ПАК ЗА НОКТИТЕ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 10:34:29    Заглавие: ПАК ЗА НОКТИТЕ Отговорете с цитат

На Кори трябва да му се отрежат ноктите. Обадих се в една клиника и ми казаха,че не е болезнено за животното,но може да умре от стреса. Не искам да го убия заради едни нокти. Какво да правя. хелп  Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 10:34:29    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 11:29:10    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен положението е подобно. Е на Коки не са чак толкова дълги, но не са рязани от както съм го взел. Моя съвет е да не стресираш животното а да се опиташ по някакъв начин ти да ги одрежеш, защото е свикнал с теб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 15:49:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е ,че го гледам от две години и все още не ми дава да го хващам. страх го е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 17:32:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам че е брутално и после ще ти е сърдит но намери начин да го хванеш и да му одрешеш ноктите.Опитай с хавлия или мек плат да хванеш тялото.Може (ще е по лесно ) да се възползваш и от някой помощник.Кори няма да стои доброволно да му ги режеш.Вземи някоя стара нокторезачка.Внимавай да не нараниш ''каналчето '' в нокътя.Там са кръвоносните съдове и нервите и ако ги нараниш много ще го боли.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 21:03:11    Заглавие: Отговорете с цитат

точно от това се опасявам да не го нараня, затова ми се искаше лекар да го направи. не знам какво да правя... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

PLAYBOY4ETO
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2007
Мнения: 13

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 21:15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля че е задължително да го правиш, по-добре недей, не вярвам нещо да стане, ако не го направиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2007, 22:29:07    Заглавие: Re: ПАК ЗА НОКТИТЕ Отговорете с цитат

merilynm написа:
На Кори трябва да му се отрежат ноктите. Обадих се в една клиника и ми казаха,че не е болезнено за животното,но може да умре от стреса. Не искам да го убия заради едни нокти. Какво да правя. хелп  Crying or Very sad

няма да го убиеш! помоли някой да ти помага. вземи птичето внимателно, като се стараеш да не го гониш дълго из клетката и да не го стискаш силно! завий го с плътна кърпа, като извадиш крачетата му навън. погледни ноктите му срещу силна светлина, най-добре на крушка от лампа. дори да са черни, кръвоносния съд се вижда ,но дори да не го виждаш, просто подрежи с нокторезачка нокътя. ако виждаш живеца -на 2 мм над него, ако не го виждаш- отрежи малко над половината нокът. дори да го засегнеш, преживяването е наистина болезено, но с малко йод или калиев перманганат ще му мине за отрицателно време. няма да го убиеш, не се притеснявай. тук във форума, Мишо е публикувал хубава статия точно за това. пусни птицата в клетката и го остави на спокойствие да се съвземе.
УСПЕХ Very Happy
(ей, аз изрязвам ноктите на моите плашливи канарчета редовно!) Laughing
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2007, 19:49:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти, bubulina , ще помисля  и на финала така май ще стане Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

colorblind
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Сеп 2007
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Септември 2007, 0:27:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам две папагалчета от година и никога не съм им рязала ноктите  и определено не им пречат нито се нараняват ,бих  ги изрязала ,но и те не са съвсем свикнали да ги хващат. Според мен не е от такава важност ,че да травмираш папагала,стига да не му пречат ,което е твоя преценка Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2007, 0:01:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм извадил явно голям късмет с папагала ми. На 8 години е, а още ноктите не са му дълги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2007, 18:45:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами малко му е трудно като,че ли защото се закача по клетката като ходи.Но не искам да го плаша и да го изнасям и да се стресира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 9:40:09    Заглавие: Отговорете с цитат

РЕШИХ! НЯМА ДА ГИ РЕЖА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 13:30:47    Заглавие: Отговорете с цитат

merilynm написа:
РЕШИХ! НЯМА ДА ГИ РЕЖА

тъкмо преди 5 минути отрязах въздългите нокти на моя Поен папагал, който също спада към средните папагали. е не умря, повярвай ми! ако му пречат, смятам че наистина трябва да се отрежат, не мъчи животното, още повече, че те няма да спрат да растат.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

katya75
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 16:31:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да му ги удрежиш,мене също ме беше страх но ги удрязах и на папагала нищо му няма даже и не се уплаши,накараи някои да ти помогне Wink  Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing  Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети