за папагала Александър

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Ita
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 23:21:08    Заглавие: за папагала Александър Отговорете с цитат

Здравейте!В нашата къща имаме нов член на семейството.
От няколко дни си имаме папагал от рода Александър
.Момчето от което го взехме ни каза ,е е китайски Александър .Не успях да намеря много информация за нашия Коко.Можете ли да ми дадете някакви съвети за отглеждането му и за възпитанието му.Малката ни дъщеричка чака с нетърпение да проговори.
Ще ви бъда искренно благодарна за ценните съвети!
Ето и снимка на Коко

http://www.picvalley.net/u/478/119304_298.JPG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 23:21:08    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 23:36:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак не и давай големи надежди на дъщеряти,че папагала ще проговори.За това нещо се иска адско търпение и птицата да свикне с вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ita
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 23:24:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко време е нужно на папагала да свикне с нас?Той е спокоен,храни се от ръка,като му подаваме през клетката,но става неспокоен ,когато бръкнем в клетката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 0:02:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тези птици са умни и ще свикне с вас по барзо,но са необходими минимално два три месеца да се отпусне и да свикне с присъствието ви.След един или два месеца някаде го пусни малко на вън, да поогледа след това застани близо до него ако е неспокоен и е готов да хвръкне се отдръпни и няколко пъти така след това го оставете намира да се пребере в клетката.И в краина сметка ако не се прибира вече нямате друг избор освен да го хванете ,което няма да му се отрази никак добре и ,за да не се налага пак да го хващате не го пускайте дълго време докато не разберете че е готов да ви се довери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 13:11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
Виж тези птици са умни и ще свикне с вас по барзо,но са необходими минимално два три месеца да се отпусне и да свикне с присъствието ви.След един или два месеца някаде го пусни малко на вън, да поогледа след това застани близо до него ако е неспокоен и е готов да хвръкне се отдръпни и няколко пъти така след това го оставете намира да се пребере в клетката.И в краина сметка ако не се прибира вече нямате друг избор освен да го хванете ,което няма да му се отрази никак добре и ,за да не се налага пак да го хващате не го пускайте дълго време докато не разберете че е готов да ви се довери.



Ти разбираш много повече от мен, но аз ще споделя какво съм чел (то това ми е само опита..).  Ако отвориш клетката и той сам излезне (което предполагма е задължително условие, а не да го изкарваш на сила ти) не трябва ли и сам да се прибере ? Та това което запомних от един сайт за отглеждане, авторът пишеше, "до сега не сме чували за папагал умрял от глад в хола", поне за моя папагал ако го пускам да излиза, няма да го прибирам, че едва съм се сприателил да не трепери, като отида до клетката му Smile И имам един въпрос, когато мине месец, може ли да пробвам да отворя клетката, защото моят Чочо не яде плодове, а само смески, не мога да му сложа дървени пръчки (които да са по-дебели), защото почва да обикаля и да креши все едно съм тръгнал да го хващам Smile И нито крачетата си тренира и само се угоява Smile

Иначе папагала е много готин, гледам го и си хапва, страшен сладур, надявам се да ви носи много радост и да се учи бързо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 13:37:21    Заглавие: Отговорете с цитат

няма гаранция, че щом излиза, значи ще иска и да се прибере, но ако достатъчно дълго е живял в тази клетка, вероятно е свикнал с нея и ще се прибере без проблеми. Но не бързай да го хващаш, ако не се прибере 1-2 дни. това ще го стресира много.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 16:33:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе sladkotototo не сема казал да го хваща и да го дарпа докато го искара.А относно пребирането казах в краен слъчаи ако не се пребира тогава може да го хване.
Не изопачавайте думите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ita
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 20:38:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Искренно съм ви благодарна за съветите.Коко наистина е голям сладур.Незнам дали си въобразявам,но когато му викам по име се опитва да имитира поне интонацията ми.Смешно е ,защото излиза по-скоро като кудкудякане,отколкото като произнасяне на името му.Smile

Писането на кирилица е задължително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Февруари 2008, 16:53:00    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
Абе sladkotototo не сема казал да го хваща и да го дарпа докато го искара.А относно пребирането казах в краен слъчаи ако не се пребира тогава може да го хване.
Не изопачавайте думите


Моля те да прочетеш още един път писмото. В него нито искам да те обидя, нито да подставя под съмнение знанията ти и опита ти, който както се вижда от мненията ти, го имаш. И ако съм де обидил, се извинявам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети