РОДНА РЕЧ...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Идеи, критики, похвали
Предишната тема :: Следващата тема  

Вие сте?
ЗА
23%
 23%  [ 4 ]
Против
76%
 76%  [ 13 ]
Не ме интересува
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 17

Автор Съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 0:39:48    Заглавие: РОДНА РЕЧ... Отговорете с цитат

Българският език да не е задължителен, предлага закон

Да отпадне задължителното усвояване на книжовния български език от Държавните образователни изисквания /ДОИ/ предлага проектозакон на МС за промени в Закона за народната просвета. Това предизвика гнева на академичната общност на СУ, която се обяви против отмяната на т. 4 от чл.16 на закона. В писмо до председателя на НС, премиера Станишев и министър Даниел Вълчев преподавателите предупреждават,

че предложението влиза в категорично противоречие с чл. 3, глава първа на Конституцията на Република България: "официалният език на републиката е българският". Мотивите за предложението са несъстоятелни, защото е абсурдно да се намерят аргументи в защита на законодателно решение, което поощрява незачитането на официалния език на Република България и Конституцията й.
Отмяната на т. 4, чл. 16 обезсилва действието на т. 2 и т. 3 от същия член за общообразователния минимум, учебния план и учебното съдържание. В случай, че ДОИ не се отнасят до усвояването на книжовния български език, то българският език престава да бъде основен учебен предмет. Премахването на т. 4 означава, че може да не се учи български, а друг език, защитен от закона.

http://www.bgnet.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3385&Itemid=1
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 0:39:48    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 8:37:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано не се случи! ПРОТИВ!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 9:57:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Тея малоумници вече са си изпили мозъка... Представяте ли си следващите поколения да учат турски или немски вместо български... На къде отива България?
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 10:27:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Иде ми да се гръмна... В собствената ни държава...луди хора, луди и много лоши...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 10:37:40    Заглавие: Отговорете с цитат

По националната телевизия има новини на турски, а в Турция българският език е забранен със закон...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 12:03:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Mишо неможе ли да се съберете ученици и да протестирате под някаква форма. Ако представите позиции пред директорите ви едва ли ще имат нещо против. Няма да стане само с подписка.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 12:30:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно ще стане. Аз днес разбрах за това, а новината е от 2 седмици. защо нищо не са казали по телевизията!?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 13:10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе те казаха, ама май се стараят да не вдигат много шум, защото е ясно как ще реагира обществеността...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 23:24:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз гласувах за ,защото е крайно време да я закрием тази скапана държава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 8:47:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласен. За това ли са се били хиляди българи? Просто за да я закрием!?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 10:05:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно ще се приеме като заяждане във форума /съжалявам за което, не го пиша като ЛС, защото ми се иска ако и друг е на такова мнение да прочете/, ама Сандан, КАТО ТИ Е ТОЛКОВА СКАПАНА ДЪРЖАВАТА ЗАЩО НЕ ХОДИШ ДРУГАДЕ? Аз съм българка и си искам страната и родния език! Това е моята държава и на всички, които се чувстват и искат да бъдат българи!!! Няма да ходя в чужбина да мия съдове или да сервирам на чужденците, ще си седя тук, колкото и да им се иска на някои хора младите да избягат, а пенсионерите да измрат от глад и елементарни болести!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 13:09:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с мнението на мария.КОЙТО НЕ МУ ОТТЪРВА ДА СИ ХОДИ !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 18:10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственият език, на който мога да кажа роден е българския. Държавата ни вече е достатъчно смешна, жалка и трагична. Малко пресилено звучи, но ако това стане факт, е необходимо, хайде не чак Гражданска война, но поне бунт да се вдигне. Защото следващата стъпка е Кърджали- независима държава. И Сърбите няма да застанат зад нас....по обясними причини. Вижте и това, малко е дълго, но ...говори само за себе си

Народно събрание
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 22:22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

извиняавам се че така ще го кажа ама не можете ли да разберете че след 20 години няма да има българия няма да има гърция Ще има само Европа !
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 22:47:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също не искам да ходя в чужбина ,но трябва да отидете за да видите разликата,просто нашите управници искат да изгонят всички  кадърни хора от тук,и това е поредният им ход.Разбира се че и аз съм огорчен,но  нима имате още надежда за оправяне на нещата.Мафия ,корупция, безхаберие,аз само това виждам в хората които избираме да ни управляват.Извинявайте за песимизма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 23:18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме БЪЛГАРИ и трябва да почитаме всичко Българско.Иначе всичките ни цинности и традиции ще се изгубят и поколенията след нас няма да знаят коиса и откъде идват!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 9:54:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че виждам какво се случва...и ми се свива сърцето, ама наистина така го усещам, от болка...като гражданка на Република България мога да направя много малко - да гласувам, да изразявам мнение...да не си изхвърлям боклуците на улицата колкото и малко да са и колкото и мръсно да е на вън...и колкото и малко да е го правя...старая се...не мисля, че греша...и вярвам, че ако всеки го правеше щяхме да сме поне една идея по-добре, защото до огромна степен зависи от нас! Не искам да ме управляват турци, не искам по БНТ да гледам нови на турски.....искам в родната ми държава да се говори родния ми език! Нямам нищо против турците, стига да си седят толкова кротко в България, колкото  и българите в Турция....говоря за турци, защото е ясно по какви причини искат да се промени закона, ясно, че не е заради китайците в България.
Моля ви, не се отказвайте от нашата държава - каквато и да е, все още си е наша и само ние можем да си помогнем!!!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 10:33:15    Заглавие: Отговорете с цитат

atanas написа:

извиняавам се че така ще го кажа ама не можете ли да разберете че след 20 години няма да има българия няма да има гърция Ще има само Европа !




Гърци, турци, сърби, македонци...всички те държат на своята история, традиции и език. Те се гордеят с това. Преди месец бях на екскурзия в Турция. Там почти от всяка къща се вее турското знаме. А в България някои хора съжаляват, че са се родили тук и определено не се гордеят с това, че са българи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nakov
Нов
Нов


Години: 53

Offline
Регистриран на: 01 Яну 2008
Мнения: 13

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2008, 5:52:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Е това вече на нищо не прилича!!То бива скапани управляващи да има,но това...нямам думи.Тук кьдето живеем сега,провинция Квебек,Канада,архаичния им френски е официален,никой не може да запише детето си в англофонско у-ще ,без да докаже,че единия родител е англофон,всички реклами и надписи по улицата са на франсе.Сега може някой да каже,че това е дискриминация спрямо англоговорящите тук,но...хората са намерили начин да запазят езика си и явно се справят,а ние...на цигански ще ми четат новините ,навярно след някоя година,срам!!!!
    Поствам тук една подписка за запазването на бьлгарския като официален език,който иска може да я подпише,друг е вьпроса за ползата й...но да се надяваме!

           http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 11:54:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Подписах петицията...иска ми се и друго да можех да направя...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Идеи, критики, похвали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети