Щиглец и други пойни птички (продължение)
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 12:28:54    Заглавие: Щиглец и други пойни птички (продължение) Отговорете с цитат

Почнахте от ТЕМАТА и понеже много се отдалечихте я преместих тук.


Колеги, явно не четете темите добре!   Както вече писах, има излюпени и отгледани даже втора генерация птици от вида щеглец и зеленика, а на пролет и от скатия дай боже! Да не говорим, че има и домашно отгледани хибриди между конопнка и зеленика и между щиглец и зеленика! Дерзайте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 12:28:54    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 13:06:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Serinus извинявай просто сме от скоро във Форумът и няма как да сме прочели всичко!!!
Много се радвам ,че ги развъждате тези птички. Казвали са ми ,че зелиниката е много добър
родите . Така ли е ? Ако обичаш разкажи малко за тях и за хибридите , който сте изкарали от тях . Аз искам да знам дали от женска скатия или калдарина с канар може
да се вадят пилета . И не на последно място , колко струват тези съдания отгледани в домашни
условия ,ако не е тайна само и всичко друго за, което се сетите >.........
Чакам да споделите !!!!!!
Поздрави и успех със скатията,
Тодор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 0:36:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът е много интересен! Любопитно ми е дали такива птички се отглеждат лесно или изискват много специфични грижи? Това разбира се е много субективно, но например би ли се справил човек, който досега не е гледал никакви птици вкъщи (а само котка, и за много кратко куче!)? С удоволствие бих си взела, стига да съм сигурна, че няма да ги мъча само...
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 4:02:00    Заглавие: Отговорете с цитат

На този въпрос дали се отглеждат лесно , може само Serinus да ни отговори !!!
Та аз си мисля ,че няма да е много трудно все пак той има поколения който са вадени в плен и няма проблем да ги отглежда те и вие само любов да има няма да е проблем според мен !!
дори и на терасата би трябвало да стане все пак те преживяват зимата на нашият студен климат. Но за това само Serinus би говорил ,без да гадае като мен Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 12:53:26    Заглавие: х Отговорете с цитат

Радвам се, че темата предизвика толкова интерес! Само да ми остане малко време и ще седна да напиша всичко което знам за хибридизацията в България. Сигурен съм, че там ще намерите отговорите на въпросите които ви интересуват! Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 14:12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Serinus ще чака ме с нетърпение да направиш това !!
Аз се вълнувам много за хибриди те от мъжки канар с женски диви птици , а й от някой кръстоски.
Затова ще следя темата подробно Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
До скоро и Поздрави !!!!!!! Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 14:36:06    Заглавие: Re: х Отговорете с цитат

Serinus написа:
Радвам се, че темата предизвика толкова интерес! Само да ми остане малко време и ще седна да напиша всичко което знам за хибридизацията в България. Сигурен съм, че там ще намерите отговорите на въпросите които ви интересуват! Поздрави!




Ще се радваме да напишеш една хубава статия.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 23:13:22    Заглавие: Re: околка среда Отговорете с цитат

Руси.Атанасов написа:
Ами аз мисля че не е задължително да се вземат много птици.. И две двойки пак е добре.. След като извадим чисти пиленца от тях и ги раздадем по пазари и изложби.. А и ако намерим хора които имат желание и място да отглеждат чистокръвни такива ще е супер.. Тогава освен че ще поддържаме видовете ами и ще създадем законен пазар на едни от много търсените птици на пазара...


Понеже се интересувам сериозно, пак да питам! (Може би въпроса трябва да е насочен най-вече към Serinus! )  Колко място е нужно за отглеждане на една двойка неголеми птички например? И още - имат ли специални изисквания за влажност и температура на въздуха? Живея в апартамент, имам растения във всички стаи и въздуха е доста влажен, освен в едната, където се отоплява с климатик; имам един закрит но не топъл балкон, на който обаче е изнесена част от кухнята и един открит дори без козирка и съответно студен и проветрив.... а през лятото съответно ужасно напечен!!!

Цитат:

дори и на терасата би трябвало да стане все пак те преживяват зимата на нашият студен климат. Но за това само Serinus би говорил ,без да гадае като мен

Та въпроса ми е - така ли е действително?!?! И преди да реша да си взема птички какви условия трябва да им създам!??
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 1:04:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Петра изглежда , че сега сериус има много работа и неможе да отговори. Но за клетка мисля , за една двойка би трябвало да е добре ДхВхШ 60х40х30 та и по малка може да стане но не е добре защото те са диви преди всичко!!!!
за балконите то й на откритият ще стане само да направите волиета от две чести и открита и закрита !!!
Друго да направите малко завет все пак да не става течение . Лично съм виждал в София ,когато съм ходил на една тераса птици да стоят на открита тераса във волиери само от рабица без закрита част!!!! Ами това е за сега от мен Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 10:21:12    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Волиерата за развъждане  на диви птици  трябва да  минимум  100/60/40,  и задължително на закрито!  Всичко  останало  е  желание  и  късмет!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 17:33:03    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявам се за офтопика но за колегата serinus да си погледне личните съобщения
а по темата- аз също ще се радвам да разберем нещо повече
по въпроса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Февруари 2008, 18:43:54    Заглавие: още Отговорете с цитат

И аз чакам с нетърпение тази тема да се развие по - подробно !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 19:07:25    Заглавие: славей Отговорете с цитат



RE: Аве има ли тук някой фен на насекомоядните птици в България /в частност славей,коприварчета и т.н.т./



Админ: Събрах ти двете мнениея в едно. Не сускай последователни мнения - ползвай функцията edit. И снимката ти нещо не се вижда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 19:38:49    Заглавие: Re: славей Отговорете с цитат

nightingale написа:
Аве има ли тук някой фен на насекомоядните птици в България /в частност славей,коприварчета и т.н.т./
Ето го и него Smile.  За какво ти трябвам?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 19:58:33    Заглавие: Re: славей Отговорете с цитат

nightingale написа:
Аве има ли тук някой фен на насекомоядните птици в България /в частност славей,коприварчета и т.н.т./

Аз харесвам всички птициНЕ само домашните
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 19:59:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш ли някакъв опит в отглеждането на такива птици
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:03:32    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Имаш ли някакъв опит в отглеждането на такива птици
Да! Опит колкото искаш.. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:07:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи на бързо тогава разликата между северния и южния славей . И без да четеш от някоя книга
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:08:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Разликата е в песента! Няма други белези.. Или поне не са лесно забележими Wink .

Това тест ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2008, 20:09:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси.Атанасов написа:
Разликата е в песента! Няма други белези.. Или поне не са лесно забележими Wink .

Това тест ли е?
да
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети