подходящи клетки за птици

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Обзавеждане : Клетка и аксесоари
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 3:15:37    Заглавие: подходящи клетки за птици Отговорете с цитат

Ето ,че и аз правя тема тук искам да споделим за избора на клетки и от къде да ги закупим най - вече Very Happy според порода или вид на птиците . Да си кажем правилно има си стандарти
от много години изпробвани с години и голяма част от тях са много успешни за практиката
без да има спор в това! Ще започна аз с това ,което използвам за канарите в ограничени пространства съм да спомена , та аз ползвам клитки с размери
ДхВхШ 45х30х25 см това са клетки по италияски модел от преди 30 години най - малко та се оказа ,че са по стари от мен защото аз ги купех от ръка Very Happy но ако ви кажа ,че са супер още няма да повярва те , а колко пилета са изкарвали в тях само те могат да кажат само са ми казвали за покойният им собственик ,че е бил един от канарджиите ,който са вадели най - много пилета в Добрич Smile та то се оказа , че преди много години той е гледал и овце в нашето село и от него за спомен е бил останал един овен та още има ме от плевенски те овце на село кръстоски. Та да се върна на темата за волиери използвам с размери 100х50х40 лично си ги правех след като ми казаха 120 лв. за бр. Sad та до скоро и още си мисля ако имам взможност да си взема електрожен за точкова заварка и сам да си поправям и правя клетки и без това човекът от нашият град който се занимаваше се отказа е да има защо много грозни и зъбати ги правеше как да си купиш нещо здраво но грозно Very Happy . тТа това е само план за сега то това трябва да го обсъдя с вуйчо да ползвам гаража Smile но сега има една точково заварена мрежа и може от нея да си направя някоя волиера но както винаги в нашият град няма ужас направо,а от рабица не е добре,че си чупят опашките птиците Smile .
за гнезда използвам външни много са удобни пак от стара рецепта са но много са подходящи за малиноа защото те изкарват по много пилета е моите по 4 - 5 ,че тази година една двойка 6 нямаше място в гнездото а то не е малко да ви кажа ,а имам от новите но те са доста малки 4 пилета немогат да си намерят място като поотраснат около 12 -13 ден Smile старите са с диаметър 13- 14 см а новите 11-12 ,че май и по малко май 10 см а металната част е 11-12 см Smile ужас ! Ето така с малки клетки но достатъчни гледам аз канари Wink мн са удобни и за почистване и измиване в апартамент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 3:15:37    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 10:55:19    Заглавие: Re: подходящи клетки за птици Отговорете с цитат

Ами клетки продават до нас, но аз съм от варна Smile . Защото гълабарите като правят малко пазарче, някои ,,търговци" изнасят на пазара дървени клетки, разбира се самоделки. Но са удобни и приятни на вид. Мисля сега като се преместя в апартамент, да си направя една голяма вулиера, и върху нея да наредя няколко размножителни клетки Smile . Но това всичкото да го сложа в един мини парник... Който ще зглобя на терасата Smile . А за къпалка смятам да използвам или купички които да слагам на дъното на клетката илибуркани... За гнездилка още не съм мислил, но смятам да си направя сам, дървени... Защото както ти спомена по-горе новите не са удобни, а аз искам да вадя най-малко четири пилета в едно гнездо Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 15:53:04    Заглавие: подходящи клетки за птици Отговорете с цитат

Ами май знам къде живееш във Варна Wink май се казваше Елин Пелин училището ако не греша само разбира се!
Да много ще е добре да си напражиш сам гнезда ,но то дърво незнам нали се сещаш , че трябва да не са с равни дъна все пак Smile .
А относно Волиерата да сам е най - добре до колкото знам във Варна продават точково заварени мрежи по пътя след Технополис отбивката надолу за Езерският път ако не греша там имаше борси за тях. И с разнообразие от мрежи с тях ,ще стане супер волиера Дори сега ви се въртят няколко идей в главата за размери и прочия по този въпрос .
Ако случайно Вземеш кажи ми ако обичаш как са цените , че и аз мисля да сглобя една Волиера за моите по така Wink по арт де както му викат Wink Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 19:59:39    Заглавие: Re: подходящи клетки за птици Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Ами май знам къде живееш във Варна Wink май се казваше Елин Пелин училището ако не греша само разбира се!
Да много ще е добре да си напражиш сам гнезда ,но то дърво незнам нали се сещаш , че трябва да не са с равни дъна все пак Smile .
А относно Волиерата да сам е най - добре до колкото знам във Варна продават точково заварени мрежи по пътя след Технополис отбивката надолу за Езерският път ако не греша там имаше борси за тях. И с разнообразие от мрежи с тях ,ще стане супер волиера Дори сега ви се въртят няколко идей в главата за размери и прочия по този въпрос .
Ако случайно Вземеш кажи ми ако обичаш как са цените , че и аз мисля да сглобя една Волиера за моите по така Wink по арт де както му викат Wink Very Happy Very Happy Very Happy
Ами ще се огледам за цените,  и се надявам скоро да се видим в варна и да поговорим на дълго и на широко Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 20:44:01    Заглавие: kletki Отговорете с цитат

да определено някой ден ще се видим във варна и ще си поговорим на дълго Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

канарейка
Нов
Нов


Години: 56
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 12:01:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесна и полезна тема, само ще помоля да сложите някоя друга снимка за да по-ясно точно какво имате предвид под подходяща клетка.

Ако някой е правил и чертежи също ще бъдат от полза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 12:09:14    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се интересувам от клетка, ама за вълнисти. Проблемът е, че в зоомагазините всички клетки за вълнисти са сравнително малки....искам да им взема по-голяма, ама такива правят само за големи папагали и моите ще минават през решетките. Знаете ли къде в София може да се намери голяма клетка за малки папагалчета?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 15:58:59    Заглавие: канарски кафези Отговорете с цитат

снимките са от интернет!!!



ето това са клетките ,който ползвам аз за размножаване на МАЛИНОА , това е оптимално най-малкият вариян на удобни в апартамен клетки според мен !!!!
А сега и точни размери на клетките дължина 45 см. , височина 30см. ,дълбочина 25 см.
на снимката се виждат и аксесоарите към клетката само ,че гнездата са от новите ,който се предлагат на пазара в момента Sad но и те стават
да за мен не, защото използвам сено за основен гнездови материал и с тази пласмасова подложка се губи по някога формата и по-лесно се разваля гнездото!!!




клетка за обучаване на един канар певец с размери 21х20х15см .


Волиера с размери 100х45х35 см.

двойни клетки с разделител 80х40х35 см много са удобни за запознаване на канарите приди събирането и след това да се отделят малките до тяхното до изхранване от бащата!!!



Волиера ,която и съми можете на изработите !!!!
Ето това е от мен и дано да е полезно и интересно !!!! Smile Smile Smile


Последната промяна е направена от todpetrov на 23 Март 2008, 0:26:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2008, 10:48:52    Заглавие: й Отговорете с цитат

Големи клетки за вълнисти може да намерите на пазара на Подуяне/птичия/, но той работи само в събота и е до обяд! Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Февруари 2008, 10:51:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи бая ще почакам, защото през следващите няколко седмици няма да ме има през почивните дни...но нищо. такмо с настъпването на новия сезон ще имат и нов дом Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Клетка и аксесоари Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети