Скорец

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 23:24:45    Заглавие: Скорец Отговорете с цитат

Скорецът е често срещана птица в България.В северната част на страната е прелетен а в южната постоянен обитател. Храни се с насекоми червеи и дребни охлюви.Яде също плодове-череши вишни грозде и др.Лесно се поддава на опитомяване ,А умението му да подражава всевъзможни звуци/в това число и човешка реч/ го прави  една от желаните птици отглеждани на затворено.Вклетка живее над 15  години.За храна се исползват специализираните продукти за насекомоядни птици на фирмите  оrlux,vitakraft,podovan,beaphar и др.През пролетта и лятото е с пурпурен метален блясък а през останалото време е напръскан с бели капки като блясъка донякъде се загубва

http://img91.imageshack.us/img91/1559/9965ee4ced4be87a38pe6.jpg


http://img524.imageshack.us/img524/482/317ro9.jpg


http://keep4u.ru/imgs/b/080201/b6/b6b002b00c3d5e5098.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 23:24:45    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 12:53:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Мали и Скорец ли имаш Smile ? Наистена си имаш много птици ,като видове Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 14:32:14    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale, къде могат да се купят храните а насекомоядни птици, които споменаваш и само с тях ли храниш птиците?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 20:32:51    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Мали и Скорец ли имаш Smile ? Наистена си имаш много птици ,като видове Smile !
  Не скорецът не е мой А храната ми я прашат от чужбина.До преди имаше внос и в България но поради ниския интерес човека маи се отказа да я внася.Фирмата беше Пловдивска.Ако искаш мога да се поинтересувам.Става въпрос за ORLUX. Иначе на PАDOVAN сe намира в София.Има я по магазините  .м/у 9 и 10 кинта килото Не е много като се има предвит че едни цигари струват 2-2.5лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 3:41:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не е много като се има предвид цигарите Smile !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 7:35:17    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
todpetrov написа:
Мали и Скорец ли имаш Smile ? Наистена си имаш много птици ,като видове Smile !
  Ако искаш мога да се поинтересувам.Става въпрос за ORLUX. Иначе на PАDOVAN сe намира в София.Има я по магазините  .м/у 9 и 10 кинта килото Не е много като се има предвит че едни цигари струват 2-2.5лв.

Колега и мен ме интересува тази храна, както и къде може да се намери в София, поразпитай моля те.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Април 2008, 20:34:03    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale проверих на няколко места в Бургас за наличие на храна за насекомоядни птици, но не се предлага, въпреки че цитирах търговските марки споменати от теб. Така или иначе ще продължа да търся, защото друго си е да те буди с песен сутрин Еrithacus rubecula или Luscinia megarhynchos. Не съм отглеждал досега насекомоядни птици, като съм си създал впечатление от литературата, че това е много трудно. Възнамерявам да пробвам с брашнени червеи. Но дали са достатъчни не знам!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Април 2008, 23:14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

]Сигорен съм , че в Бургас трябва да я има просто потърси в по-реномираните магазини.В Пловдив със сигорност я има в магазина''СКАЛАР''които се намира на улица ''Аксентии Велешки''.В София съм я виждал в магазина на улица'' АЛАДИН''  почти до книжния пазар Храната се казва Gran Patee/universale/ и Gran Patee /Insect/ Това е на  фирма Padovan.На фирма ОRLUX се казва Insect Patee, която е по добрата но по трудно се намира . В София на пазара в Подуяне също понякога на Padovan предлагат. A Еrithacus rubecula може да мине и без такава храна а за Luscinia megarhynchos е само като добавка, там ще ти трябват наистина бръшнени червеи особенно през периода на пеене.Но съм виждал хора които си ги хранят целогодишно с нея и пак си пеят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 9:37:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам приятел, който си отглежда южния славей вече трета година, само на бели червеи от рибарските магазини. Птицата спира да пее само по време на линеенето! А има страхотна песен! Уникат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 21:39:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Serinus написа:
Имам приятел, който си отглежда южния славей вече трета година, само на бели червеи от рибарските магазини. Птицата спира да пее само по време на линеенето! А има страхотна песен! Уникат!
Да и аз съм чувал за това ,но лично никога не съм пробвал.Малко ме е страх.Не знам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 10:40:20    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale , какво имаш впредвид, като казваш, че червеношийката може да мине и без такава храна? С какво може да я храня освен с плодове? Варено яйце?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 20:48:34    Заглавие: Отговорете с цитат

spinus написа:
nightingale , какво имаш впредвид, като казваш, че червеношийката може да мине и без такава храна? С какво може да я храня освен с плодове? Варено яйце?
  Варено яице,малко настърган морков,гамарус/от зоомагазините/ или изсушени и стрити на прах насекоми,котешки гранулат,че е по-добър от кучешкия понеже има по високо съдържание на протеини.  Долу горе консистенция като на канарчетата през размножителният период.Червенгушката е от части прелетна птица и повечето остават тук през зимата и е една от лесните насекомоядни птици за гледане. Разбира се ядат и плодове.През зимата редовно подхранвам дивите птички които идват в двора ми: синигери ,чинки врабчета и прочие ,а на едно място под едно дърво слагам по 10-тина ябълки на ден за косовете и  там при тях редовно идваше една червеногушка или червеношиика както се нарича още.Идваше редовно и все по едно и също време и си хапваше от плодовете и силно се надявам да съм и помогнал да е преживяла по-лесно минус 23-25 градусовите студове които имаше. Така че ,хранят се и с плодове но разбира се когато другите лакомства просто липсват
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети