Стреснато Жако
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 17:20:26    Заглавие: Стреснато Жако Отговорете с цитат

Вчера приятелят ми ме изненада с подарък кралско жако. Изглежда птичката е била на негов колега, който дълго време я е пренебрегвал в тях, не й е отделял никакво внимание, а след това, понеже пискала прекалено, я е преместил в складов офис, където повечето време е седяла завита под одеало. Човекът си умираше да се отърве от нея и приятелят ми, като знае колко обичам всякакви твари решил да я спаси и да ми я вземе. Сега обаче аз имам еднаа изключително стресирана птичка на 2-3 години, която при приближаването ми започва да пръхти и ако не се дръпна пищи пронизително. За сега и давам спокойствие, а вчера цял ден й четох на глас, за да посвикне с мен. Клетката беше обвита с кашон, който съм повдигнала и сега Папи ме следи много подозритело отдолу.

До колкото знам не говори засега, но пък лае като куче и подсвирква.

Съзнавам колко дълго време и търпение ще ми отнеме, преди да ми позволи да го погаля без да ми откъсне пръст, а и седя по цял ден вкъщи и мога да си позволя да му обръщам внимание. Притеснява ме факта, че не е мъничък и се чудя това,, че е на 2-3 години дали няма да е пречка. Надявам се да проговори някога, но не това ми е главната цел. Искам да се чувства спокоен и да е щастлив и да ми има доверие, а не да страда в някакъв склад.



Имам ли шанс и как точно да подхождам към него.


П.С
въпросът ми е относно спането - да го покривам с нещо вечер или не

защото се буди всяка сутрин в 7.30 писка ми и става хипер активен разхожда се, чисти се и кряка
дали се събужда щото е свикнал в толкова да хо хранят или защото вече е светло

относно покривалото от какъв материал да е, какъв цвят и кога да го слаагам и махам

забелязах, че май не яде зеленчуци и плодове много - как да го науча да ги хапва

ии някой да има идеи какви играчки да му купя, за момента имасамо едно огледало с звънче отдолу


ето снимчици:

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/


Последната промяна е направена от infetka на 03 Март 2008, 17:41:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 17:20:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 17:34:55    Заглавие: Re: Стреснато Жако Отговорете с цитат

infetka написа:
Вчера приятелят ми ме изненада с подарък кралско жако. Изглежда птичката е била на негов колега, който дълго време я е пренебрегвал в тях, не й е отделял никакво внимание, а след това, понеже пискала прекалено, я е преместил в складов офис, където повечето време е седяла завита под одеало.

Така, като те чета, оставам с впечатлението, че се се наела с трудна, но в никакъв случай невъзможна задача. Явно птицата е била отглеждана неправилно и изграждането на доверие помежду ви, ще бъде труден и сложен процес. Въпреки всичко, изглеждаш ми добър човек, а това е първата крачка- любовта към животните. Не прави резки движения, старай се да сведеш стреса до минимум, да няма плашещи звуци и твърде много промяна около него. Жакото е младо, с времето ще се отпусне и ще започне да ти се доверява. Просто ще мине известно време. Тази птица е много интелигентна и веднъж възприела едно поведение към себе си, е научена да не се доверява на човека. Сега вие сте тези, които трябва да промените представите и. Ще оставя колегите отглеждащи Жако, да ти дадат по-точни съвети за играчките от които се нуждае и от по-специфичните грижи. Линковете, които си дала за снимки, струва ми се, не работят.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 17:44:01    Заглавие: Отговорете с цитат

ами, че права си
разбира се, че не работят, уффф

оправих ги
иначе благодаря, знам си аз, че ще мине време, но пък поне издава разни звуци,
значи не е съвсем ужасно и непреодолимо стресиран

каквито и да са съвети идвам добре дошли, изчетох бая сайтове
само едно ме тревожи, скоро ще се местя в друг апартамент и се притеснявам да не би тъкмо да посвикне с мен и хоп след 2 месеца пак да трябва да почна отначало
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 18:31:56    Заглавие: Отговорете с цитат

infetka написа:
ами, че права си
разбира се, че не работят, уффф

оправих ги
иначе благодаря, знам си аз, че ще мине време, но пък поне издава разни звуци,
значи не е съвсем ужасно и непреодолимо стресиран

каквито и да са съвети идвам добре дошли, изчетох бая сайтове
само едно ме тревожи, скоро ще се местя в друг апартамент и се притеснявам да не би тъкмо да посвикне с мен и хоп след 2 месеца пак да трябва да почна отначало


Позволих си малко да пооправя линковете.Иначе, не се притеснявай от това, че ще се местиш, разбира се, че той ще е стресиран от смяната на обстановката, но както вече ти казах, те са интелигентни птици /Ентел казва, че са с интелект на 7г. дете/, така, че ще приеме и свикне и с тази промяна. Когато се налага, нещата трябва са се правят. Не зависят от теб, нали. Обръщай му внимание, да знае, че не е сам, но не прекалявай в началото. Давай му плодове и зеленчуци, нищо че сега не ги яде. Давай му и малко сурови фъстъци, /но малко, калорични са/, до колкото знам ги обожават.Пробвай това да става от ръка. Разбира се, че е важно, че издава звуци, това показва, че птицата не е напълно травмирана. Ако стои спокойно, а не накокошинен, това също е добър признак. За завиването незнам, аз завивам своите, но те са от средните породи, незнам за Жакото. Птиците са активни рано сутрин, за това ти прави впечатление, че тогава издава толкова звуци и е най-активен, с времето ще свикнеш.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 21:38:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, вчера взех на Папи много готинка шарена люлка за големи птици,
ама все още не й обръща внимание. Не личи да го е страх от нея (както го е страх
от крекерите, които понякога поставям на клетката, но пък и не е заинтересован.
Но определено мисля, че имам развитие с него. Вече ми позволява да пипам клетката
му без почти да ръмжи. Надявам се до седмица-две да вземе нещо от ръката ми. Малко ме шубе ако му дам фастък дали няма да ми
откъсне някой пръст вместо фастък, ама трябва да сепочне от някъде.
Опитвам се да го обучавам с кликер в момента, като за кликани ползвам една запалка
без пламък. Определено посвиква с мен и като не го гледам в очите ми позволява много
да се приближа, ако го гледам е понеспокоен. Как си правите ДНК тестовете на вашите птички, къде и колко струва.
Мерси предварително
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 1:35:25    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:03:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 11:00:42    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
infetka написа:
Опитвам се да го обучавам с кликер в момента, като за кликани ползвам една запалка без пламък.

"Боже, колко мъка има по тоя свят..." Изобщо имате ли представа защо и как се използва кликер или просто тъй си щракате около папагала?



Ами обясни Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 14:38:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Четох много за кликера, както от бълг. сайтове и форуми, така и от чужди

в момента изпробвам тази техника http://www.birdtricks.com/PowerPause/
и очудващо за мен работи. Папи вече ми дава дори да му пипна клетката без ръмжене, а преди 4 дни това беше немислимо.


Разбира се, аз нямам никакъв опит и ако споделите вашия ще ми бъде от полза, а и ще има по-малко мъка на тоя свят, боже.

Искам да попитам, приятелят ми иска да отвори клетката на папагала, но аз си мисля, че избързваме. Все още не сме го докосвали и да го пуснем да лети свободно из стаята не знам дали е добър вариант. Моля за съвет.
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 18:49:01    Заглавие: Отговорете с цитат

остави го да свикне с вас и тогава го пускай Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 20:10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:02:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 13:01:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв кликер? Пак нещо съм изпуснала
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2008, 11:23:11    Заглавие: Отговорете с цитат

пределено мисля, че имам напредък

сега вече ми дава да се приближавам до клетката, да бъркам вътре, но само под него, да му сменям водата и храната, че даже и се храни спокойно, докато съм на 20 сантиметра от него. Сутрин е най-шумното и весело пиле на света, и се случва даже като му говоря и свиркам и той да ми свирни или изкряска.




ОБАЧЕ голям зор с тия семки. Мн ми е трудно да го отуча да яде само слънчоглед. Днес му направих най-прекрасната салата от портокал, ябълка и банан, нарязани на дребно, и той инатът му с инат слезна при купичката си и най-безцеремонно започна да изхвърля всичко от там. Ааа щях да го удуша и сигурно първото нещо, което каже, като проговори ще е "лош папагал" - днес това му го повтарях доста често.



После му сложих от семенцата на зайчето ми и сега тях мляска.Сега в събота ще ходя на пазара на подуене да видим дали има нещо по-добро, че тия посл. храни, които му копувам са 98% слънчоглед. Ужас





та така за нас с Папи

П.П и продължава да изхвърля плодовете навънн =(( лошотия! имам чувството, че го прави н пук малкото дяволче
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2008, 12:18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти дам един сайт на ЛС. там е обяснено за един салатки, щом толкова ти се занимава Smile А иначе продължавай да слагаш ще почне да ги яде, иска се повече постоянство
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 23:28:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес Папи взе орех от ръката ми. Ръмжеше бая, но го взе! много съм щастлива!!! Много много неочаквах толкова
скоро да се престраши. Все още ръмжи като посегна към него, но взима вкусотията която държа. Дано е на добре

Туко-що му дадох два фастъка и на втория фастък даже сам посегна към мен без да ръмжи. Толкова го обичам, миличкият ми

утре ще му купя цяла торба фастъци в шушулка!!!!
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 23:50:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се че имате напредък. Продължавайте така.
Внимавай с фъстъците не са особено полезни.Особено ако са от онези с микотоксините.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 23:54:18    Заглавие: Отговорете с цитат

ами тези, които му давам ги вадя от храната на мини зайчето ми и са по две или три в шушулка.
Ама ако не са много полезни ще му давам орехи лично производство. Все още не е очарован от зеленчуци и плодове,
така че наградите му са ядки
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 23:57:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е да знаеш любимите му ядки. После става по-лесно за обучаване.Ще знаеш какво обича и можеш да го ползваш за награда.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 0:04:25    Заглавие: стреснато жако Отговорете с цитат

подобре смени фъстъци със стафиди,и наи важното да не те е страх от него ,едно две ухапвания няма да те уморят ,бъди търпелив и нямаш представа каква награда те очаква,неможеш да си представиш усещанието когато птичка сиди на рамото ти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kkk
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 25 Мар 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 13:04:23    Заглавие: Re: стреснато жако Отговорете с цитат

здр аз съм нов тука и са като погледнах тая тема ми стана мн интересно щот и аз имам жако и се казва папи моя мн говори имам го от 5-6 месеца и мн ме кефи още не е свикнал напълно ама ако иска6 питай ме нещо ако мога 6ти помогна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

infetka
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 0:33:04    Заглавие: Отговорете с цитат

хихи и твоето се казва Папи, какво съвпадение...


ами за сега свикна да взима от ръка, постоянно му даваме нещо - но понякога си ръмжи. Винаги взима вкусотията, но не винаги е тихичък.
Оставяме му една от вратичките на клетката отворена и понякога бъркаме и му даваме семки, за да свикне с чуждо присъствие в клетката му. Не излиза все още, но и по-добре, че после не знам как е го прибера. Сега малко по малко се опитваме да го пипнем, но да не го стресираме.

Дайте ми съвет как да направя първата крачка с докосването. Вчера за малко го пипнах по крачето и се стресна. Поне не посяга дакълве, а е мн. мил и нежен.

Когато е най-активен и гласовит му говоря и ми се стори, че днес дори си казаимето или поне някаква гъргореща и писклива версия на Папи.
свен това като мляскам и той си отваря човчицата заедно с мен.

Малко по малко напредваме, но ми се струва, че като научим нещо един ден (примерно да не грачи, като му пипаме из клетката) на следващия ден го е забравил, което малко ме обърква.
_________________
)))
( * )>
( ) )
///^
//
//
/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети