Дали е болен ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 11:30:12    Заглавие: Дали е болен ? Отговорете с цитат

Започвам да се притеснявам за моя Жожи /вълнисто папагалче/. Струва ми се, че от 2-3 седмици изпражненията му имат много вода. При Нинка изглеждат по съвсем различен начин, а хапват една и съща храна. Може би преди 2 месеца нямаше да ми направи такова впечатление, но един от признаците за болестта на старото ни папагалче беше нещо като разстройство, макар и в много по-силна форма. А иначе Жожи си изглежда добре - жизнен е, движи се, пее...не знам какво се случва, а не ми се иска в тези полярни студове да го карам на ветеринар /да не говорим, че последните посещения при него бяха доста тежки и не помогнаха на старото ми папагалче/.
Имате ли предположения за нещо?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 11:30:12    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 12:27:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами за сега щом си е жизнен и си яде и прави всичко останало изчакай.Наблюдавай го ако работата се задалбочава вече трябва да отидеш да ветеринар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 12:49:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз това правя откакто ми направи впечатление...наблюдавам...ама нищо не се променя за сега...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 17:57:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Имат ли пясък?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 18:53:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами рядко им слагам, защото въобще не го поглеждат и само събира прах...иначе в самата храна /смесвам няколко вида/ има някакви начупени мидички.
Преди малко се притесних още повече, защото на някакъв сайт прочетох, че на мъжките ако им стане кафява роговичката може да имат тумор......а на моя ту му е бледо синя, ту кафява.....и сега ужасно се притесних....тази вечер няма да мога, обаче утре вечер задължително отивам при ветеринар....
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 19:03:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Ами рядко им слагам, защото въобще не го поглеждат и само събира прах...иначе в самата храна /смесвам няколко вида/ има някакви начупени мидички.
Преди малко се притесних още повече, защото на някакъв сайт прочетох, че на мъжките ако им стане кафява роговичката може да имат тумор......а на моя ту му е бледо синя, ту кафява.....и сега ужасно се притесних....тази вечер няма да мога, обаче утре вечер задължително отивам при ветеринар....


Как така сменяш няколко вида? Моя съвет е да им даваш само една храна.Ако непомогне я сменяш. Опитай само с една смеска и витамини и във водата. Пясък винагитрябва да имат, независимо дали  го поглеждат или не.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 20:36:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Смесвам 2-3 вида храна, за да е по-разнообразно менюто им. Давам им и разни пакетчета с витамини на Витакрафт ако не се лъжа. Във самата храна има песъчинки от мидички. От няколко месеца съм им купила пясък, но наистина не се интересуват от него, също както и от сепията за клюнчетата. Предполагам че, просто не им харесват. Със смесената храна са свикнали, защото почти винаги им давам такава - в едната има повече слънчоглед, на другата пък пише, че е с повече витамини, а третата с мед. Отделно им купувам и просо на клонка - любимото лакомство Smile Крекери хич не обичат, ама това просо като го видят и разказват играта на клонката за отрицателно време. Та не мисля, че е от храната...утре като отидем при доктора и ще видим какво ще каже. Хубавото е , че са супер жизнени и двамата - поведението им не показва проблеми.

ТакааSmile снощи бяхме при батко доктор Smile Каза, че сме абсолютно здрави и че сме много хубави,  че със сигурност Жожи е Жожа, а за Нинка не се знае още....
Не се очуди, че не искаме пясък и сепия и щом храната ни била разнообразна и в нея има мидички всичко е както трябва Smile Забрани ми да чета в разни сайтове за болести, защото пишело пълни глупости....и сега като се замисля си е съвсем прав....само психират хората и вместо да си се радваме на животинките се чудим все дали всичко им е наред. Единственият му съвет за коригиране на обстановката беше да махна купените кацалки и да сложим някакви по-дебели от дърво. Каза, че тези които купуваме не са хубави, защото са много тънки и мускулчетата на крачетата непрекъснато са под напрежение. И това е...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети