Да спрем БРАКОНИЕРИТЕ на пойни птици

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Околна среда
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Nurio
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Яну 2008
Мнения: 2
Местожителство: Varna

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 23:22:17    Заглавие: Да спрем БРАКОНИЕРИТЕ на пойни птици Отговорете с цитат

Здравейте Любители на пойни и декоративни птици.
На последък в канаровъдството е на мода да се създават
нови видове птици чрез кръстосване на канари с диви
птици от природата.Например
(щиглец,чинка,конопарче,овесарка,зеленика) и др.,
но да не забравяме,че тези птици са
                    ЗАЩИТЕНИ!!!!!!                                   
Молбата ми към канаровъдите е купувайте си опръстенени
пойни птици, а не от хората по ПАЗАРИТЕ защото тези
птици са взети от природата и ако продължава този процес
със същото темпо РОДИНАТА ни ще остане без пойни
птици....
Нека всички заедно спрем бракониерите..........


Модератор: Местя темата в раздел "Околна среда"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 23:22:17    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 1:54:53    Заглавие: околка среда Отговорете с цитат

И аз така мисля , Nurio трябва да се направи нещо по този въпрос. А именно да станат повече хората , който отглеждат диви птици в домашни условия ,както правят в някой Държави. Но все още липсват такива любители да гледат тези птички .АЗ лично бих гледал но няма къде. А да то все ;пак има хора който отглеждат тези птици но са малко скъпи и хората предпочитат щиглец от пазара за 4-5 лв или скатия за 2-3 лв , а женските са по 1 лв ужас направо . Е да в домашни условия няма как да ги продават за тези цени но може да се направи нещо все пак !!!!! Като например бартер и така нататък ами то начени много но ни е малко българите гледа ме да се забием нож от колкото да си помогнем !!!!!!!!!
Та бих се вънал на село при баба само и само да отглеждам тези сладури но селото е на изчезване от картата на любимата ми България , която преди всичко съм влюбен до полуда и никога няма да я напусна искам да мога само тук да живея нея заменям дори малко хората да сме дръпнати вярвам ,че може да се промени това !!!!! ВЯРНО ,ЧЕ КРЪСТОСКИТЕ СА ДОСТА АКТРАКТИВНИ НО ВСЕ ПАК !!!! ДА СЕ ХВАщАТ ДИВИ ПТИЦИ И ТО, ТАКА ПРОИЗВОЛНО Е МНОГОО ЛОШО!!!!!
Дано да направим нещо за запазване на природата ,която тук е невероятно красива преди всичко!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 10:18:31    Заглавие: Re: околка среда Отговорете с цитат

todpetrov написа:
И аз така мисля , Nurio трябва да се направи нещо по този въпрос. А именно да станат повече хората , който отглеждат диви птици в домашни условия ,както правят в някой Държави. Но все още липсват такива любители да гледат тези птички .АЗ лично бих гледал но няма къде. А да то все ;пак има хора който отглеждат тези птици но са малко скъпи и хората предпочитат щиглец от пазара за 4-5 лв или скатия за 2-3 лв , а женските са по 1 лв ужас направо . Е да в домашни условия няма как да ги продават за тези цени но може да се направи нещо все пак !!!!! Като например бартер и така нататък ами то начени много но ни е малко българите гледа ме да се забием нож от колкото да си помогнем !!!!!!!!!
Та бих се вънал на село при баба само и само да отглеждам тези сладури но селото е на изчезване от картата на любимата ми България , която преди всичко съм влюбен до полуда и никога няма да я напусна искам да мога само тук да живея нея заменям дори малко хората да сме дръпнати вярвам ,че може да се промени това !!!!! ВЯРНО ,ЧЕ КРЪСТОСКИТЕ СА ДОСТА АКТРАКТИВНИ НО ВСЕ ПАК !!!! ДА СЕ ХВАщАТ ДИВИ ПТИЦИ И ТО, ТАКА ПРОИЗВОЛНО Е МНОГОО ЛОШО!!!!!
Дано да направим нещо за запазване на природата ,която тук е невероятно красива преди всичко!!!!!

Ами аз мисля че не е задължително да се вземат много птици.. И две двойки пак е добре.. След като извадим чисти пиленца от тях и ги раздадем по пазари и изложби.. А и ако намерим хора които имат желание и място да отглеждат чистокръвни такива ще е супер.. Тогава освен че ще поддържаме видовете ами и ще създадем законен пазар на едни от много търсените птици на пазара...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 0:51:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължение на темата може да намерите тук. Много се разводни и я преместих.Тази я заключвам.Ако някой има да напише още нещо да ми пише на ЛС!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 1:45:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, хора, какви са тези мераци да си гледате птици в кафез, особено диви?
Изобщо някой от вас има ли идея как се отнасят с тези птици?
Счупени кости, вътрешни кръвоизливи, разрив на сърцето и други подобни.
И колко живее това пиленце като си го купите от пазара?
Не повече от седмица!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Околна среда Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети