Пръстени 2008
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 20:57:00    Заглавие: Отговорете с цитат

mitio написа:
не ели хубаво да имат пръстен


Пръстена дава информация за произхода на птицата и годината, в която е излюпена. Това, че дадена птица има пръстен не я прави по-здрава или по-ценна. Щом птицата ще се отглежда за домашен любимец не виждам смисъл задължително да е опръстенена.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 20:57:00    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

mitio
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 21:10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

не е ли задалжително да имат прастени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 21:59:32    Заглавие: Отговорете с цитат

mitio написа:
не е ли задалжително да имат прастени


Не съм видял да има такъв закон... а ти?
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 1:02:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Закон за опръстеняването на домашноизлюпени птици няма но всеки уважаващсе производител на на по- значителни птици и с цел да следи линиите на рзможаване трябва да опръстенява свойте птици.Само така след време може да знае за коя птица става въпрос.Същото се и отнася и когато си купиш птица от зоо магазин да знаеш от къде происхожда и на колко години е .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mitio
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 10:57:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информациата.Ако сеситиа нещо друго ще пиша
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 13:10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Закон за опръстеняването на домашноизлюпени птици няма но всеки уважаващсе производител на на по- значителни птици и с цел да следи линиите на рзможаване трябва да опръстенява свойте птици.Само така след време може да знае за коя птица става въпрос.Същото се и отнася и когато си купиш птица от зоо магазин да знаеш от къде происхожда и на колко години е .


Така е, но трудно ще намери човек (в България), които да опръстенява вълнисти папагали, особено от обикновените вълнисти.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 20:51:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пак казвам за по-значителни папагалил.С това изключвам обикновените вълнисти папагали и зебровите амадини!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Март 2008, 16:31:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,приятели,от доста време чета тези форуми за птици,но едва вчера се регистрирах.Много ми харесва отношението на всеки един,към въпроса на нуждаещия се от помощ.Обичам птиците и имам двойка канари,папагали-корела и скумруци.Канарката ми снесе четвърто яице днес.Но по въпроса за опрастеняването,какво е минималното количество пръстени,което може да си поръчаш?   Педварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Март 2008, 22:14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да си поръчаш колкото ти трябват
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 12:45:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо няма мненията на fridolina !

Имам спомен че имаше важни и полезни неща - Например за цветовете на пъстените и връзката с годината и други ...

Админ: fridolina сама си ги изтри.
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 15:53:11    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Ето адреса за поръчка на пръстени за папагали,канари,амадини,диамантени гургулици
гр.Казанлък ул.Гео Милев№4 вхБ ап17 Димитър Ангелов Пенчев
тел. 0431 83461 ; 0887402895

Пръстени за гълъби  тел. 046 29053  Трендафил Колев

Поръчвате си пръстените със съответните инициали и големина казвате си адреса и човека ви ги изпраща по пощата където плащате при получаване на пратката


Аз си поръчах пръстени за канарчетата и пристигнаха на следващия ден. Според мен са много добри!

Мойте малки са вече на 5 дни, а пък съм чел че пръстените се поставят на 7-8 ден, но според мен птичетата са още крехки - как ще ги хвана, за да поставя пръстените!

Помогнете!

Дойдоха празниците и никой не ми отговаря - Весело на всички но ....

Птичетата ми растат ... трябва да слагам пръстените - чел съм че трябва трите пръсчета напред а едното - задното назат и на дясното краче но ... кой е последния ден когато маже да се поставят че съм притеснен да хвана тези крехки птичета !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети