артрит

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 17:45:14    Заглавие: артрит Отговорете с цитат

някой може ли да ми каже някаква по подробна информация за тази болест защото единия ми вълнист (женския) претарпя таква болест и операция но все пак искам да знам за тази болест по подробно
благодаря предварително
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 17:45:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 18:07:21    Заглавие: Отговорете с цитат

За какъв артрит става дума? Кой я оперира? Как разбра че има? На каква възраст е птичето? Аз имам повече въпроси от теб!
Моляте разкажи ни подробно.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 18:10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

папагалчето е в леля ми и вчера забеляза че има някаква подутина под крилото и неска го завела на ветеринар и са го оперирали махнали са гнойта ли и аз незнам и са казали че това било артрит някакав затова питам
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 18:15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Артрит буквално означава възпаление на ставата. Обикновено се засяга повече от една става.Често не се налага операция, но при вас явно е има нужада.Информирай ни за състоянието на папагалчето . Дано се възтановява бързо.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 18:24:13    Заглавие: Отговорете с цитат

atanas написа:
папагалчето е в леля ми и вчера забеляза че има някаква подутина под крилото и неска го завела на ветеринар и са го оперирали махнали са гнойта ли и аз незнам и са казали че това било артрит някакав затова питам

Канарката ми имаше хроничен артрит на става на крачето.От време на време се подуваше, топях го в калиев перманганат и го ръсех с "Топицин".При мен помогна, операция не се наложи, но на крилото незнам. Вероятно при твоя случай се е касаело за по-напреднал стадий. Предполагам, че лекарите са казали какво да очакваш и как да продължите лечението, така че не би трябвало да се притесняваш.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 18:30:30    Заглавие: Отговорете с цитат

нищо не казаха лекарите в момента птичето е добре но не може да лети добре лекарите казаха че това било от възрастта на папагалите незнам колко е така се пак не сам ветеринар и утре трябва да се вземи антибиотик за вода някакъв и да се сложи засега папагалчето не отива кам водата и храната
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети