Зелени вълнисти папагалчета в гората !
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 19:48:22    Заглавие: Зелени вълнисти папагалчета в гората ! Отговорете с цитат

Здравейте,

Пиша ви за съвети и помощ по един проект който подготвям !

Преди време съм чел че избягали вълнисти папагалчета се заселили в парка и дори се развъждали успешно. До вилата ни недалече от Благоевград  имаме гора с поточе. Има дъб, бука, много храсти, бял бор и други дървета. Решил съм да пусна например 10 двойки зелени вълнисти папагалчета и да поставя поне 20 къщички. Това за което се сетих е логично - да бъдат зелени - най близки до дивите и най лесно можещи да оцелеят. Освен това мисля че пролетта е най-доброто време за пускането им.

И така очаквам съвети. Мога ли по някакъв начин да ги храня - имаме доста диви птици - ест.врабчета, синигери, авлиги, славеи и мн.други. Трябва ли да ги свиквам с обстановката в гората. На каква възраст да бъдат. Трябват ми и добри птици откъде да ги купя.

И един такъв въпрос ме човъка - Хуманно ли да го правя, ако птиците са обречени, макар че аз мисля че проекта ще бъде успешен.

Благодаря на всички които ще ми помогнат предварително !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 19:48:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 20:13:24    Заглавие: Re: Зелени вълнисти папагалчета в гората ! Отговорете с цитат

Емо написа:
Здравейте,

Пиша ви за съвети и помощ по един проект който подготвям !

Преди време съм чел че избягали вълнисти папагалчета се заселили в парка и дори се развъждали успешно. До вилата ни недалече от Благоевград  имаме гора с поточе. Има дъб, бука, много храсти, бял бор и други дървета. Решил съм да пусна например 10 двойки зелени вълнисти папагалчета и да поставя поне 20 къщички. Това за което се сетих е логично - да бъдат зелени - най близки до дивите и най лесно можещи да оцелеят. Освен това мисля че пролетта е най-доброто време за пускането им.

И така очаквам съвети. Мога ли по някакъв начин да ги храня - имаме доста диви птици - ест.врабчета, синигери, авлиги, славеи и мн.други. Трябва ли да ги свиквам с обстановката в гората. На каква възраст да бъдат. Трябват ми и добри птици откъде да ги купя.

И един такъв въпрос ме човъка - Хуманно ли да го правя, ако птиците са обречени, макар че аз мисля че проекта ще бъде успешен.

Благодаря на всички които ще ми помогнат предварително !
Ами това е напълно необмислено! Ти знаеш ли че ако те се развъдят и са в по-голяма численост могат да изядът храната на местните птици и да ги изместя.... И второ те са 80% обречени на гибел... А и изобщо не е правилно... Все-пак те не се срещат в европа.... По-добре недей...
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 21:14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не мисля, че имот големи шансове за оцеляване. Първо, че са родени в плен, а и техните естесвени врагове са различни от тукашните. А ако оцелеят мисля, че ще са по-скоро вредители.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 21:38:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което искаш да направиш е много хубаво, но не мисля че си избрал подходящия вид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 22:10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:23:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 22:36:13    Заглавие: папагали Отговорете с цитат

луда идея,пожали птичките ,ще ги изядът гаргите това ти го гарантирам
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 23:45:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е много готина за дискусия и до там.Гледам папагали във външни волиери .Корели Розели Какерикита Поини но вълнистите не издържат студа а комоли сами сред природата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 0:30:08    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Идеята е много готина за дискусия и до там.Гледам папагали във външни волиери .Корели Розели Какерикита Поини но вълнистите не издържат студа а комоли сами сред природата.

А какво е мнението ти те да имат нещо общо с българската природа? Представи си че се развъдят....?
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 1:33:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако трябва да обобщя първите мнения по темата... т.е. по моя проект те са :

1. Шанса на птиците за оцеляване - много важен въпрос ! ! !
2. Ако оцелеят и се развъдят - дали няма да стнат вредители и да пречат на местните птици и природа ! !
3. Дали няма по подходящи птици за проекта !

Приятели помогнете с мнения ! Проеткта е само в проектна фаза, не е стартиран  !

Благодаря !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 8:43:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо написа:
Ако трябва да обобщя първите мнения по темата... т.е. по моя проект те са :

1. Шанса на птиците за оцеляване - много важен въпрос ! ! !
2. Ако оцелеят и се развъдят - дали няма да стнат вредители и да пречат на местните птици и природа ! !
3. Дали няма по подходящи птици за проекта !

Приятели помогнете с мнения ! Проеткта е само в проектна фаза, не е стартиран  !

Благодаря !

Разбира се че има по-подходящи птици... Дивите канарчета... И планинска чинка... Ако успееш да ги развъдиш и реинтродуктираш... Ще бъдеш златен
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 9:22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо, птиците наистина няма да оцелеят и по мое мнение въобще не може да се стигне до там да станат вредители...тези, които не умрат поради непригодните условия, ще бъдат изядени...дори и на по-топлите места, за които Алекс говори пак не става, защото е много влажно и ветровито...
Руси е прав за дивите канарчета и планинската чинка, обаче не знам до колко биха ти свършили работа за проекта. Помогни малко, дай някоя сламка - главна цел, специфични цели....какво точно очакваш? Ще се разтърсим и ще намерим вариант, само да не си го отнесат вълнистите папагалчета...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 10:54:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Емо, птиците наистина няма да оцелеят и по мое мнение въобще не може да се стигне до там да станат вредители...тези, които не умрат поради непригодните условия, ще бъдат изядени...дори и на по-топлите места, за които Алекс говори пак не става, защото е много влажно и ветровито...
Руси е прав за дивите канарчета и планинската чинка, обаче не знам до колко биха ти свършили работа за проекта. Помогни малко, дай някоя сламка - главна цел, специфични цели....какво точно очакваш? Ще се разтърсим и ще намерим вариант, само да не си го отнесат вълнистите папагалчета...
Ами ако оцелеят вълнистите папагалчета определено ще са вредители........ И то сериозни!
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 10:57:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да де, ама няма да оцелеят...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joni
Нов
Нов


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 10:59:10    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък мисля че може ида се получи,бях гледал някаде из нета снимки на вълнисти папагалчета в Лондон,кдето мисля че е доста по-студено,друг е въпроса как би се отразило на природата и популацията на другите животинки,успех в начинанието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 13:26:44    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:23:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 13:34:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Те издържат на студ - вярно е, но и това си има граници...чувала съм за -10 градуса...обаче при нас си има зими, при които температури падат до -25...леден вятър, лиса на храна.....гладни птици и животни, за които вълнистите папагалчета ще са деликатес...страх ме хваща само като си го помисля
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 13:52:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че в московсия зоопарк има вълнисти, а там е доста студено, но ако студа се задържи, трудно ще издържат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 14:21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Шанса на птиците за оцеляване - много важен въпрос ! ! !
Шансовете зависят от начина на пускане. Ако имат условия и най-вече храна и защита от хищници имат добри шансве.
2. Ако оцелеят и се развъдят - дали няма да стнат вредители и да пречат на местните птици и природа ! !
Това трябва да се проучи, но аз съм против раселването на неестествени видове за даденто място.
3. Дали няма по подходящи птици за проекта !
Определено има. Но каква е целта на проекта? Да заселиш птици отгледани в плен?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 15:01:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може да се огради голяма площ, за да поживеят малко в диви условия, но в същото време защитени от някои опасности, дали няма да се приспособят!? Но и аз съм против да се пускат вълнисти.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 17:30:17    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:24:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети