл да помогне повече. Но моя съвет е, да изчакаш да станат на поне 14 дни.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 20:06:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Обезателно не давай на малките зелени храни докато не излетят от гнездото !!!!!
Сега на родителите може да даваш но 3-4 дена преди да се излюпят спри !!!!
1 ден преди да се излюпят сложи във Водата ЕSB3 , а в деня на излюпването се започва пак с
варено яйце настъгано и галета като в първите дне сместа да е с повече галета да е суха
искам да кажа , купи се 0,5 кг. нигер и 0.5 конопено семе като нигера го даваш така ,а конопа
го запарваш за 3-4 мин в вряща вода след това го изсушаваш и с бутилка или в хаванче го начупваш но толкова колкото една чаена лъжица и
поднасяш на двойката като освен яйце давай и това . Много ясно ,че лудото просо си остава като основа
през цялото време . А ми това е от мен дано да ти помогна ,аз гледам Канари но това е полезно и за финки според мен .
Успех от мен !!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 21:13:05    Заглавие: .... Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:

много мерси за съвета.аз си мислех че зелената храна ще е полезна.финките ми за 1 път ще имат малки,съвсем мллади са.дано успеят да ги изхранят.търся да си купя и гулдови амадини и по специално червеноглави...не ме насочвайте към ентел понеже той има само жълти мутации...
а нигер и канарено семе няма от къде да купя.аз едва намирам просо от женския пазар....


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:00:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 21:37:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Да знам трудное да се намерят някой семена. Но тук във Форума има хора от София и те може да ти помогнат,а най -вече някой който гледа канари на теб ти трябва малко по 0,5кг от тях . Дано да намериш някъде или от някой не е добре само с просо да ти кажа !
Аз лично гледам канари но нямам ,а и съм чак от Добрич Sad .затова ти пожелавам успех дано да намериш!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 22:12:04    Заглавие: Re: .... Отговорете с цитат

alex написа:
много мерси за съвета.аз си мислех че зелената храна ще е полезна.финките ми за 1 път ще имат малки,съвсем мллади са.дано успеят да ги изхранят.търся да си купя и гулдови амадини и по специално червеноглави...не ме насочвайте към ентел понеже той има само жълти мутации...
а нигер и канарено семе няма от къде да купя.аз едва намирам просо от женския пазар....

Алекс, в Зооцентъра на Околовръстното, кръстовището със Суходол има смески за птици всякакви, по цвят да ги избираш. Ще намериш там и за финки, или за канари, те ядат сходни храни.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 1:58:38    Заглавие: Re: .... Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:01:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 3:55:55    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina иска да каже , че там ще си намериш това което ти казах за храните !
Просто тя споменава смески като има предвид семена и прочие в някаква комбинация.
Та ще е добре да посетиш мястото и да провериш дали има това ,което ти трябва .
От мен е това ,ако има нещо питай моля те !!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 11:48:13    Заглавие: Отговорете с цитат

alex отиваш в събота на пазара в подуене и си купуваш всички семена които ти трябват . А най добре е да си закупиш и мека храна препоръчвам ти СеDe.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 13:25:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:

иначе някой може ли да ме светне от къде да си взема чифт гулдови финки ама от тея Лейди Гулдан дето са.с червена глава и лилаво коремче....тея най шарените дето са..


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:01:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 14:50:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://users.skynet.be/fa398872/engoulm02.htm от тези ли ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 21:44:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:01:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 21:50:14    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:
иначе някой може ли да ме светне от къде да си взема чифт гулдови финки ама от тея Лейди Гулдан дето са.с червена глава и лилаво коремче....тея най шарените дето са..


Виж: http://birdsfarm.net/ ако ти харесат птиците, мога да ти продам.

Edit: Ето една друга снимка, защото в сайта ни няма достатъчно...


http://images23.snimka.bg/005115729.jpg
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 22:39:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:

я ама ти си имал такива.аз си мислех че гледате само от онея жълтите.само мъжките ли са с такива цветове или женските са по бледи като тази на снимката?
цена за чифт?


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:02:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 0:31:22    Заглавие: Отговорете с цитат

да много са красиви някой ден и аз ще си взема само да мога да си направя помищение за канарите да мога по голяма част да приместя тамSmile
и аз съм за теси макар ,че има много мутаций тези са много красиви определено !!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 10:16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:

я ама ти си имал такива.аз си мислех че гледате само от онея жълтите.само мъжките ли са с такива цветове или женските са по бледи като тази на снимката?
цена за чифт?


Женските са малко по-бледи иначе като цветове са същите. Цена за чифт - GSM: 0887316535 ...
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 13:29:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:02:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 0:07:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво , Браво ,Браво много добре само така дано да имаш от всички амадини малки Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети