Ядете ли месо?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 16:14:02    Заглавие: Ядете ли месо? Отговорете с цитат

Абе от два-три дни ми се върти една мисъл в главата...ядете ли месо? Преди няколко години си мислех какво мога да направя за животинките като толкова много ги обичам...не мога да приютя всички бездомни, не мога да спася тези с лоши стопани, не мога да излекувам болните, не мога и поне да нахраня всички...и ми присветна :
ЗАЩО ЯМ МЕСО ??? Не спрях веднага, защото бях свикнала, обаче преди две години си казах КРАЙ ! И от тогава не ям месо или нещо направено от него /без значение дали е от бозайник, птица или риба/. Вече не си купувам якета и чанти от естествена кожа, само обувките останаха, защото няма приемлива алтернатива за материя, в която краката ми ще са смачкани цял ден.
Хората обикновено си мислят, че нещо не ми е на ред, обясняват ми как съм щяла да се разболея и т.н., ама аз не познавам болен вегетарианец...
Какво е вашето отношение към вегетарианството?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 16:14:02    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 20:54:51    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз си обичкам животните , но не ям дакели или корели и цихлиди така че кокошки и пилета няма скоро да изчезнат от менюто ми Wink
_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 22:08:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Eх, мария ако поне половината хора бяха като теб и мислеха като теб щеше да е добре ама не е така.Айде за домашните животни сам по сагласен ама защо трябва да се избиват и защитени ,редки и въобще диви животни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 22:10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
Eх, мария ако поне половината хора бяха като теб и мислеха като теб щеше да е добре ама не е така.Айде за домашните животни сам по сагласен ама защо трябва да се избиват и защитени ,редки и въобще диви животни

е портив това съм , но като мама ти е сготвила пиленце и като се наядеш хубавичко няма да мислиш така... за такива редки съм против но кравите и тия се отглеждат точно зарад месото си Smile
_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 23:09:10    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не мисля, че мога да се откажа от месото, колкото и да обичам животните...
Единственото, което наистина не мога да ям, е заек!!! Някак си ужасно ми напомня на котка и имам чувството, че е все едно да си изям домашния любимец!
Но като цяло според мен е противоестествено човек да не яде месо, а и то ако ще разсъждавам така за горката крава или пиле, трябва и на котката да й спра гранулилите с телешко и пилешко и да почвам да я уча да яде краставици!!!
А това определено няма да е израз на кой знае каква любов към нея!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 9:11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз котарака си го храня с месо, той няма как да го откаже....природата му е на хищник, моята обаче не е... аз мога и с месо и без месо, при това положение предпочитам никой да не умира заради мен.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 9:34:13    Заглавие: Отговорете с цитат

вече са умрели за толкова години преди да станеш вег. НО котката е хищник , а най-големия хищник е човекът е устроен да яде месо....
_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 15:16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

За това можем да поспорим . Според мен щом мога да не ям месо и да съм здрава, значи не сам такъв хищник. По-скоро ми беше вкусно да ям, но сега всеки път като го видя на масата си представям неща, които по-добре да не споделям, защото са доста неприятни...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 15:27:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз предлагам на всеки който се интересува от тази тема да изгледа филма ,,Земляни".... Тогава ще можем да спорим и да говорим спокойно. Аз лично ям месо.... Но смятам скоро да спра..
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 15:32:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи за какво става въпрос, че ще мога чак другата седмица /и то ако нямам много работа в офиса/ да си го дръпна.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 16:10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Кажи за какво става въпрос, че ще мога чак другата седмица /и то ако нямам много работа в офиса/ да си го дръпна.
Ами показват какво става с животните по кланиците, какво става с животните отглеждани за кожите им.... Гаден е наистина.. Който не понася кървища ще е по-добре да не го гледа....
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 18:15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Оо, аз ще орева света! Хич не ми трябва да го гледам...никога не плача за хората по филмите, ама като видя нещо да се случва с животинче...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 19:11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви кажа аз си хапвам месо, но съм напът да се откажа. Това дето го продават по магазините е трудно да се нарече месо. Много е натъпкано с лекарства и консерванти. Чудя се в колбасите кое е повече соята или оцветителите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2008, 18:04:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами от всичко има...аз обаче се радвам, че има соя, защото така е нужно по-малко месо и съответно по-малко животинчета...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2008, 19:30:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Заешкото е мноооого вкусно, да кофти е, но аз съм свикнал и не ми прави впечатление. До колкото за хората които не ядът месо ... за мен това е глупаво, ние сме хишници и трябва да ядем месо, от там си набавяме неща, които от зеленчуците и плодовете не можем. Дразни ме това че хората убиват за удоволствие или пък отглеждат и продават животни в тясни клетки и ги измъчват, това ме дразни, а за яденето - трябва да ядем месо, това ни е генетично заложено и колкото и да се опитвате да избягате няма да можете, то е толкова ... вкусно, слагаш го в устата и искаш ощеее : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 10:14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Както на някои им е вкусно месото, така на други им е тръпка лова....има различни хора...но това, че не ям месо според мен не е глупаво, а просто личен избор!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети