От един месец болно око на папагалчето

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 9:28:00    Заглавие: От един месец болно око на папагалчето Отговорете с цитат

http://i012.radikal.ru/0803/fa/9726579923b3.jpg

Имам вълнист папагал на 7 години , преди един месец , той разчесал си над окото , и видима на кожата рана я няма , мястото постоянно го чеше,то е подуто ( все едно има гной , но под кожата) , с болното око почти не гледа .
Като поведение - папагалчето е весело ,изпражнения нормални (зелено с малко бяло),има апетит.
Аз съм от Габрово, доктори - ветеринари тука има , но няма специалисти по птици.Ако тука има такива,моля помогнете ни!!!!


http://i042.radikal.ru/0803/27/87a2059e46db.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 9:28:00    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 16:57:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Горкото папагалче Sad Не знам какво да ти кажа...при моите вълнисти не е имало такова нещо. Не можеш ли да го заведеш в някой съседен град на ветеринар? Макар, че такива, които разбират от птици почти никъде няма... Ти все пак питала ли си някой там? Надявам се накой от форума да може да ти каже...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 10:40:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Мария ! Aз сега го лекувам с един антибиотик за декоративни птици, днес е втория ден, няма още никакъв резултат(рано още), но много се надявам да му помогне, а преди това какво ли не съм му давала, и съм го водила на ветеренар тука в Габрово, но хората си презнават,че не разбират от екзотични птици

Последната промяна е направена от irina08 на 26 Март 2008, 10:46:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 10:46:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Стискам палци да се оправи!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 10:48:53    Заглавие: Отговорете с цитат

А , Ти си била тука, БЛАГОДАРЯ! САМО ДА СЕ ОПРАВИ,И ЩЕ ИЗПРАТЯ И СНИМКА,КОЛКО СМЕ ХУБАВИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 10:52:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ще се радвам да ви видя здрави Smile
А ако междувременно имаш път към София пиши, за да те свържем с ветеринари тук.
Аз си мислих, че моя не разбира, ама се оказа, че и той има вълнисти и има някаква представа Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 10:59:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се опитах да пиша на е-майл на един доктор от София,на първо писмо ми отговори,а на второ вече не, аз с  второто писмо, му испратих и снимки,сигурно като ги видя и се оплаши. Е-майл ми го дали от един друг форум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:06:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е да не е знаел какво да ти отговори, но меже и да не иска да ти отговори по мейл-а, защото така няма да вземе пари...много гадно звучи, но не бих се очудила твърде...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз много пъти си мислела така, сега всичко свързано с пари, но като види че съм от Габрово, каде да я возя птичката чак до София? Нали затова и ветеренар,значи би трябвало да обича животни . Дано лекарство,което давам му сега ,да му помогне,вътри има чак три различни антибиотика,и е испанско (там нали има повече папагали!).Ще се борим,само той да се крепи,иначе спря да ми говори,повече молчи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама твоето папагалче говори ли?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:50:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,той проговори на два месеца,а вече 7 годишен,само че нали те говорят не как-то големите папагали.Така тихо си реди думички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:53:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Стискам палци да се оправи малкия пакосник. Дано всичко е наред и скоро пак да дърдори.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:58:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер Smile Аз сега имам три папагалчета, имали сме и други /януари месец ни почина едно-пълен кошмар/, но никога не ни е проговаряло вълнисто папагалче...чувала съм, че има такива, които говорят, но не и от първа ръка...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irina08
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 14:10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички папагали могат да говорят,но до колкото знам,трябва да е сам,когато заедно с друго папагалче те само си приказват на техния папагалския език. А нашия ни мисли сигурно за своите роднини,и ни имитира
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 14:34:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалчето, което ни почина го гледахме 4 години, от които първите три беше само....страшно много свикна с нас, кацаше ни по главите, ръцете и въобще на всякъде, целуваха се с брат ми уста в клюн и какво ли още не...невероятно папагалче беше, обаче не проговори. Явно си е до самото пиленце.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:37:35    Заглавие: Re: От един месец болно око на папагалчето Отговорете с цитат

irina08 написа:
http://i012.radikal.ru/0803/fa/9726579923b3.jpg

Имам вълнист папагал на 7 години , преди един месец , той разчесал си над окото , и видима на кожата рана я няма , мястото постоянно го чеше,то е подуто ( все едно има гной , но под кожата) , с болното око почти не гледа .
Като поведение - папагалчето е весело ,изпражнения нормални (зелено с малко бяло),има апетит.
Аз съм от Габрово, доктори - ветеринари тука има , но няма специалисти по птици.Ако тука има такива,моля помогнете ни!!!!


http://i042.radikal.ru/0803/27/87a2059e46db.jpg

Горкото папагал4е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:38:37    Заглавие: Отговорете с цитат

irina08 написа:
Всички папагали могат да говорят,но до колкото знам,трябва да е сам,когато заедно с друго папагалче те само си приказват на техния папагалския език. А нашия ни мисли сигурно за своите роднини,и ни имитира

Е много ясно 4е като е сами4ко можеш да го налу4иш да го вори

Админ: Прочети правилата! Там пише да не се пускат две мнения последователно, да се пише четливо и правилно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

elina-todorova
Нов
Нов


Години: 26

Offline
Регистриран на: 01 Апр 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2011, 21:59:32    Заглавие: Помощ Отговорете с цитат

Моят папагал в момента боледува от същото. Водих го на ветеринар и в момента го лекуваме с гентамицин, но не се подобрява, даже се влошава. С какво да го лекувам?????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети