болна финка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 12:17:25    Заглавие: болна финка Отговорете с цитат

Привет на всички. Имам следният проблем с мъжка финка. От седмица на насам е неадекватна. Постоянно си кълчи главичката на назад и понякога пада от клончето и след това започва да се търкаля по пода на клетката все едно няма крилца. Много странно се държи и това ме притеснява, защото от почти година гледам тази двойка и се надявах да си имат поколение. Опашката и крилата са проскубани, а не се бие с женската, 10 месеца си живяха в мир и съгласие, но сега с това държание нещо не е наред. Моля споделете какво става с пиленцето ми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 12:17:25    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

тони-67
Нов
Нов


Години: 56
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 15:01:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо май никой не помага. И аз имам проблем с гулдовата ми амадинка. Стой със затворени очички. Омърлушена е. А преди няколко дни снесе яйце. И аз незнам какво да правя. Сега ще започна с витамини.
_________________
КРАСОТАТА Е В ОЧИТЕ НА ГЛЕДАЩИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 15:32:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Много са нежни милите, на мен това ми е 3-та двойка за 4 години
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 16:15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А водите ли ги на ветеринар? Все пак това е най-логичното при съмнение за болест.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 16:55:35    Заглавие: Отговорете с цитат

И при двете птици, симптомите вероятно посказват по-сериозни проблеми. Финката със затворените очи, настръхнала ли е, има ли промяна в изпражненията? Цвърчи ли? Не очаквайте диагнози по едно изречение. Давайте малко повече инфо, а и повечето от нас не са ветеринари, така че можем да говорим само от опит.

Пробвайте лечение с антибиотика"Дор нов", поне 7 дни, на "върха на ножа" във водата. Но вероятно, най-добре е и двете да ги види ветеринар. Финката, която пада на пода...не искам да съм песимист, но не ми звучи никак добре.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 11:26:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Женска е супер, няма проблем. Мъжката е проблемната. Не си затваря очите, напротив кокори се нормално, лети от клонче на клонче, само дето от време на време като си изкриви главата много назад пада от клончето, търкаля се по пода и после си литва отбратно горе... инак тази сряда в зоомагазина ще идва лекар и ще се консултирам с него, дано е нещо лечимо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 17:30:50    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:01:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 12:17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Да точно такла си държи главичката назад и нагоре.... разкажи ми повече за това заболяване, моля
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 12:39:37    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:00:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 12:44:17    Заглавие: Отговорете с цитат

fridolina написа:
В този форум не е от компетенцията ми, да "разказвам" по медицински въпроси, а и имате модератор с ветеринарно образУвание...
Все пак прочети тази статия: http://www.canary-bnccc.com/illness/zvezdenpogled.html
а и с Гугъл ще си намериш още информация.
Успех с птичката!

Подобни коментари, са меко казано смешни, дребнави,напълно излишни и са на светлинни години от представите ми за зрял човек. Ако обичаш се въздържай от тях, има място, където можеш да го направиш на спокойствие, щом е толкова важно за тебе. ТУК
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 23:06:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Има няколко причини птицата да си измята главата назад. Първата и наи срещаната е липса на вит В в дажбата или по точно хиповитаминоза от групата на вит.В  Това само по себе си е и предпоставка за гореспоменатата болест Да но аз не мисля че амадина хранена със зърнени храни може да има този недостик защото  витамините от тази група се съдържат в голямо или по точно в достатъчно количество в зърната на дивото просо. Може да се дължи и на бактериална инфекция но така тя няма да преживее повече от 2-4 дена.Може проблема да е механичен.Това също според мен е малко вероятно защото ти би трябвало да забележиш това.ако е вирус може да живее по дълго но не е и вирус според мен защото от това те си мятат главата постоянно все едно е сляпа с едното око.Прилича малко на тик.Наи вероятната причина за мен е проблеми с усвояването на витамините и наи вече от гореспоменатата група.Тук е момента да спомена че тогава перата стават чупливи и се рушат както е при теб.Търси причината наи вече в храната.Ако прекаляваш със синтетичнитте витамини това също може да доведе до лошо усвояване на някои от тях.Кажи ми още признаци така е трудно да се определи причината .Условия на живот, хранене,  клетка светлина , възраст ,и т.н.т.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 10:48:20    Заглавие: Отговорете с цитат

оказа се по-малкият дявол. има "звезден поглед" и сега сипвам във водата и храната витамини... дано се оправи, че така ми се иска да си имат малки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 23:36:42    Заглавие: Отговорете с цитат

добре. дръж ни в течение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 11:50:38    Заглавие: Отговорете с цитат

след третия ден, няма голяма разлика, но като пада на пода, поне не винаги се търкяла и а прави опит веднага да литне, незнам дали действат толкова бързо лекарствата или аз си внушавам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2008, 21:07:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво и даваш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 14:00:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Някакви разтворими витамини с преобладаващи групата на Б. Сега точно не се сещам как се казваха, но ще проверя. 12 кинта струва кутииката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 13:12:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече се вижда ефекта от лечениетоМъжката започна да си държи главата в нормално състояние (на моменти) и вече не губи ориентация и координация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:34:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да се оправят Smile и кажи какви витамини им даваш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 11:31:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Името им е ОМНИ-ВИТ. всеки ден им сипвам във водата, мъжката се подобри видимо, но все още остава една такава проскубана и отвреме на време пак си вдига главата нагоре...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tiotio
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2008
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2008, 14:20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

След проведеното лечение в оми-вит, финката е напълно излекувана. Благодаря на всички, които ми помогнаха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети