Опитомяване на вълнисти папагали
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 20:44:45    Заглавие: Опитомяване на вълнисти папагали Отговорете с цитат

Моля ви помогнете.Не става и не става! имам 2 вълнисти папагалчета.не мога да ги опитомя.не обичат бисквитки,не обичат ябълки само пръчките,които им слагам но те са голями.  как да ги залъжа?сега им сложих гнездо и очаквам поколение.ще им сложа утре яйце.и все пак искам да ми се качват на ръкАта за да мога да ги пускам,защото не може само в клетката да седят

Модератор: Заглавието трябва да съдържа проблематиката на темата, така че го променям!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 20:44:45    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 21:14:15    Заглавие: Отговорете с цитат

От колко време ги имаш ? Не бъди нетърпелив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 21:37:27    Заглавие: Re: МОЛЯ ВИ Отговорете с цитат

HoUs3 написа:
Моля ви помогнете.Не става и не става! имам 2 вълнисти папагалчета.не мога да ги опитомя.не обичат бисквитки,не обичат ябълки само пръчките,които им слагам но те са голями.  как да ги залъжа?сега им сложих гнездо и очаквам поколение.ще им сложа утре яйце.и все пак искам да ми се качват на ръкАта за да мога да ги пускам,защото не може само в клетката да седят



Искаш поколение или да ги опитомиш? По време на размножителния сезон ще е трудно опитомяването.Все пак ще се охажват.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 22:49:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Да бъди по-търпелива,а и съм съгласен с jo поколение ли искаш ими да ги опитомиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 22:59:10    Заглавие: гфдфдс Отговорете с цитат

И двете!   но ако трябваше да избирам бих избрал поколение.

Модератор: Заглавието на темата е неподходящо, смени го!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 0:32:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава забрави за опитомяване .Остави на природнияим инстинкт да работи! УСПЕХ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 1:17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, а изобщо възможно ли е да опитомиш две папагалчета без да имат къщичка за с.. потомство.. ?
Обръщат ли ти изобщо някакво внимание? Или трябва да е само един папагала за да си му интересен ?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 11:50:40    Заглавие: Отговорете с цитат

По мои наблюдения трабва да е един. Когато имахме едно папагалче така беше свинкало с нас, че не ни оставяше на мира....катереше ни се по главите, ровеше ни в чиниите, разхождаше ми се по клавиатурата докато пиша...абе мнооого готино Smile
сега вече имам три нови....и могат да ми стъпват на пръста, но само като са в клетката и толкова....обръщат си внимание едно на друго, а аз съм досадницата дето им сменя храната и водата и им чисти...
Но и в двата варианта си има положителни страни....сега не ми обръщат внимание, но никога не остават сами...играят си, пощят се....Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 13:29:12    Заглавие: папагали Отговорете с цитат

Моите папагали са син и зелен но имам голям проблем с опитомяването не дават на никого да ги докосне.Аз  се прогвем с  пръчица да ги погаля но те бягят или я кълват.
Кажете по какъв начин мога да ги опитомя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 13:58:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Твоите папагалчета са две! По-трудно ще се опитомят. Дай повече информация за тях. На каква възраст са, от кога ги имаш?
По-възрастните папагали са по трудни за опитомяване. И това с пръчката не ми звучи добре.
Форума има библиотека. Поразрови се там може да намериш нещо интересно!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 14:26:54    Заглавие: Папагали Отговорете с цитат

Ми незнам на как възраст.имам ги от 4 дена сега се прогвам с бисквитка да почнат да ядат като аз и давам Ама са мн бъзливи..

Претеснявам се че не са пили вода от 2,3дена


Какъв период трябва да мине за да мога да ги пускам ще мога ли да ги опитомя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2008, 8:09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък оспях да опитомя моето вълнисто папагалче. Научих го да ми яде от  раката, и когато я види веднага каца на нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2008, 17:43:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И мойте папагалчета се научиха чрез храната да идват при мен. Вече идват и без храна. Това беше отдавна де, не съм писал скоро във форума.. Ще кача и снимки някой път..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2008, 19:48:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Чоки без да го уча ми ядеше от ръката, но Коко го имам от 1 година и още когато го доближа забочва да бяга.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

yuli
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Октомври 2008, 20:49:14    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте

аз съм напално съгласен с мненията на колегите по горе ,значи най лесно ще си опитомиш папагалче е ако е само и да е мъжко на няколко месеца(дори изговарят и думи).но да искаш поколение и да ги опитомиш дори две ,едновременно ми се струва че ще е много трудно,но с глад се постигат някакви резултати,но не е препорачително ако искаш поколение.

успех
_________________
www.parfumi-market.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Октомври 2008, 18:15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера си купих и друго валнисто папагалче и като го пуснах едното взе да го чести и да му дава храна. Възможно ли е да са се харесали. Аз дори ни им знам пола защтото са още малки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ha
Нов
Нов


Години: 25

Offline
Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2008, 21:14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

кога да очаквам да влезнат в ковчежето сложих го преи 3 дни но не жлиза кажете за да се потготвя от сега
                               благодаря ви от сега


RE:

успех влизали са
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2008, 19:38:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчакаи поне една седмица! А и освен това размножителният период не е дошъл!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Ноември 2008, 18:34:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер пуснах папагалчето си да лети из стаята(женския защото мъжкия е много плашлив) и същто така го научих да ми каца на рамото Сега ходя със него навсякаде седи ми на рамото.
Понякога се забутва някаде и немога да я откря но като я викна тя идва (Защтото сигорно си мисли че ще и дам храна) Е аз и давам все пак
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blue_mag1c
Нов
Нов


Години: 32

Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 17

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2008, 20:15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Lexso написа:
Супер пуснах папагалчето си да лети из стаята(женския защото мъжкия е много плашлив) и същто така го научих да ми каца на рамото Сега ходя със него навсякаде седи ми на рамото.
Понякога се забутва някаде и немога да я откря но като я викна тя идва (Защтото сигорно си мисли че ще и дам храна) Е аз и давам все пак



Ужас само мен ли ме е страх от папагали като почне да лети и залягам а тои идва и иска да кацне върху мен ама сега нещо като залягам и сиг съм го наплашил и вече не идва към мен..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети