Зооцентър
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2007, 9:59:42    Заглавие: Зооцентър Отговорете с цитат

Вчера най-накрая успях да се отбия в новооткрития Зооцентър, който откриха на скоро на Околовръстното (Суходол). Добре е, че нямах много пари в себе си...Добре е,че си купих колата преди да вляза там....Зооцентърът е нещо като Билла за домашните любимци- вътре ставаш разноглед- храни, аксесоари, играчки, принадлежности- дето се казва, по цвят да ги избираш. Цените са малко високи, но нали трябва да избият строежа на сградата. Има и ветеринарна аптекта, не перфектно заредена, но основните неща ги има. Обаче хората като мен е добре да не се качват на втория етаж...Там има около 10-на канара (мъжки), предимно от най-разпространените цветни и фигурно-стойкови. Имаше и 1-2 певчески, ако не се лъжа.Нямах време да ги разгледам подробно, защото затваряха. Под момчетата имаше и една клетка с канарки, а цената на всичките беше 50лв.- няма цветен, няма певец, няма женски, няма мъжки. 50лв. и това е.Всичките разбира се бяха опръстенени. Имаше и корели, доста добри екземпляри, вълнисти папагали и финки. Някой ми подвикна възторжено и видях разкошно Жако, млад (според продавача на 8 месеца), в добър външен вид. Ще ми подвиква, как няма, цената му беше 2400лв., наистина питомен, със всичките му сертификати,но мисля че е висока цена? Какво ще кажеш Ентел?Думата ми обаче е за атракцията в заведението- невероятната, уникална Джули. Синьо-жълта Ара, на 5 месеца, прекрасна птица-обърна ми се сърцето като я видях. Беше сложена в клетка за Жако и очевидно не се чувстваше добре там, забелязах първите признаци на отегчение- липсваха пера по крачетата и по гърдите и.Линеела ми обясниха. Джули, подава буза за да я погалиш (по команда) и се здрависва с краче. Просто е уникална, сърцето ми се скъса до като я гледах в тази клетка. Не зная защо, но мисля, че за отглеждане в плен са подходящи най-вече папагали с размер до Жако, Арите са невероятни птици, но както Jo каза вчера- никой който ги види на свобода и истински обича животните, няма да ги сложи в клетка. Разбира се, вероятно Джули е родена в плен и в природата не би оцеляла, но точно зад гърба и, имаше огромна клетка (1300лв.), която беше много по-подходяща за нея, а и все си мисля, че баровеца дето ще даде 4900лв за Джули, ще даде и още 1300лв за клетката и. Единственото което се моля е, това невероятно животно, толкова чаровно с тези жестове на внимание, да отиде при добър собственик. Дано не спре някоя лъскава "Е"класа и малкото баровче да изплаче: "Татееееее, купи ми папагалчееееее"...Джули вече проявява и признаци на агресия (като всяка интелигентна птица, отглеждана неправилно), ухапа продавача, до като демонстрираше уменията и. За малко да я поздравя на глас, макар че момчето искрено я харесваше и се отнасяше добре с нея. Ех да имах тези пари....Някой да иска да ми я подари?Ще я гледам като бебе, обещавам!
btw там имаше и страхотен син Александър, на цена около 250лв, ако не греша, струва ми се че някой от вас търсеше?

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2007, 9:59:42    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2007, 15:18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Как ми се иска да ти подаря Джули.... обаче пуста стипендия няма да стигне.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2007, 21:40:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Бубулина, ако си решила да закупуваш каквито и да е папагали, пиши ни за да можем, ако ги нямаме да те насочим към хората, които ги отглеждат и продават на нормални цени.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Декември 2007, 21:45:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:
Бубулина, ако си решила да закупуваш каквито и да е папагали, пиши ни за да можем, ако ги нямаме да те насочим към хората, които ги отглеждат и продават на нормални цени.

Благодаря ти Ентел! за Ара няма да се включа, но догодина съм планирала Жако евентуално.Ше се обърна към теб, разбира се!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 20:11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за спама.Днес пак бях в този Зооцентър.Арата е станала на нищо, къса ми се сърцето.От опашката и няма помен, само проскубани пера.Птицата е слаба и в недобра кондиция! Някой знае ли, кой може да се сезира, за немарливо отношение към животни? Повярвайте ми, всички вие, които обичате птиците- Джули има нужда от помощ!Искат и невероятна цена-4900лв+1300лв за клетка!!!!Тя ще си остане вечно тяхна!!!!!!!!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 21:28:54    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото чух има нов закон, според който, ако се нарани животно има глоба до 1000лв и животното се отнема в полза на държавата (не знам какво ще го правят). Но тук никой не го наранява, а не се полагат грижи. Май няма кой знае какво да се направи, освен някой грижовен стопанин да си я вземе, но щом изглежда така и при тази цена не ми се вярва.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:07:38    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
До колкото чух има нов закон, според който, ако се нарани животно има глоба до 1000лв и животното се отнема в полза на държавата (не знам какво ще го правят). Но тук никой не го наранява, а не се полагат грижи. Май няма кой знае какво да се направи, освен някой грижовен стопанин да си я вземе, но щом изглежда така и при тази цена не ми се вярва.

Точно в това е проблема Мишо....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаааа.тъжна картинка.Аз съм този дето търсеше александър и по възможност син.Но! има едно "НО" не съм привърженик на така наречените социализирани птици.Това може да е в разрез с разбиранията и начина на отглеждане на някои от вас ,но все пак аз мисля по друг начин.Предпочитам птицата да е във волиера и не чак толкова кротка,но все пак доверчива.
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:24:44    Заглавие: Отговорете с цитат

nikigeen написа:
Мдаааа.тъжна картинка.Аз съм този дето търсеше александър и по възможност син.Но! има едно "НО" не съм привърженик на така наречените социализирани птици.Това може да е в разрез с разбиранията и начина на отглеждане на някои от вас ,но все пак аз мисля по друг начин.Предпочитам птицата да е във волиера и не чак толкова кротка,но все пак доверчива.

Ясно Ники, ти си специалист.Няма власти така ли? Да мре животното?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:29:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа чакай,чакай.Имах предвид александъра.
Колкото да арата съм напълно съгласен с вас.Трябват мерки.Но колкото и да ми е голяма заплатата ,все пак сумата е абсурдна,за да си я позволя.Може би трябва  да се уведоми РИОСВ ,но съм убеден ,че няма да направят нищо,а друга институция май няма.
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:32:12    Заглавие: Отговорете с цитат

nikigeen написа:
Ааа чакай,чакай.Имах предвид александъра.
Колкото да арата съм напълно съгласен с вас.Трябват мерки.Но колкото и да ми е голяма заплатата ,все пак сумата е абсурдна,за да си я позволя.Може би трябва  да се уведоми РИОСВ ,но съм убеден ,че няма да направят нищо,а друга институция май няма.

РИОСВ за 1000лв, ще я преместят в клетка за корели в тъмната стая....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2008, 22:36:17    Заглавие: Отговорете с цитат

То аз съм мъж ,пък ми става едно криво при такива гледки,че ми иде да ревна,но това е действителността.Можем само да се надяваме ,че ще се намерят добри и умни стопани.Надеждата умира последна
_________________
"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 15:21:57    Заглавие: / Отговорете с цитат

bubulina НЕ СТЕ ЛИ ХОДИЛА ДА ВИДИТЕ ,КАКВО Е СТАНАЛО С ПТИЦАТА ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 15:45:21    Заглавие: Re: / Отговорете с цитат

todpetrov написа:
bubulina НЕ СТЕ ЛИ ХОДИЛА ДА ВИДИТЕ ,КАКВО Е СТАНАЛО С ПТИЦАТА ?
НЕ от тогава не съм ходила, нямах възможност. Ще опитам скоро да отида, доста съм ангажирана напоследък. Между другото, писах на "Зелени Балкани" за проблема и получих отговор от тях, че се въвежда нов закон, но за отглеждането на птици и животни по такива места, за сега никой не може да помогне активно. Препоръчаха ми да се обадя на РИОСВ, но ...не особено оптимистично. АЗ съм убедена че РИОСВ няма да направят нищо. Джули разполага с всички сертификати, в това съм убедена, те са се подготвили. А за клетката....е ще си намерят оправдание.  

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Февруари 2008, 17:10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно Sad разбирам те !!! Та както каза по - добре да остане там ,от колко да я сложат в клетка за корели Sad , все пак е по - добре да остане в клетката за жако !!!
НЕ винаги можем да помогнем , има ме големи ограничения преди всичко Sad Sad Sad ,и в повечето случай сме с "вързани ръце " . Само мога да кажа браво за това ,което се опита да направиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 16:08:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Serinus какво става с Джули /Арата от Зооцентъра/? Разбрах че си ходил там ? Когато аз ходих беше в плачевно състояние, сега как е?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 17:14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз утре ще отида задължително да я видя Sad Даже смятам да направя забележка на хората, които работят там. Не, че кой знае колко ще им запука, ама друго не мога да направя....опитах се да пратя мейл за нея, но тъпанарите са дали несъществуващ и не знам към кого мога да се обърна. А за купуване нямам никакъв шанс...с моето студенство не мога да отделя от заплатата си и за мечтаното Жако, какво остава за горката Джули Sad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 17:43:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам предложение.Всеки от нас да даде колкото може и да пуснем оферта на човека собсвеник на центъра да ни продаде АРА-та на по-ниска цена. Ще я дадем на бубулина да я гледа и грижи за нея.  За благодарност ТЯ ще се грижи добре за нея и ще ни позволи да я виждаме и да стане рекламно лице на сайта и форума. Знам че е луда идея но сега ми хрумна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 19:01:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята ти не е луда, а чудесна! Много пъти съм си мисла същото за всякакви проблеми...можем много да си помагаме, ако всеки даде по малко от себе си, но рядко хората се организират.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 19:56:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина малко трудно ще се организираме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети