Умря! :(
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 13:28:22    Заглавие: Умря! :( Отговорете с цитат

Тинчето умря!   Толкова ми е мъчно за нея....

Намерих я преди малко да лежи на земята по коремче. Беше изхвърлила всичката храна навън, но не е яла нищо. Иначе си беше жизнена и викаше... (снимки: 1, 2)

На 17 февруари ги разделих с Лимончо и от тогава стояха в отделни клетки, една до друга, разделени с картон. дадох и мека храна в неделя и в сряда. Това е по-различното от друг път, но меката храна я яде и мъжкото канарче и то по-отдавна.

Каква може да е причината?




_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 13:28:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Nikalas21
Нов
Нов


Години: 29

Offline
Регистриран на: 04 Мар 2008
Мнения: 19
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 16:34:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ooooooo,МНОГО СЪЖЕЛЯВАМ Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 17:05:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, много съжалявам. Незнам какво да ти кажа, тежко е...Имаше ли пилето симптоми някакви, каквито и да било, че е било болно? Нещо да те е притеснило?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 19:38:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Никакви симптоми нямаше. Дори не съм подозирал, че на някое пиле му има нещо. Просто отидох да взема клетката, за да я почистя и видях, че е на земята.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 20:07:35    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Никакви симптоми нямаше. Дори не съм подозирал, че на някое пиле му има нещо. Просто отидох да взема клетката, за да я почистя и видях, че е на земята.

Мишо, мога само да гадая. Възможно е да е от храната, от възраст или силен стрес.Много причини може да има, за съжаление нямам как да ти помогна.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 13:10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

  Мишо, съжалявам за канарчето ти Ужасно тежко е като ти умре животинче  Надявам се просто да е било възрастно...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 13:56:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо и аз съжелявам за канарчето , като гледам не е била много стара мисля ,че е от 2005 г
пиле ,а това не е мноого за един канар според мен , аз имам от 2004 г пилета и затова съдя
,че не е много но не е изключение и това да е причина и аз съм 2 такива случая няма му нищо
на пилето и вечерта се е споминало Sad . Гледам на едната снимка кори от портокали Sad не им давай портокали и други плодове от пазара или зеленчуци те всички са '' еко '' гледани с изкуствени торове Sad ,а и зимата не им давайте зелени историй Sad , аз миналата година баба бе сяла спанак специялно за мен и найстена голям ефект има от него но не исках тази година да я занимавам пак и затова не съм я молил а от пазара да си купя ме е страх да си призная Sad та каквото и да кажем няма как да върнем канарчето ! Сега все пак трябва да намериш нова женска за канарати Sad , а в бургас има доста хора който гледат канари , ще намериш и то добри птици .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 14:33:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, от 2005-та е. Давах им само ябълки и понякога портокали, но без кората. Само веднъж им дадох и кората (на снимката), но това беше доста отдавна.

Днес ще си вземам женско канарче. Когато го донеса, да го слагам ли веднага при мъжкото или да го оставя известно време само, докато свикне?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 15:23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам може за 2-3 4аса да са в една стая, но в отделни клетки и после да ги събереш, ама ги наблюдавай в началото, че понякога не се харесват...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 16:51:46    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Да, от 2005-та е. Давах им само ябълки и понякога портокали, но без кората. Само веднъж им дадох и кората (на снимката), но това беше доста отдавна.

Днес ще си вземам женско канарче. Когато го донеса, да го слагам ли веднага при мъжкото или да го оставя известно време само, докато свикне?

Сложи ги в две клетки едно до друго да се опознаят, започни да даваш по често варено яйце и около 15-20ти март ги събери. Изчакай, не избързвай да я пускаш веднага.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 17:01:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите! А има ли значение дали ще давам варено яйце или мека храна?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 18:09:18    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Благодаря за съветите! А има ли значение дали ще давам варено яйце или мека храна?
Ами и аз питах същото Smile Smile Smile . И ми казаха че ако се дава яйце е по-хубаво... Все пак не знаеш какво има в тази храна   .
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 18:18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо използвай времето за захранване и ги дръж в отделни стаи. Направи карантина. Сложи новото на канарче в друга стая и му сменяй последно храната и водата.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 14:19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам възможност да ги сложа в отделни стаи. В момента са в две клетки, но се виждат.


edit: Етоя и нея!


Спи вечерта


Тази сутрин

Снимки във фотогалерията!

И едно клипче!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 14:58:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, добре е така, Jo говореше за карантинен период, но вече няма смисъл. Давай предимно варено яйце, с малко галета и настърган морков. Меката храна, също можеш да я даваш, по време на чифтосването и изхранването на малките. Честито ти пиле, да е живо и здраво!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 18:54:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо давай само яйце и галета морковите и други зелени историй ги остави за по топлите дни.
За клетките незнам защо ги продават тези клетки който само наказват птиците с много чупки,като гледам
май е производство на бургаските майстори Smile дано да не греша само .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 14:02:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Събрах ги и им сложих гнездото! За сега не се карат, стоят кротко и нищо не правят.

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 23:08:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо остави само две кацалки тези жълтите като по светлата я свали на нивото на гнездото
да може като кацнат на нея да имат пряка видемост към гнездото и по лесно да влизат вътре , а
и гледай най - високата кацалка да е на 15см от тавана на клетката Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 23:24:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай, че ти се мешам, но не ги ли събираш заедно твърде рано? А гнезденцето и него веднага.. Защо не им дадеш повече време да се опознаят? Разкажи дали си обръщат внимание? И кажи като влязат в гнездото ще ми е интересно... Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 23:25:15    Заглавие: Отговорете с цитат

piqnica написа:
Извинявай, че ти се мешам, но не ги ли събираш заедно твърде рано? А гнезденцето и него веднага.. Защо не им дадеш повече време да се опознаят? Разкажи дали си обръщат внимание? И кажи като влязат в гнездото ще ми е интересно... Smile


Подкрепям мнението ти, Мишо, избърза. Не насилвай нещата!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети