Помощ за гулдовата ми амадинка.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

тони-67
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:50:47    Заглавие: Помощ за гулдовата ми амадинка. Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!
Моля за внимание. От скоро имам двойка гулдови амадини. Скоро женската снесе едно яйце. Всичко беше наред. Но днес ми се видя много кротичка. Стоеше на кацалката със затворени очички. Притесняваме много. Дайте ми съвет много ви моля.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:50:47    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:56:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай повече инфо. Други симптоми няма ли? Падане на перушината, настръхналост, нещо необичайно в изпражненията.....
Какво стана с яицето? Излюпи ли се пиле или само го е снесла. Да не е уморена? Храната и силна ли е? Можеш да качиш и снимка за хората, които гледат и са по-в час.
И в крайна сметка, при наличие на симптоми за болест трябва да се отиде при ветеринар.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 17:10:15    Заглавие: Re: Помощ за гулдовата ми амадинка. Отговорете с цитат

тони-67 написа:
Писането на кирилица е задължително!
Моля за внимание. От скоро имам двойка гулдови амадини. Скоро женската снесе едно яйце. Всичко беше наред. Но днес ми се видя много кротичка. Стоеше на кацалката със затворени очички. Притесняваме много. Дайте ми съвет много ви моля.



Птицата има затруднено снасяне, сложете я на топло (t=25-28 C). Ако не снесе до няколко часа е наложително изваждането на яйцето принудително.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

тони-67
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 18:26:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря за бързата реакция. Все си мисля, че след като е снесла едно яйце сигурно ще може и второто.
Първото го снесе преди седмица. Не знам нормално ли е от тогава да няма друго.
Направи ми впечатление, че са и затворени очичките. Когато я пипнах тогава се размърда. Тъка си личицето често в кацалката. Събужда се от време на време за да  пие вода и похапва. Стои накокошинена през цялото време.
Много тъжно. Мъжкият  каточели и той разбира и днес кротува. Пее по малко и влиза в гнездото.
Имам един приятел с магазин за животни. Даде ми някакъв антибиотик да и разтворя във водата. Две капки на 40 милилтра- това за 24 часа.
И да я снимам не знам как да ви пратя снимките.  
Моля ако се сетите нещо пишете.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

тони-67
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 18:31:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ентел, знам, че ти имаш такива птички, дай ми съвет. Моля. А това изваждане на яйцето принудително как да стане.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 21:02:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Опипай нежно коремчето и ако усетиш яйцето, с плавни движения направи лек масаж от гърдичките към клоаката (БЕЗ да стискаш). Няма как да ти предам опита си, чрез писане. Ако няма яйце сигурно е заболяване, но за повече яснота, трябва и повече информация. По принцип диагностиката на заболяванията при птиците е много трудна, дори и когато птицата е пред теб и имаш възможност да ползваш лаборатории за различни тестове.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

тони-67
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 21:53:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, тази вечер ще я оставя намира. Утре ще я видя как е и ще пиша. Дано да се оправи. Би ли ми казал - нормално през колко време снасят яйцата си. Пише, че снасят по 4-6 яйца , но никъде не пише през какъв период.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

тони-67
Нов
Нов


Години: 57
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2008, 13:02:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко вече е наред. Снесе яйцето и се оправи- то се счупи но това няма значение. Благодаря на всички за помощта.
Дано със следващите яйца да няма такъв проблем.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети