Поилка или как пие вода папагалчето?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 19:19:13    Заглавие: Поилка или как пие вода папагалчето? Отговорете с цитат

Ам не съм сигурен как точно се слага поилката, но мисля, че е добре точно до кацалката (почти на 1 ниво са) но имам чувството, че въобще не са пили вода от вчера.. странна работа. Сипах им водичка отделно в една капачка ( не от кока-кола ест.), която е долу на пода но и от нея не са лизвали.. Сложих им ябълка, за да си набавят от там вода, но и нея не я пипат. Иначе си ядът храната и пясък ръфат..
Ако може снимка точно как се слага поилката да ми дадете? А и колко често трябва да пият вода? Сменям я сутрин и вечер , но си седи пълна..

Всички други признаци са О'к ... Супер игриви са от време на време.
Благодаря
Ето и снимка, не че се вижда много добре, но да ми кажете ако греша някъде..


_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 19:19:13    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 21:57:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз слагам поилките перпендикулярно на клечката, за да пият по-лесно, но и успоредно става. Но трябва да са на едно ниво. не се притеснямавай! Щом са живи още значи пият. Не могат да издържат толкова много без вода. Те са малки не пият толкова мнота, така че трудно ще забележиш. Когат ме няма за няколко дни, и няма кои да се грижи за тях сам ги оставял с една поилка и след 3-4 дни още имат вода.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 23:01:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво открих току-що ..... поилката е скапана!!!!!!!! Sad седи без водичка долу - там от където трябва да пият.. утре ще ходя за друга мисля и още една хранилка да сложа и да я пълня и нея с вода.. за всеки случай
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 23:19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е затваряш до долу, нормално да не пуска вода Smile А и сложи повече клечки, да има къде да се движат скачат и т.н. и сложи долу един вестник, по-лесно да го чистиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 10:58:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина съм го бил свалил до долу и за тва не пускало вода.. Е все пак не съм пил от такава поилка и не знам.. За клечките.. скоро ще имат хубави дървени кацалки, по принцип щяха да имат преди да дойдат пиленцата в нас ама.. Smile
А долу на пода има бяла хартия
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 13:49:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди и аз имах проблем с поилката....направихме дупка на бутилчицата отдулу, точно от където трябва да минава водата към поилката......абе не знам дали се разбира като го описвам, мога да снимам поилките и да покажа...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:01:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разбрах и на мен ми мина като идея, но ако може снимайте повече клетки да видя как сте ги подредили Smile
И малко offtopic. За колко време ще свикнат с клетката (дома им), за да мога да ги пусна да летят?
И още малко offtopic, за да не отварям 60 теми. Искам да гледам корела и ако живее в 1 стая с другите 2 вълнисти, но в отделна клетка, дали ще може да се опитоми и да каца на ръка и т.н. или трябва да се гледа в отделна стая ?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами предполагам, че бързо ще свикнат с новия си дом Smile За това не бери грижа, а за летенето.....мисля, че е много спорен въпрос....някои мислят, че трябва да мине известно време, други, че няма значение времето.....според мен сам ще си прецениш най-добре. Само внимавай с прозорците и да няма нещо, в което да се наранят в стаята. Най-много да не искат да се приберат и ако ти се налага да излезеш да трябва да ги хванеш /ако те е страх да ги оставиш сами на вън, мен определено ме е страх/. Ако се стигне до там не ги лови с ръце, защото много ще се уплашат, а се пробвай внимателно със самата клетка да ги хванеш....при мен се получава, макар че почти винаги се прибират сами.
За опитомяването мисля, че трябва да е само папагалчето...иначе много трудно ще стане....те даже и да не са в една клетка си чурулукат някакви техни папагалски работи
От снимките, които съм качила в галерията не се вижда цялата клетка, така, че довечера ще се постарая да снимам отново и да ти покажа. Мисля, че моите маймуни се чувстват добре в дома си...само Коки е в кофти клетка /макар и доста добра изработка/, ама това е временно....скоро ще се местя и смятам да намеря нещо по-голямо за всички Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:27:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам, че не се ловят с ръце и по принцип ме е страх да го правя, за да не ги нараня.. Ами ще изчакам поне още 1 седмица и тогава ще ги пусна да си полетят и ще изляза от стаята, защото явно ги е страх още от мен. Като им подсвирквам и идват към мен по стените на клетката и ме гледат интересно, но като се приближа и отиват на другия край на клетката. Иначе като бъркам да взимам храната не ги е страх.
Нали клетката не им е много голяма?
Ще изчакам за интересни предложения за подредбата на клетката а и мисля да купя още 1 поилка и 1 хранилка да им сложа, че едното като иде да яде и другото отива след него и се бият.. после пък почват да се хранят едно друго, абе странна работа
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:30:31    Заглавие: Отговорете с цитат

упс..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 14:45:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямат нужда от две поилки Smile За моите говоря в множествено число, защото Коки е в отделна клетка. Иначе Нинка и Жожи са в една клетка с една поилка и е добре. Хранилките обаче наистина трябва да са две. Като започне едното папагалче да яде и другото търси храна....гледат едно от друго...поне моите са така де Smile С водата няма проблем, защото пият по-рядко и не се засичат на поилката.
Клетката не може да бъде прекалено голяма. Колкото по-голяма е, толкова по-хубаво.
Нормално е да се дърпат назад като отидеш до клетката - страх ги е още, но не мисля, че трябва чак да излизаш от стаята като ги пуснеш. В началото сигурно ще ги е страх да излизат, обаче като литнат вендъж ще настане пълен купон Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 22:46:06    Заглавие: Отговорете с цитат

piqnica написа:

Ще изчакам за интересни предложения за подредбата на клетката а и мисля да купя още 1 поилка и 1 хранилка да им сложа, че едното като иде да яде и другото отива след него и се бият.. после пък почват да се хранят едно друго, абе странна работа


Винаги ще бъде така, колкото и поилки и хранилки да сложиш. Ще се бият, ще се хранят...като всяка двойка
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 11:01:40    Заглавие: Отговорете с цитат

piqnica написа:
Знам, че не се ловят с ръце и по принцип ме е страх да го правя, за да не ги нараня.. Ами ще изчакам поне още 1 седмица и тогава ще ги пусна да си полетят и ще изляза от стаята, защото явно ги е страх още от мен. Като им подсвирквам и идват към мен по стените на клетката и ме гледат интересно, но като се приближа и отиват на другия край на клетката. Иначе като бъркам да взимам храната не ги е страх.
Нали клетката не им е много голяма?
Ще изчакам за интересни предложения за подредбата на клетката а и мисля да купя още 1 поилка и 1 хранилка да им сложа, че едното като иде да яде и другото отива след него и се бият.. после пък почват да се хранят едно друго, абе странна работа


Не виждам дали има огледалце в клетката, сложи им едно Smile А за пускането, нека първо свикнат с теб, на моята корела съм и отворил вратичката от 2 седмици вече, даже и вечерта не е затварям, той само отива до отвора показва си главата и пак влиза. Така че не си мисли, че като отвориш клетката те ще излетят веднага Smile А не мисля че ако вземеш корела и е в същата стая лесно ще е обучаваш, има теми чети ги, там всичко пише Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 19:12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Чел съм ги всичките, просто не знаех ако са в 1 стая дали ще стане..
А ето и една от новите кацалки.. Само на нея седят Smile

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 11:08:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и обещаната снимка на цялата клетка:

http://img246.imageshack.us/img246/6751/picture008xm7.jpg
Съвсем обикновено е подредена, но мисля, че така им е добре. Другата клетка не съм снимала, защото не е за пример /кръгла и висока - мноооого лош избор.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 12:23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е сладка.. и с това кафезче.. има ли резултат ? От къде да си купя и аз като твоето? Предложиха ми едно във вид на гнездо, само че с таван (абе като хралупа) Ама беше много малко.. изобщо нямаше 15х15х15 Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 12:34:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък за това се притеснявах дали не е голямо Smile Очакваният ефект не е на лица, защото мъжкия не може да седи при женските и е в другата клетка /иначе много го кълвът/. За сметка на това обаче много се кефят като влизат вътре - играят си, влизат-излизат, много им харесва Smile Аз си купих гнездилката от Зооцентъра на кръстовището на Суходол и околовръстното. Ако не се лъжа струваше 16 или 18 лв.  
Мисля, че се сещам ти за какво ми говориш, ама не е подходящо, защото ще го изядат Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 13:07:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази кутиика им е добре. И на мен ми предлагаха едни малки, в които само финки могат да влизат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:25:32    Заглавие: Отговорете с цитат

В интерес на истината аз не намерих други.....само тези плетените, които определено не стават, поради апетитния им според папагалите вид.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:33:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
В интерес на истината аз не намерих други.....само тези плетените, които определено не стават, поради апетитния им според папагалите вид.


Когато търсих на вълнистите им намерих една пластмасова, малко по-малка от твоята. А за корели е почти невъзможно да се намери - именно за тях ми предлагаха плетените, които са с размерите на корели.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети