Развъждане пойни папагали
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 20:02:31    Заглавие: Развъждане пойни папагали Отговорете с цитат

Хеййййййй, днес видях че моята девойка е снесла първото си яйце Пойните са ужасно добри родители, особено бащата, искам да проследя този сезон и да го разкажа, като качвам снимки.За сега ще оставя Мама да снася спокойно, но после ще нащракам първите кадри! Стискайте ми палци!!!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 20:02:31    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 20:15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито! Дано скоро да имаш пиленца!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 20:59:05    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Честито! Дано скоро да имаш пиленца!

Мерси Мишо ! Не по рано от 23-25 дни, но така се радвам и надявам...като бебета са ми Утре ще ви кажа и за новото ми птиче, но сега се радвам на пойните ми любимци.Мама излезе да хапне и отново е вътре! Чакаме още!
Номер 2 е тука вечеее
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Февруари 2008, 19:38:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Направи една снимка, ей така минавайки слууччааайно нагласи апарата и щракни, без светкавица естествено
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Февруари 2008, 0:57:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер , браво на твоите пойни папагали.Нека са им живи и здрави пилетата. А аз лично с интерес ще следя какво става с тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Февруари 2008, 17:14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че мама приключи със снасянето и общата равносметка е 5бр. Това е много добър резултат за техния вид. Разбира се , не се знае колко от тях са оплодени. Направи ми интересно впечатление, че Мама сама се ориентира, за какво служи дупката в средата на кутията за мътене /нова е/ и след като аз веднъж бях оставила там едно от яйцата и, сега вече тя сама ги подрежда там. Изхвърли всичкия талашит, не остави и троха, но прецених, че така ще постъпи и с другия, който и сложа и реших да не я притеснявам излишно. Бащата е изключително интересен, моя е много, ама много грижовен и ще ви го снимам, като се излюпят малките. А сега, ето някои снимки:
Това е гнездото:


Тя е излязла за малко- това става рано сутрин веднъж и още веднъж към 16,00ч.следобед



Въпреки, че тя яде сама, той усилено я храни и вътре, и като се подаде навън


Това е, сега чакаме. Има още около 15-на дни до излюпването.

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Февруари 2008, 17:20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво,дано ти се излюпяд всичките.  
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Февруари 2008, 18:50:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам ти 5 здрави и палави пилета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Март 2008, 20:04:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес сутринта се излюпи първия бебок, а следобяд и втория. Снимките са с лошо качество, но това мога да осигуря в момента. Старая се да не плаша излишно майката. Пилетата са най-сладките грозници на света, непрекъснато врякат за ядене и сбъркват нещастния си баща.
Тая смешна бяла топка в средата са всъщност те.






Като имам възможност, ще направя и с по-добро качество, но за сега- толкова.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 13:42:12    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina честито за пилетата !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2008, 15:37:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес се излюпи и последния младеж/девойка 5 от 5, мисля, че има с какво да се похваля! Само дано са ми живи и здрави пиленцата, освен снимки, ще напиша и няколкото прости правила, които спазвах / и за които се научих, за съжаление по пътя на грешките/, за да се излюпят всичките ми яйца. Разбира се, за това, най-голямо значение имат мама и тате
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 2:31:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво , само това мога да кажа Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Март 2008, 11:24:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво на теб! Много се радвам. А какво ще ги правиш като станат по-големи. И докато пораснат са в клетката при мама и тате нали? А като станат баш големи могат ли да си живеят заедно в по-голяма клетка например или мислиш да ги раздадеш?
И на кой можеш да ги дадеш? Например в някой зоомагазин ще се съгласят ли да ги вземат или ще ги е страх?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 22:17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, две от пиленцата умряха веднага, след като се излюпиха, така че сега съм с три. Дали бяха стъпкани или не се хранеха добре....природата си знае работата. Мъчно ми е, но живота продължава...за живите. Отглеждат се спокойно заедно, но отделно от бащата, след навършване на около 1,5 месеца. Ще ги раздам, навярно не съм мислила. Ето ги като малко по големи



натъпкани като прасета






по големите, вече правят опити да си отварят очите
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 24 Март 2008, 0:21:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 23:59:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналата година размножавах поините в клетки .Проблемът ми доиде когато малките започнаха да напускат кутиите.Блъскаха се лудо и неориентирано като се нараняваха.Наложи се да ги местя в градинските волиери където родителите им ги дохранваха.Въпроса ми е как решаваш този проблем и изопщо имаш ли го?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 0:39:43    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Миналата година размножавах поините в клетки .Проблемът ми доиде когато малките започнаха да напускат кутиите.Блъскаха се лудо и неориентирано като се нараняваха.Наложи се да ги местя в градинските волиери където родителите им ги дохранваха.Въпроса ми е как решаваш този проблем и изопщо имаш ли го?

Прав си, Христо, когато напускат за пръв път гнездото, се държат неориентирано и могат да се наранят. Единственото решение е по-голяма клетка или волиера. Малките и млади пойни са доста плашливи, при мен се получава същото. Клетката ми е по-голяма, опитвам се да им сведа стреса до минимум и по възможност, ги разделям /когато са сами, са доста по-спокойни, иначе се плашат едно от друго/. Мисля, че волиерата ти е най-доброто решение. Този проблем се саморешава на около 3-4 месечна възраст.




Eто още малко снимки на двуседмичните пилета Вече са с отворени очи, две от тях потъмняха драстично, а третото- частично, но са само с пух и зачатъци на пера по опашката. Крещят истерично, ако се опиташ да ги пипнеш.









Горе долу след още две седмици, ще напуснат кутията за пръв път. Ще продължавам да качвам снимки от развитието им
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 16:08:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Малки слънчица. Много са пораснали.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 0:18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте какво ми показа Bubulina днес. цък    

Пп. bubulina ще ни разкажеш ли повече за този мъник?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 15:11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Вижте какво ми показа Bubulina днес. цък  

Пп. bubulina ще ни разкажеш ли повече за този мъник?

Това е най-малкия и най-кроткия по принцип. Мисля че е момче, но е още трудно да се определи. Зелен ще е , това знам. Много е боен на външен вид, но само той позира за снимка. КАка му, която е най-голяма е и най-активната аларма, почва да крещи с пълно гърло, в момента, в който ме види. Вече започват да им поникват първите пера и се хранят много активно. ВСъщност-само това правят-ядат и спят. Открояват се като характери- Алармата, Смешко и Петльо. Сладури са. бих искала Петльо да го захраня на ръка, според мен е чудесен за целта, но за съжаление, нямам това време. Скоро ще кача и нови снимки, имам чувството, че се променят с часове
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 22:07:52    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:

Това е най-малкия и най-кроткия по принцип. Мисля че е момче, но е още трудно да се определи. Зелен ще е , това знам. Много е боен на външен вид, но само той позира за снимка. КАка му, която е най-голяма е и най-активната аларма, почва да крещи с пълно гърло, в момента, в който ме види. Вече започват да им поникват първите пера и се хранят много активно. ВСъщност-само това правят-ядат и спят. Открояват се като характери- Алармата, Смешко и Петльо. Сладури са. бих искала Петльо да го захраня на ръка, според мен е чудесен за целта, но за съжаление, нямам това време. Скоро ще кача и нови снимки, имам чувството, че се променят с часове



Стига да намериш време може да го захраниш (4 хранения на ден), но разбира се ще трябва да го отделиш от родителите му и да му осигуриш постоянна температура. По принцип малките на пойните папагали са много стреснти като малки. Успех!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети